Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3 4 ... 6    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Aborcja (Czytany 18377 razy)
Lazor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 484


Szarach il Lazor

Zobacz profil WWW
« : 17 Kwietnia 2009, 19:23:41 »
Co sądzicie o aborcji? Powinna być legalna czy nie?

Moim zdaniem tak, jednak do 3 miesiąca(wtedy to jeszcze nie jest zabójstwo) oraz jeśli winą jest gwałt. Przecież jak ktoś zgwałci to co? Ma robić za inkubator?


IP: Zapisane
Grupa buntownicza
<PoW> czy za prawdę można dostać ostrzeżenie?
<pepe9donkey> zaprawdę,można

~Otaku
snajper92

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 17 Kwietnia 2009, 19:45:55 »
Moim zdaniem tak, jednak do 3 miesiąca(wtedy to jeszcze nie jest zabójstwo)

W każdym okresie ciąży, nawet parę minut po zapłodnieniu, zabicie płodu lub zarodka jest wg mnie morderstwem.

oraz jeśli winą jest gwałt. Przecież jak ktoś zgwałci to co? Ma robić za inkubator?

Ale czy to jest wina dziecka (płodu)? Czemu ono ma płacić za grzechy innych?

Poza tym każda normalna matka po zrobieniu aborcji ma wyrzuty sumienia do końca życia. Świadomość zabicia dziecka ciążąc na niej może nawet doprowadzić ją do depresji i w skrajnych przypadkach samobójstwa.


IP: Zapisane
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 17 Kwietnia 2009, 20:12:15 »
Cytuj
oraz jeśli winą jest gwałt. Przecież jak ktoś zgwałci to co? Ma robić za inkubator?
Nie, dziecko ma być rozerwane, wyskrobane, potraktowane kwasem solnym, bądź wyssane. Dać Ci linka do zdjęć tak potraktowanych dzieci?

Jak ktoś zgwałci- matka niema do tego żadnego usprawiedliwienia. Pogdybaj sobie, jakbyś sam znalazł się w sytuacji takiego dziecka. Lepiej wylądować w przytułku.

Cytuj
Moim zdaniem tak, jednak do 3 miesiąca(wtedy to jeszcze nie jest zabójstwo)
Jeśli to nie jest zabójstwo, oznacza że masz niezwykle zniekształcone poglądy etyczne. To jest zabójstwo.

Ogólnie ten temat jest wielokrotnie poruszany i ze strony zwolenników zawsze słyszę argumenty, od których można cholery dostać.


IP: Zapisane
Pyriel

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 175


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 17 Kwietnia 2009, 20:24:51 »
Nie ma to jak temat natury etycznej.

Jak wiemy każda ciąża może się wiązać z powikłaniami zagrażającymi życiu matki, jeśli dziecko jest efektem gwałtu to jest ono ciałem niepożądanym czymś co ma równie destrukcyjny wpływ na psychikę kobiecy co wspomnienie aborcji.

Zastanówmy się czy zygota jest już człowiekiem odczuwa cokolwiek, czy posiada świadomość swego istnienia bo dla mnie to ona jest symbolem życia.


IP: Zapisane




[img width=3
Szałas

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 525


Cień tego co było i mrok tego co będzie

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 17 Kwietnia 2009, 20:58:23 »
Ja Pier*** Ku*** mać... nie ma to jak taki poważny i życiowy temat w forum dla tych co chcą uciec od reala... Jizus... Fantasy po lewej a tu tematy aborcji... jeszcze trochę i powstanie temat o tym czy gumki są legalne czy nie...

Rany lazor... tu logują się czasami 11 latki...


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 17 Kwietnia 2009, 21:02:39 »
Po pierwsze to temat natury etycznej zahaczający wręcz o religię (kiedy ciało zyskuje duszę?). Można by uznać w końcu, że taki "zarodek" to coś w rodzaju rośliny, a wtedy to kwestia matki czy chce nadać mu ludzkie życie...
Po drugie, czy chcielibyście nigdy się nie narodzić przez czyjś kaprys? Nie zabierajmy życia, przed narodzeniem też.
I popieram Szałasa, to nie miejsce na takie dyskusje. Lepiej rozruszajcie dział fantasy.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
snajper92

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 17 Kwietnia 2009, 21:20:41 »
Dla zwolenników aborcji polecam stronę http://www.aborcja.strony.pl/ - szczególnie dział zdjęcia, może po nich zmienią zdanie. Uwaga, zdjęcia są drastyczne!

Ja Pier*** Ku*** mać... nie ma to jak taki poważny i życiowy temat w forum dla tych co chcą uciec od reala... Jizus... Fantasy po lewej a tu tematy aborcji... jeszcze trochę i powstanie temat o tym czy gumki są legalne czy nie...

Jest czas na fantastykę, czas na zabawę, ale i na poważne tematy też. Życie bywa różnorodne.

Rany lazor... tu logują się czasami 11 latki...

Niech się uczą od najmłodszych lat. Teraz przecież dzieci dojrzewają szybciej, fantazjują o seksie... Powinne też poznać jego skutki i "problemy" z nim związane, w szkole o tym nie mówią. Jak teraz zobaczą jakie to straszne, to w przyszłości będą przeciwni aborcji.


IP: Zapisane
Pyriel

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 175


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 17 Kwietnia 2009, 21:25:04 »
zahaczający wręcz o religię (kiedy ciało zyskuje duszę?).
A gdzie tu i po co religia :?: Chodzi mi o świadomość istnienia jeśli coś żyje ale nie jest tego świadome to czym różni się od rośliny :?:


IP: Zapisane




[img width=3
snajper92

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 17 Kwietnia 2009, 21:32:13 »
Tym, że być może ma już duszę? Zakładając, że dusza istnieje, nie wiesz kiedy zostaje ona "przydzielona" człowiekowi.


IP: Zapisane
Pyriel

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 175


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 17 Kwietnia 2009, 21:48:11 »
Ale po co tu religie mieszacie?


IP: Zapisane




[img width=3
Lazor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 484


Szarach il Lazor

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : 17 Kwietnia 2009, 21:51:32 »
Mieszanie tutaj religii jest dyskusyjne bo ja np jestem niewierzący.

Szałas - ee no i co? Nie mogę pogadać bo 11 latki wchodzą? ;[

Wracając do tematu - a jeśli dziecko wyraźnie będzie kaleką? Lepiej skazać je na życie jako roślinka, której nie da się zostawić bez opieki?


IP: Zapisane
Grupa buntownicza
<PoW> czy za prawdę można dostać ostrzeżenie?
<pepe9donkey> zaprawdę,można

~Otaku
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #11 : 17 Kwietnia 2009, 21:59:17 »
Ale ten temat jest ściśle powiązany z religią i wszyscy dobrze to wiecie. Dlatego nie powinien się tu w ogóle znaleźć.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Lazor

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 484


Szarach il Lazor

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : 17 Kwietnia 2009, 22:02:21 »
Ten dział nazywa się pogaduchy. Ludzie nie przesadzajcie, wracamy do czasów "pisz w zabawach/o hirołsie/fantazy albo nic" ?


IP: Zapisane
Grupa buntownicza
<PoW> czy za prawdę można dostać ostrzeżenie?
<pepe9donkey> zaprawdę,można

~Otaku
Pyriel

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 175


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 17 Kwietnia 2009, 22:09:09 »
Ale ten temat jest ściśle powiązany z religią i wszyscy dobrze to wiecie. Dlatego nie powinien się tu w ogóle znaleźć.
Jedynie dla osób mających takie podejście, to jest kwestia czysto etyczna.

Osobiście mam co do sprawy mieszane uczucia ale w specyficznych okolicznościach jak gwałt popieram. Ktoś powie ze jakie mamy prawo decydować o śmierci płodu, a czemu nikt nie zapyta jakim prawem on  został poczęty?


IP: Zapisane




[img width=3
snajper92

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 69


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 17 Kwietnia 2009, 22:27:53 »
W takim wypadku niech odpowiada ta osoba, która bezprawnie ten płód poczęła, a nie sam niewinny płód. I dla osób wierzących nie jest to tylko kwestia etyczna. Nawet jeżeli ktoś nie wierzy w Boga, zazwyczaj wierzy w jakieś życie pozagrobowe (ja nie mógłbym żyć ze świadomością, że po tym świecie nic mnie nie spotka - po cholerę w takim wypadku egzystować, skoro wszystko, co robiłeś przez całe życie kończy się wraz ze śmiercią?). I co wtedy? Czy ten płód będzie miał jakieś życie pozagrobowe? Co staje się z tym płodem po jego śmierci? Jak można dawać argumenty typu: "on dopiero się rozwija", skoro człowiek rozwija się przez całe życie? A jeżeli ten płód coś czuje podczas jego uśmiercania - może nie są to odczucia typowo ludzkie i cielesne, kto wie, kiedy człowiek dostaje świadomość, może płód ma ją w innej postaci?


IP: Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 ... 6    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry