Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 172 173 174 [175] 176 177 178 ... 503    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
HoMM6 - Aktualności - Dyskusja (Czytany 2036601 razy)
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #2610 : 06 Grudnia 2010, 18:33:12 »
@SebastianHommVI - wiem, chciałem tylko udowodnić hamletowi, że nie wszystkie jednostki  z danego poziomu muszą być podobne w statystykach, bo on pisał, że skoro ten sam jest poziom to i statystyki są podobne, więc Reproduktor będzie miał bardzo podobne statsy do Niszczyciela (co by było bzdurą) lub np. Lamasu do Licha.

@Hamlet
Wiem, że podobne, jednakże z tego co mówisz wychodzi na to, iż będą np .takie statsy:

Niszczyciel
Atak 25
Obrona 20
Punkty życia: 100
Szybkość 4

Reproduktor
Atak 20
Obrona 18
Punkty życia: 80
Szybkość: 3

Statsy podobne, jednak i tak Reproduktor za silny. Podobne znaczy prawie takie same, a z tego co widać np. Niszczyciel będzie miał spore statsy ze wszystkiego, a np. Oprawca będzie znacznie szybszy, ale będzie miał bardzo mało obrony. Więc ich statystyki nie będą podobne. 


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
SebastianHommVI

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 138


Gość od edytora...specjalizacja (skrypty) .

Zobacz profil
« Odpowiedz #2611 : 06 Grudnia 2010, 18:40:28 »
No racja kokoju nie zrozumiałem cie dokładnie masz racje to by było bez sensu gdyby były takie same staty :D .


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us
Ireth

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 455

Zobacz profil
« Odpowiedz #2612 : 06 Grudnia 2010, 18:41:46 »
@SebastianHommVI - wiem, chciałem tylko udowodnić hamletowi, że nie wszystkie jednostki  z danego poziomu muszą być podobne w statystykach, bo on pisał, że skoro ten sam jest poziom to i statystyki są podobne
To może kolejny raz przypomnę o czytaniu informacji. I to najlepiej na bieżąco, bo potem ktoś znowu wyskoczy z dyskusją o czymś, co dawno ustalono.
- Jednostki należące do tej samej grupy (trzon, elita) będą miały podobne statystyki. Dopiero ich umiejętności będą determinowały ich rolę na polu bitwy.

http://www.tawerna.biz/czytaj_newsa_162_mm-heroes-vi---wiecej-informacji---prosba.html


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #2613 : 06 Grudnia 2010, 18:45:12 »
No dobra, no to zwracam honor. Jednakowoż chciałbym zaznaczyć, iż takie wywiady to są przedwczesne zapowiedzi, do czasu premiery może się wiele zmienić. Może o tym świadczyć np. cytat:
- Czwarta frakcja zostanie ogłoszona w listopadzie. Będzie to frakcja znana z poprzedniej części Heroes
Zapewne upodobnienie statystyk wszystkich istot z danego poziomu też jest czymś, co zmienią z czasem (tak samo jak to, iż Kusznik ma na jednym ze screenów zaznaczony 1 lvl), gdyż, jak pisałem wyżej, byłby to czysty nonsens, aby np. Kusznik, Pikinier i Kapłanka różniliby się tylko tym, iż Kusznik strzela, Kapłanka czaruje a Pikinier ma jakąśtam zdolność przy ataku.

Ps
Zmienili też nieco nazwy jednostek na Facebooku. Teraz jest tak
Necropolis
TRZON
1. Szkielet - Szkielet Włócznik
2. Ghul - Wygłodniały Ghul
3. Duch - Widmo
ELITA
4. Wampir - Wampiry Lord
5. Lisz - Arcylisz
6. Lamasu - Zgniły Lamasu
CZEMPION
7. Prządka Losu - Tkaczka Losu

Inferno
TRZON
1. Maniak - Obłąkaniec
2. Sukkubus - Lilim
3. Piekielny Ogar - Cerber
ELITA
4. Hodowca - Hodowczyni-Matka
5. Oprawca - Lancerator (?)
6. Niszczyciel - Pustoszyciel
CZEMPION
7. Czart - Czarci Lord

Przystań
TRZON
1. Wartownik - Pretorianin
2. Kusznik - Strzelec Wyborowy
3. Siostra - Westalka
ELITA
4. Promienista Chwała - Płonąca Chwała
5. Gryf - Imperialny Gryf
6. Słoneczny Jeździec - Słoneczny Krzyżowiec
7. Seraf - Niebianin


« Ostatnia zmiana: 06 Grudnia 2010, 19:06:59 wysłane przez Kokoju » IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
spidermiso

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 75


Życie to teatr w którym nie ma suflera...

Zobacz profil
« Odpowiedz #2614 : 06 Grudnia 2010, 19:47:46 »
To że elita przystani różniła by się tym, że kusznik strzela, kapłanka czaruje, a pikinier ma jakąś inną zdolność np. szał, to nie musi być wcale nonsens. Każda ma swój unikalny talent, ale podobne staty, przez co każda robi coś innego i jest potrzebna do czego innego. To że ma podobne staty nie znaczy jest taka sama. Talenty pozwalają wykorzystać staty w różny sposób, a nie staty wykorzystują talenty.


IP: Zapisane
"Praca z masą ciałą jest bardziej autentyczna; trenuje człowieka w sposób, do którego jego ciało jest ewolucyjnie przygotowane. Z tego powodu powstaje mniej mikrourazów i w mniejszym stopniu uszczupla się zasoby organizmu. Po treningu z masą ciała nie musisz czuć się na wpół żywy."
Wade
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #2615 : 06 Grudnia 2010, 20:30:46 »
Jednakowoż wychodzi na to, że równie dobrze możemy użyć Westalek jako żołnierzy walczących na froncie - jedynie będą troszeczkę słabsze w walce no i nie będą miały jakiejś tam zdolności przy ataku.
Więc jednostki powinny różnić się znacząco statsami - Westalki powinny być znacząco słabsze od Pikinierów w walce, a Kusznicy powinni być słabi w ataku krótkodystansowym. A nie, że wszyscy mają przybliżone statsy. Tak samo Lisze i Lamasu czy Matki i Niszczyciele.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #2616 : 06 Grudnia 2010, 20:47:36 »
Podobne znaczy prawie takie same, a z tego co widać np. Niszczyciel będzie miał spore statsy ze wszystkiego, a np. Oprawca będzie znacznie szybszy, ale będzie miał bardzo mało obrony. Więc ich statystyki nie będą podobne. 
Właśnie to próbowałem ci wytłumaczyć przez cały czas. Tylko według mnie ich statystyki będą podobne tylko będą nieznacznie różniły się np. atakiem, obroną itp.
@SebastianHommVI - wiem, chciałem tylko udowodnić hamletowi, że nie wszystkie jednostki  z danego poziomu muszą być podobne w statystykach, bo on pisał, że skoro ten sam jest poziom to i statystyki są podobne
To może kolejny raz przypomnę o czytaniu informacji. I to najlepiej na bieżąco, bo potem ktoś znowu wyskoczy z dyskusją o czymś, co dawno ustalono.
- Jednostki należące do tej samej grupy (trzon, elita) będą miały podobne statystyki. Dopiero ich umiejętności będą determinowały ich rolę na polu bitwy.

http://www.tawerna.biz/czytaj_newsa_162_mm-heroes-vi---wiecej-informacji---prosba.html
To też właśnie. Np. Ghul będzie miał troszkę więcej obrony i wytrzymałości, a duch troszkę więcej ataku i szybkości. Ale dopiero ich zdolności będą definitywnie mówiły nam w jakiej części pola bitwy będą najlepiej się sprawiały.


IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #2617 : 06 Grudnia 2010, 21:10:28 »
Cytuj
Właśnie to próbowałem ci wytłumaczyć przez cały czas. Tylko według mnie ich statystyki będą podobne tylko będą nieznacznie różniły się np. atakiem, obroną itp.

No wiesz, sądzę, iż Niszczyciel by miał z 20 Ataku, Obrony, 100 życia i 4 szybkości (przykład) a Oprawca z 30 Ataku, 10 Obrony, 65 życia i 8 szybkości, więc to nie byłyby "podobne" statystyki ani "nieznacznie się od siebie różniące", tylko różniące się od siebie znacząco. Podobne statystyki to np. u jednej jednostki 20 ataku a u drugiej 22, a nie gdzieś 30 Ataku a gdzieś 10 (bo zapewne taka różnica będzie między Oprawcą a Matką)


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Backero

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 4

Zobacz profil
« Odpowiedz #2618 : 07 Grudnia 2010, 17:16:44 »
Moze lekko zmienie temat. Listopad minal. gdzie ta czwarta rasa? ;]


IP: Zapisane
ComBOSS2012

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 57


Demonolog

Zobacz profil
« Odpowiedz #2619 : 07 Grudnia 2010, 17:21:23 »
Moze lekko zmienie temat. Listopad minal. gdzie ta czwarta rasa? ;]

Cierpliwości... Wszyscy mieliśmy małą nadzieję, że twórcy zaprezentują chociaż część nowej rasy w mikołajki. Ale niestety, musimy dalej czekać. Jestem pewny że jeszcze w grudniu twórcy podarują nam garść informacji o czwartej rasie ;)


IP: Zapisane
MatteoX

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 111


Feel the power of Tiger !

Zobacz profil
« Odpowiedz #2620 : 07 Grudnia 2010, 18:10:04 »
Moment, moment w listopadzie nie ujawnili rasy, ale za to w grudniu mieli pokazać dwie. No to czekamy :D


IP: Zapisane
WMS

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 321


Zobacz profil
« Odpowiedz #2621 : 07 Grudnia 2010, 18:23:42 »
Mam nadzieję ,że nie zrobia numeru w stylu:31.12.2010r. 10.9.8.7.6.5....O nowe newsy!!!!
Lub.Dobre wieści czwartą rasą będzie ....... ,a piątą...... to by było na tyle prosimy o czas do ..... wtedy wyślemy pierwsze arty.


IP: Zapisane
Ireth

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 455

Zobacz profil
« Odpowiedz #2622 : 07 Grudnia 2010, 19:04:31 »
Więc jednostki powinny różnić się znacząco statsami - Westalki powinny być znacząco słabsze od Pikinierów w walce, a Kusznicy powinni być słabi w ataku krótkodystansowym.
Podobne statystyki i przypisanie odpowiedniej roli jednostek nie wykluczają się. W HV o charakterze jednostki decydowały przede wszystkim cechy np.obniżenie skuteczności w walce wręcz. Podwyższenie czy obniżenie statystyk w danych sytuacjach nie zmienia statystyk ogólnych (które mają być podobne) a przypisuje określoną rolę jednostce.


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #2623 : 07 Grudnia 2010, 20:38:48 »
Jednakowoż logiką by było iż taka Matka miała by znacznie słabsze statystyki niż taki oto Niszczyciel. Albo Lisz i Lamasu.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
SebastianHommVI

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 138


Gość od edytora...specjalizacja (skrypty) .

Zobacz profil
« Odpowiedz #2624 : 07 Grudnia 2010, 21:37:07 »
Jak myślicie jaka bd. 4 i 5 rasa mmH6 ??? Ja obstawiam na magów i elfów. Jeżeli byłyby elfy fajnie by było żeby zamiast smoka na 7 poziomie była inna jednostka  ;>


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us
Strony: 1 ... 172 173 174 [175] 176 177 178 ... 503    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry