Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Najbardziej poruszające sceny śmierci w filmach (Czytany 4225 razy)
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« : 18 Lutego 2013, 18:29:34 »
Tak jak w temacie, jakie filmy ze scenami śmierci wami wstrząsnęły, wzruszyły, bądź rozgniewały i dlaczego.
Szukałem podobnego tematu w "Pogaduchach" i "Muzyka, Filmy", nie znalazłem więc zakładam.

Na początek pięć scen które wywarły na mnie wrażenie:
1. Śmierć Mufasy w „Królu lwie". Scena ta oferuje spory wachlarz odczuć; od łez (buuuu... why he? :( ) po gniew (Skaza must die  :wsciekly: ).
2. Śmierć Maximusa w „Gladiatorze", gdy główny bohater ledwo stoi na nogach, widzi już zmarłą żonę z synem, a jeszcze wydaje polecenia przed śmiercią.
3. Ostatni Smok. Śmierć smoka Draco, która bardzo mnie poruszyła.Miałem coś koło 9 lat kiedy to pierwszy raz oglądałem  :rolleyes: , a do tej pory ta scena mnie wzrusza. Ponieważ Draco poświęcił się by jego przyjaciel Bowen mógł zabić tyrana któremu przed laty Smok oddał połowę swego serca. Draco odsłonił serce i Bowen wbił w nie topór zabijając smoka i tyrana z którym Draco podzielił serce. Muszę też nadmienić, że Draco nie wiedział czy za swój występek po śmierci dołączy do pozostałych smoków na niebie, czy też przestanie istnieć także jego poświęcenie robi na mnie przez to większe wrażenie.
4. Zielona mila. I tu nie wiem jak odpowiednio opisać jedną z najbardziej poruszających śmierci - śmierć Johna Coffey'a, to trzeba samemu obejrzeć. Jeśli jest ktoś taki co nie oglądał tego filmu (na podstawie książki Stevena Kinga  :ok:), to powinien go zobaczyć.
5. I number five Śmierć Leona i Normana Stansfielda z filmu
„Leon zawodowiec". I tu daje linka bo to tak fajna scena w tym filmie, że nie mogę się powstrzymać  ;)

http://www.youtube.com/watch?v=5LFf79ui1gQ

Norman Stansfield główny zły w filmie (skorumpowany glina) zadowolony, że pozbył się Leona podchodzi do niego, a główny bohater ostatnim tchnieniem wciska mu coś w rękę. Gdy Stansfield otwiera pięść widzi zawleczkę po czym po krótkim "Oh Shit" wylatuje w powietrze. Moją pierwszą myślą po tej scenie było: "I dobrze ci tak (ocenzurowano  :) )".

A teraz śmiało piszcie jakie sceny wami wstrząsnęły oraz czy uważacie, że temat fajny czy beznadziejny.




IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 18 Lutego 2013, 19:06:26 »
1. Śmierć mamy Toda w "Psie i Lisie"
2. Śmierć Ruffian w "Ruffian"
3. Śmierć Maxa z "Gladiatora"
4. Śmierć tego dzieckorobota w "IQ sztuczna inteligencja"
5. Egzekucja Jhona z "Zielonej Mili"
No i to chyba wszystko. We wszystkich wypadkach beczałam jak renomowana histeryczka. Za to za Mufasą jakoś nigdy nie tęskniłam.


« Ostatnia zmiana: 18 Lutego 2013, 19:16:33 wysłane przez Cahan » IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 18 Lutego 2013, 20:00:52 »
1. Śmierć Draco, byłem wtedy całkiem załamany :paa:
2. Śmierć John'a Coffey'a (miał rację, trochę dziwnie się to pisze)
3. Leon Zawodowiec -nie trzeba tłumaczyć :P
4.  Film Star Trek z serii następne pokolenie (nie pamiętam, który) - śmierć Data'y
5. Śmierć Leonidasa w "300"


IP: Zapisane
Desmond
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
*

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


Prawie ninja

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 19 Lutego 2013, 09:20:49 »
1. Ekzekucja Janosika w ostatnim odcinku ,,Janosika". Może i nie było widać, ale..
2

1. Śmierć Mufasy w „Królu lwie". Scena ta oferuje spory wachlarz odczuć; od łez (buuuu... why he? :( ) po gniew (Skaza must die  :wsciekly: ).
3. Śmierć ojca Merlina w ,,Przygodach Merlina"


« Ostatnia zmiana: 19 Lutego 2013, 09:29:31 wysłane przez Desmond » IP: Zapisane
sygnatura za duża/Martin
Journeyman666

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 59


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 19 Lutego 2013, 11:34:35 »
Całkiem fajny temat ;)
U mnie kolejność nie ma znaczenia:

1. Wyspa Tajemnic - śmierć żony głównego bohatera.
2. Gladiator - śmierć Maximusa. Możliwe, że ta śmierć nie byłaby taka wzruszająca gdyby nie utwór Honor Him w tle. Jednak z muzyką ta scena jest strasznie poruszająca.
3. Braveheart - śmierć Williama kiedy go ćwiartują a on jeszcze krzyczy "freeeeedoooooom", coś niesamowitego.
4. Catpain America: Pierwsze Starcie - nie umiem wyjaśnić czemu ale scena była po prostu strasznie wzruszająca.
5. Władca Pierścieni - śmierć Boromira, który się broni przed kolejnymi orkami stając w obronie Merry'ego i Pippina.
6. Wojna Harta - po raz kolejny nie umiem wyjaśnić czemu, bo scena śmierci była zupełnie zwyczajna ale jednak bardzo poruszająca.
7. Piraci z Karaibów - śmierć Williama Turnera była strasznie smutna głównie przez to, że przy tym wszystkim była gdzieś Elizabeth.
8. Walkiria - niby od samego początku wiadomo jak to się skończy dla głównego bohatera jednak scena śmierci przypomina odrobinę tę z Bravehearta.
9. Lot nad kukułczym gniazdem - nie ma czego tłumaczyć

I jako "bonus" dodam jeszcze:
10. Gwiezdne Wojny - śmierć Dartha Vadera. Jednak w samym filmie mnie nie wzruszyła. Dopiero kiedy zobaczyłem filmik na YT gdzie Anakin przypomina sobie sceny ze swojego życia. Dla osoby, która widziała całą sagę prawie na pewno będzie to wzruszająca scena.
http://www.youtube.com/watch?v=qruijbk6_VU


IP: Zapisane
I know what I want, I'll say what I know, and no one can take it away
Dla ciebie podział ogranicza się do (...) growlu. Dla mnie podział opiera się na tempie, metrum i jego zmianach, perkusji, gitarach-ich brzmieniu-ich ustawieniu(bass-mid-treb),rodzaju wokalu, prezencji scenicznej, artystycznej, graficznej, muzycznej
:D
Veselar

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 368


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 19 Lutego 2013, 11:53:42 »
Jak to Journey powiedział, bardzo ciekawy temat. Wprawdzie ja nie jestem człowiekiem który wzrusza się podczas czyjejś śmierci w jakimś filmie, serialu itp. jednakże to co zaraz napiszę, mam nadzieję że się wpasuje.
1."Śmierci" w filmowych Harrych Potterach, ogółem gdy ktoś z otoczenia Pottera, kogo znał lub kogo lubił mnie wzruszała. Np. Cedrik podczas Turnieju, czyli: "Zabij go, jest niepotrzebny..."
2.Śmierć 3 Hokage w (chyba już nie trzeba mówić) w Naruto, za pierwszym razem jak to oglądałem to mnie to na prawdę wzruszyło ale za drugim, jakoś mniej.

Jakby coś jeszcze mi wpadło do głowy to dopiszę.


IP: Zapisane
I kroczę ciemną doliną.
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry