Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 187 188 189 [190] 191 192 193 ... 503    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
HoMM6 - Aktualności - Dyskusja (Czytany 2036534 razy)
One eyed wrath

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 147

Zobacz profil
« Odpowiedz #2835 : 24 Grudnia 2010, 12:38:07 »
Może korzystając ze świątecznego nastroju zakończymy te waśnie (choć zgadzam się z kolegą Nekro) ?

Spytam więc może ... czy wiadomo już coś o reszcie artów Orków i nowej rasie ? Będzie na święta ? Wogóle w grudniu ją w końcu podadzą czy nie ?;p


IP: Zapisane
cygaret

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 12

Zobacz profil
« Odpowiedz #2836 : 24 Grudnia 2010, 13:16:08 »
Są arty Orków ale nowej rasy nie podali. Myślę ,że najpierw podadzą wynik konkursu :-) Chętnie bym się przejechał do Budapesztu popykać w nowe herosy i przechylić kufelek z twórcami gry :-)
Szkoda ,że nie ma elfów ale z drugiej strony nie jest za dobrze mieć wszystko odrazu. A  arty orków są świetne i muzyka mnie powaliła !!! Coś pięknego , tak właśnie powinno to być komponowane. Jak ktoś nie słuchał to podaje linka http://www.youtube.com/watch?v=TXGgJ2F-8AY

Wesołych Świąt!


IP: Zapisane
Ireth

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 455

Zobacz profil
« Odpowiedz #2837 : 24 Grudnia 2010, 13:19:06 »
Wg mojej logiki, to przesadzasz z tym przykładem to raz, dwa że nadinterpetowujesz moje słowa, trzy - nawet jeśli elfów nie będzie to świat się nei skończy, cztery - napisałem tylko, że fajnie, że są zmiany, pięć - jeśli czegoś nie obiecują to nie muszą się tego trzymać, czyli mają pole do eksperymentów, a mi się to bardzo podoba.
Raz, nadinterpretujesz jak już. Ale jest to czasownik powszechnie nieużywany, więc nie ma go w słowniku.
Dwa, nie nadinterpretuję, tylko zwracam uwagę na nielogiczność Twojej wypowiedzi. I nie ma w tym nic złośliwego z mojej strony, chcę tylko aby ludzie potrafili wyrazić to co myślą w poprawny i zrozumiały sposób.
Trzy, kolejny raz powtarzasz swój błąd. To, że czegoś twórcy nie obiecują, wcale nie znaczy, że nie można mieć do nich o to pretensji.

Cytuj
Poza tym jak pisał kolega powyżej. Po co nam ta cała wojna elfów jak i tak znamy zakończenie ? Lepiej już zająć się czymś nowym i świeżym. Trzeba iść do przodu.
Może w ogóle nie kupujmy HVI, skoro wiemy z góry kto wygra?

Jak twórcy wytłumaczą wp....enie się orków, bardzo prosto, nie wolno zapominać kto stoi na ich czele, przypomnę CZŁOWIEK w dodatku WYGNANY SYN SLAVY, to nic dziwnego że chce się odegrać za wygnanie
Problem nie tkwi w tym, że tego "wp....enia" nie ma zapisanego w historii Ashan. Nawet syn Slavy nie potrafi zmieniać biegu historii.

Spytam więc może ... czy wiadomo już coś o reszcie artów Orków i nowej rasie ? Będzie na święta ? Wogóle w grudniu ją w końcu podadzą czy nie ?;p
Przypomnę, że grudzień jeszcze się nie skończył. Cierpliwości.

Wesołych Świąt!


IP: Zapisane
Nightin

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 470


Zobacz profil
« Odpowiedz #2838 : 24 Grudnia 2010, 13:32:28 »
@Cygaret: Ta muzyczka to nie z Heroes VI tylko z Dark Messiah, wiem bo mam (chyba) całą ścieżkę dźwiękową z tej gry tak samo jak z Wiedźmina czy Baldur's Gate.


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #2839 : 24 Grudnia 2010, 13:35:13 »
Cytuj
Czemu historia Orków ma dziać się albo w 513 - 527, albo 717<? Wytłumacz.

Bo wówczas nie było Kha-Beletha, a on się pojawia w opisach potworów. Kha-Beleth pojawił się dopiero w 564


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #2840 : 24 Grudnia 2010, 13:42:23 »
A co ma piernik do wiatraka? Czy Orkowie nie mogą być w tym samym czasie co Kha-Beleth? Mogą i będą.

Kha-Beleth pojawił się dopiero w 564
Czyli w czasie akcji H6 podczas której występują również Orkowie.
Poza tym możesz powiedzieć z łaski swojej w opisie jakich potworów występuje Kha-Beleth? Bo wiesz, tyle mamy tych potworów w Heroes, że jakoś nie pamiętam szczegółów ich opisów...


IP: Zapisane
cygaret

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 12

Zobacz profil
« Odpowiedz #2841 : 24 Grudnia 2010, 14:05:19 »
@Cygaret: Ta muzyczka to nie z Heroes VI tylko z Dark Messiah, wiem bo mam (chyba) całą ścieżkę dźwiękową z tej gry tak samo jak z Wiedźmina czy Baldur's Gate.

Jeżeli to prawda to szkoda :/ Ale mam nadzieje ,że dadzą coś podobnego. 
A jest taka opcja żebyś udostępnił te nagrania? Masz je w formacie bezstratnym czy skompresowane?


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #2842 : 24 Grudnia 2010, 14:25:33 »
Cytuj
Poza tym możesz powiedzieć z łaski swojej w opisie jakich potworów występuje Kha-Beleth? Bo wiesz, tyle mamy tych potworów w Heroes, że jakoś nie pamiętam szczegółów ich opisów...

No dobra, w opisach potworów się nie pojawia (coś mi się mylnęło), ale w samym opisie Inferno "Nowy władca, Kha Beleth, zaczął promować nowe podejście do piekielnej organizacji władzy. Głosi on, że każdy demon jest stworzony równym i ma pełne prawo do wolnego życia w lub poza Sheogh. Zebraną w ten sposób armią, planuje najechać Ashan podczas kolejnego zaćmienia, utrzymać pozycję na powierzchni i udowodnić zarówno słuszność swojej teorii jak i równość wobec pozostałych dzieci Smoczych Bogów." widać to.
Co do tego, że Orkowie nie mogą występować w podanych wyżej ramach czasowych... jak pisałem, wówczas walczyły elfy z mrocznymi elfami, a ludzie mieli tam bardzo ważną rolę i byli skierowani właśnie ku ziemion mrocznych elfów.

Cytuj
A co ma piernik do wiatraka? Czy Orkowie nie mogą być w tym samym czasie co Kha-Beleth? Mogą i będą.

Sry, tym razem ja nie doczytałem dokładnie twojego posta.
Otóż:
W podanych wyżej przedziałach czasowych musiałaby dziać się historia Orków, gdyż wówczas była wojna elfów i ludzi, więc zapewne leśne elfy były wspierane przez ludzi w walce z m. elfami. Krótko mówiąc - działania Imperium były skierowane ku elfom.
Podczas Drugiego Zaćmienia historia Orków też nie powinna się zdarzyć z powodu w.w. elfów. Wszystko się skupia wokół Irollan, niedługo wybucha kolejna wojna elfów i mrocznych elfów, więc nie widzę, jak tutaj nagle mogliby wskoczyć Orkowie.
Potem już nie występują w ogóle Demony aż do Trzeciego Zaćmienia...

Cytuj
Poza tym jak pisał kolega powyżej. Po co nam ta cała wojna elfów jak i tak znamy zakończenie ? Lepiej już zająć się czymś nowym i świeżym. Trzeba iść do przodu.

To po co kupować gry opowiadające o historii, skoro i tak wiadomo, kto wygra? Czy też może twórcy takich gier też powinni iść do przodu i zrobić np. grę o II Wojnie Światowej gdzie Niemcy zdobywają całą Europę?


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #2843 : 24 Grudnia 2010, 14:54:15 »
No, dobrze, że sobie wszystko wyjaśniliśmy :)
Więc rozchodzi się o to, że Orków nie ma w tym okresie. To prawda, to prawda. Zgadzam się, ale jednak Orkowie wydają mi się lepszym rozwiązaniem niż Elfy. Czemu? Elfy trudniej by było wplątać w walkę o władzę nad Imperium niż Orków. Mogłyby jedynie pomagać którejś ze stron konfliktu samemu nią nie będąc, inaczej niż Orkowie. Ja myślę, że twórcy po prostu przybliżą i ukażą nam w szczegółach nieznaną dotąd historię królewskiego rodzeństwa. Być może będzie to po prostu jeden najazd Orków, który ludzie odpierają, dlatego o nim nie wspomniano.
Co do Kha-Beletha, faktycznie w opisie Inferno jest o nim, co wydaje mi się dziwne, bo jasno jest powiedziane, że poszczególne demony służą poszczególnym Władcom stojącym wyżej niż Kha-Beleth. Poza tym jest powiedziane (w historii Ashan), że Kha-Beleth przejmuje w Sheogh władzę dopiero po zaćmieniu. To poważny błąd twórców, który nie może zostać tak pominięty. Sądzę, że z tą władzą Kha-Beletha się zagalopowali i będzie on kimś w rodzaju "przywódcy opozycji", kimś jak Jaro Kaczyński u nas w Polsce.
@Kokoju i reszta. Spójrzmy sobie prawdzie w oczy: gdyby twórcy zdecydowali się zrobić więcej miast to nie kłócilibyśmy się teraz. I dlatego ma do nich żal.


IP: Zapisane
SebastianHommVI

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 138


Gość od edytora...specjalizacja (skrypty) .

Zobacz profil
« Odpowiedz #2844 : 24 Grudnia 2010, 15:59:34 »
Uważam , że prawdopodobny brak elfów to dobra wiadomość nigdy nie lubilem nimi grać i średnio pasowali do całej fabuły . Zastanawia mnie tylko jaka bd. ostatnia rasa w podstawce .


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #2845 : 24 Grudnia 2010, 16:32:08 »
Także popieram Nekrola, tu nie ma żadnych niezgodności z historią Ashan, a wy tu widziwiacie, że w historii ich nie ma... a co ma kaczka do świni? Chyba naprawdę Kokoju plączesz się w swoich wypowiedziach, chyba nie chcesz, by ci twórcy od razu na talerz podawali całą historię Ashan w H5! Orkowie są 4 rasą, wszystko się zgadza i już.

Wesołych świąt/ Hadrian


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Veselar

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 368


Zobacz profil
« Odpowiedz #2846 : 24 Grudnia 2010, 16:52:56 »
Tak jak Hadrian i Nekrol , orkowie byli , są i będą . Elfy i inne rasy mają być podobno przecież w dodatkach . Ciekawe czy będą nagi?


IP: Zapisane
I kroczę ciemną doliną.
Nightin

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 470


Zobacz profil
« Odpowiedz #2847 : 24 Grudnia 2010, 17:24:32 »
Cóż w  całościowej historii Ashan mogą być następujący kandydaci na piątą rasę:
a) Nagi(jedynie wspomnienie ich bogini, o tym kogo wybrały oraz o tym, że o ile się nie mylę o tym, że walczyły kataną[ten fakt z Dark Messiah])
b) Beztwarzowcy(wiele wspominana, czyżby jakiejś potwory typu z Lovecrafta? :> )
c) Smoczy Rycerze(ci to chyba mają najmniej szans chociaż ich mieczyk, łuk oraz kostur dzierżymy w Dark Messiahu jeśli się oczyścimy z zbrukanej krwi oraz Xany)
d) Inni. (cóż...równie mało prawdopodobne, a nawet jeśli już to Wolne Miasta).


IP: Zapisane
Nekro_L

******

Punkty uznania(?): -1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 476


Zobacz profil
« Odpowiedz #2848 : 24 Grudnia 2010, 21:34:58 »
Hmmm... Moim zdaniem najbardziej prawdopodobne, że to będą Smoczy Rycerze lub Faceless.
Za Smoczymi Rycerzami przemawia fakt, że podczas Drugiego Zaćmienia dzięki ich wsparciu, oraz przepowiedni Ślepych Braci demony zostały pokonane. W dodatku w ostatnim wywiadzie dowiedzieliśmy się, że Smoczy Rycerze i Ślepi Bracia będą pełnić jakąś rolę w kampanii.
Natomiast co do Faceless to "legendarny Generał Archanioł będzie chciał wznowić dawną wojnę wykorzystując przy tym kolejne Zaćmienie". Jest niemal pewne, że chodzi tu o wojnę między dziećmi Elratha, a dziećmi Malassy. To wskazuje, że Beztwarzowi też mogą mieć jakieś swoje miejsce w fabule.
Nag nie brałbym pod uwagę, bo o nich nie ma prawie żadnych wzmianek. Choć patrząc na rasę Orków i nasze wcześniejsze przypuszczenia nic tu nie jest pewne.


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #2849 : 24 Grudnia 2010, 22:25:43 »
No dobra, zakończmy dyskusję o Orkach. Ja osobiście dalej będę krytykował ten wybór, ale cóż, sądzę, że twórcy raczej nie zmienią już tej rasy.
Jeśli chodzi o Beztwarzowych... czy tu nie chodzi o Bezimiennych? W końcu twarz to w pewnym sensie imię, poza tym też bezimiennymi nazywano wojowników plemiennych noszących te same maski (i wyglądając tak samo tracili tożsamość, twarz, imię). Sporo by na to wskazywało, jednak z drugiej strony... zawierali oni ponure pakty z mrocznymi elfami (nie, nie będę tu wypisywał kolejnych teorii "elfy lepsze od orków"), ogółem - Bezimienni są rasą typowo złą. Wychodzi więc na to, że rasą "typowo dobrą" będą tu jedynie ludzie. No, ale cóż, zapewne twórcy nas czymś zaskoczą.
W każdym razie, obstawiałbym Bezimiennych.
Co do Smoczych Rycerzy wątpię, gdyż jest to elita... jeśli zebraliby się oni i stworzyli własny zameczek, to albo by było tu zbytnie podobieństwo do Przystani, albo byłby kiepski zlep ras.
I zgodzę się tutaj z Nekrolem, że Nagi też są wątpliwym wyborem, gdyż większych wzmianek o nich nie ma. Jedyne, co nakierowuje na ślad Nag jest ten wąż/smok wodny, jednak równie dobrze może to być albo neutralny boss, albo boss Bezimiennych (w końcu podziemia są zbliżone głównie do żywiołu wody lub ziemi)


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Strony: 1 ... 187 188 189 [190] 191 192 193 ... 503    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry