Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 199 200 201 [202] 203 204 205 ... 503    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
HoMM6 - Aktualności - Dyskusja (Czytany 2036546 razy)
Kenai

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17


Sic parvis magna

Zobacz profil
« Odpowiedz #3015 : 08 Stycznia 2011, 19:46:00 »
Chciałbym zaznaczyć jedną rzecz odnośnie Kirinów (chyba tak to odmienić :niepewny:) - w legendach dalekiego wschodu występują lungi, stanowiące azjatycką wersję smoków. Wobec tego Kirin byłby smokiem opartym na dalekowschodnim lungu. Natomiast w odniesieniu do przyrody, lungi symbolizują wodę, co jest kolejnym pasującym elementem, gdyż sugerowana nacja jest w bardzo dużym stopniu powiązana z wodą.


IP: Zapisane
"Człowiek stworzony jest na to, by szukać prawdy, a nie, by ją posiadać." - Blaise Pascal
Draupnir

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 160


Zobacz profil
« Odpowiedz #3016 : 08 Stycznia 2011, 19:54:00 »
Tutaj kolejna uwaga One eyed wrath, nagi to rasa morska nie bagienna więc czego się spodziewałeś?

Tu chodzi o to, co wcześniej napisałem ja. A napisałem, że fani jaszczurów powinni być zadowoleni. Bo póki co, to ten zamek najbardziej jest jaszczurzasty, oczywiście, że nie dosłownie, ale.. same mordy jaszczurze, nawet na nagach cieszą. Chciałbym, aby w VI pojawiły się jeszcze jaszczury, ale tak się raczej nie stanie.

Także ja czuję się usatysfakcjonowany, bo lepszy rydz niż nic, natomiast oczywiście, żadnego zachwytu czy też promiennej radości nie odczuwam. Wydawało mi się, że podobne zadowolenie(a nie zachwyt) odczuwać będą inni fani cytadeli. Może się myliłem...


IP: Zapisane
One eyed wrath

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 147

Zobacz profil
« Odpowiedz #3017 : 08 Stycznia 2011, 19:54:21 »
@Earne

Nie można wszystkim dogodzić i to prawda. Mnie nie dogodzili, ale nie przeczę, że komuś innemu. Po prostu ja mam teraz pecha, a inni mogą się cieszyć. PRzy Orkach ja miałem farta, a inni pecha. Życie ;)


One eyed wrath wszystko spoko tylko taka uwaga: Czy jeśli nagi są płci żeńskiej to ich zamek nie będzie w większej części składał się z płci żeńskiej??

Ale ja tego nie neguję, że tu jest jakaś nieścisłość. Ja po prostu mówię otwarcie, że nie podoba mi się fakt, że znowu jest tyle kobiet i zamek jest mocno sfeminizowany. To co innego ;)

Jeśli zaś chodzi o jednostki to jak dla mnie Meduzy wyglądają dobrze, tylko lekkie poprawki i będzie spoko.

To tu się zgadzamy. Ja też napisałem,  że wg mnie są niezłe, aczkolwiek mało oryginalne.

Zaś zarówno Spring Spirit jaki i River Spirit wyglądają genialnie oraz idealnie wpasowują się do morskiego klimatu.

Wpasowuje, ale tu się nie zgodzę co do genialności bo wg mnie dwie kompletnie nietrafione jednostki i niezbyt pomysłowe. Aczkolwiemk no po raz kolejny ... rzecz gustu ;)

Tutaj kolejna uwaga One eyed wrath, nagi to rasa morska nie bagienna więc czego się spodziewałeś? Jeśli tego iż zamek będzie pod względem jednostek lepiej wyglądał to tak przyznam rację bo wiele jest zwalonych (1,2,5 istota), powinni się bardziej przyłożyć ale takich rzeczy nie możesz się czepiać bo sam dobrze wies jak bardzo różni się bagno od morza.

Ale ja się tu niczego nie czepiam. Przecież sam napisałem, że tu mamy do czynienia z klimatem morskim, a nie bagiennym bo się dużo różnią.

Mój tekst był odpowiedzią na post jednego z forumowiczów, który napisał wcześniej, iż fani jaszczuroludzi z trójki mogą być zadowoleni. To odpowiedziałem, że nie jestem , bo tam był klimat bagienny i tam to pasowało, a tu mamy morski i nie pasuje mi to, no ale cóż .... znowu rzecz gustu ;)

Wiadomość doklejona: 08 Stycznia 2011, 19:55:16
Tutaj kolejna uwaga One eyed wrath, nagi to rasa morska nie bagienna więc czego się spodziewałeś?

Tu chodzi o to, co wcześniej napisałem ja. A napisałem, że fani jaszczurów powinni być zadowoleni. Bo póki co, to ten zamek najbardziej jest jaszczurzasty, oczywiście, że nie dosłownie, ale.. same mordy jaszczurze, nawet na nagach cieszą. Chciałbym, aby w VI pojawiły się jeszcze jaszczury, ale tak się raczej nie stanie.

Także ja czuję się usatysfakcjonowany, bo lepszy rydz niż nic, natomiast oczywiście, żadnego zachwytu czy też promiennej radości nie odczuwam. Wydawało mi się, że podobnie odczuwać to będą inni fani cytadeli. Może się myliłem...

O to właśnie ten kolega npisał, to do czego przed chwilą się odniosłem, więc wszystko jest wyjasnione i potwierdzone ;)


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #3018 : 08 Stycznia 2011, 20:39:59 »
No cóż, ja osobiście jestem pozytywnie nastawiony do Nag (jednakowoż bardziej widziałbym Bezimiennych, no, ale cóż...). Jednak nie podobają mi się jednostki. Te rekinocosie są śmieszne, no, Kappy dosyć, ale już cztery wodne duchy na jeden zamek to trochę za dużo, powinni według mnie z jednej z tych jednostek zrezygnować... te "Perłowe Dziewice" mogłyby być po prostu meduzami, a do "samców nag" też nic nie mam... Za to Kiriny zupełnie niepodobne do pierwowzorów, chińskie Kiriny emanują orientem, są oryginalne i miłe dla oka... a te heroesowe Kiriny wyglądają jak jakieś potwory z Pokemonów lub Duel Masters, a z kolei nazwa dla ulepszenia też najzupełniej chybiona... Cloudwalker Kirin? "Kroczący wśród chmur Kirin"? Chmury związane są z powietrzem, a rasa - z wodą. Zupełnie do siebie nie pasuje, tym bardziej, że już u orków mamy Dreamwalkera. Dreamwalker i Cloudwalker... nieco pomieszane.
Inna rzecz jaka mi się nie podoba, to fakt, że mamy tylko dwie nagi na siedem istot... znowu zlepka ras. Poza tym nadużywają wśród jednostek słowa "Maiden"... Pearl Maiden, Ice Maider, Coral Maiden, Snow Maiden... jak tu tyle dziewic, to ciekaw jestem skąd się rozmnażają. Poza tym nijak widzę, aby śnieżne twory mogły uprawiać seks, więc dziewicami byłyby i tak ;D.
W każdym razie, najbardziej chybione tu pomysły to Kiriny i Rekiny. Co do tych pierwszych, to wystarczy porównać obydwóch:




IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
One eyed wrath

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 147

Zobacz profil
« Odpowiedz #3019 : 08 Stycznia 2011, 20:49:00 »
Bo tą część tworzą fani gwiezdnych wojen i heavy metalu ;)

Stą dreamwalkery i Maideny ;)


IP: Zapisane
Rakszasa Maciej

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 175


Zobacz profil
« Odpowiedz #3020 : 08 Stycznia 2011, 21:14:17 »
wydaje mi sie ze te obrazki beda sie lekko roznic od artworkow
takich z symbolem frakcji, szarym tlem(wiecie ocb)
na ogol nie mam zdania, ni nie jestem zawiedziony ale tez nie skacze z uciechy- nadal zamierzam kupic od razu h6 gdy tylko sie pojawi w sklepach i dopiero wtedy gierke ocenie

Wiadomość doklejona: [time]08 Styczeń 2011, 21:20:28[/time]
znalazlem cos:
to artwork bohatera stronghold:
http://static9.cdn.ubi.com/en-GB/images/StrongholdMaleMight_Sandortcm2111825.jpg


« Ostatnia zmiana: 08 Stycznia 2011, 21:21:22 wysłane przez Rakszasa Maciej » IP: Zapisane
Wukashi

***

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 623


Androgyne man... Naga Cesarska

Zobacz profil
« Odpowiedz #3021 : 08 Stycznia 2011, 21:43:53 »
Ten artwork już każdy widział... ;] To Santor...
Fajnie, że znamy już wszystkie rasy, ja chcę jeszcze w dodatkach krasnali, elfy (dobre i mhroczne) i magów. ;P A będę wniebowzięty, a i alternatywne ulepszenia! Dobra, koniec zgadywania (zapędziłem sie). xD


IP: Zapisane
Jedyne co jest pewne to śmierć, więc zamiast się bać, staw jej czoło.
Hex

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 396


Zobacz profil
« Odpowiedz #3022 : 08 Stycznia 2011, 21:59:44 »
Muszę powiedzieć, że po obejrzeniu tych "wycieków" mam jakieś dziwnie mieszane uczucia ni mnie to ziębi ni grzeje. Niby nie podoba mi się to nawiązanie do Japonii ale jednak tak bardzo nie razi. Co do poszczególnych jednostek to dwie pierwsze to chyba z choinki się urwały (chociaż chyba te dwie panny ze środka i to dosłownie - żartuje oczywiście). Nie wiem co wam się w owych pannach nie podoba? Szczególnie One eyed  wrath wyraża tu strasznie szowinistyczne tyrady na ich temat  ;) 
Ciekawe jest jeszcze co to była za postać na środkowej bombce tej choinki bo muszelki w jej włosach wskazują, że również należy do nag. Może to ich heros?


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #3023 : 08 Stycznia 2011, 22:05:57 »
No, Kiriny w ogóle nie pasują do pierwowzoru, ale co zrobić.... to samo z rekinoludźmi... juz bardziej by pasowały oślizgi.
tak jak Kokojou tez uważam że za dużo tego słowa "maiden". Te perłowe lub koralowe mogły by się nazywac gorgonami i meduzami. duch jak dla mnie chybiony, raz duchy mamy w nekropolii, a po drugie za bardzo przypomina żywiołaka (Podobnie jak te śnieżki). Na ich miejscu bym dał taką prawdziwą nagę- jak w poprzednich herosach, lecz mogła by pełnic inną funkję- czarującą lub strzelającą.

Zamiast Kirinów (nie żeby mi sie nie podobały, wręcz są fajne, ale Kokojou wyjaśnił czemu nie pasują) mogliby dać węże morskie lub lewiatany. Wtedy miasto byłoby według mnie lepsze, bo nie zlepkiem różnych istot na siłę wbite w japoński klimat.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

MatteoX

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 111


Feel the power of Tiger !

Zobacz profil
« Odpowiedz #3024 : 08 Stycznia 2011, 23:20:35 »
Macie rację. Mogli się zdecydować czy robić miasto wodne czy bagienne. Są 2 w 1 i w dodatku dochodzi Daleki Wschód. Duchy rzeki i te lodowe czarodziejki takie same. Ogólnie to nie tego się spodziewałem. Zgadzam się tez, że Lewiatany zamiast Kirinów mogły być lepsze.

Znowu mi kolejna rzecz nie pasuje oprócz dziwnego symbolu. A mianowicie jeśli ich bossem ma być Dragon Eel, to wydaje mi się być słabszy od Kirina i nie pasuje jakoś za bardzo do rasy. Filmik z jego udziałem toczył się na bagnach, a te jednostki podchodza bardziej pod śnieg i lód. Ale pożyjemy zobaczymy.


IP: Zapisane
cygaret

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 12

Zobacz profil
« Odpowiedz #3025 : 09 Stycznia 2011, 01:35:27 »
Podoba mi się  :)

Jednostki trzymają się kupy, całość ma sens.
Podoba mi się to ,że widać własny "charakter" frakcji.

Nie będe tym zamkiem grał ale kit, może być  :P

Czekam i czekam na gameplay inferno bo artworki zarąbiste, gorzej modele :/ Cóż mam nadzieje ,że w grze będą te jednostki wyglądać z jajem!


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #3026 : 09 Stycznia 2011, 02:08:50 »
Cytuj
Jednostki trzymają się kupy, całość ma sens.

Grupa nag - istot wodnych - stworzyła grupę lodowych duchów, opanowała istoty będące mieszanką istot morskich i ludzi a także opanowała istoty bagienne, chociaż bagna są oddalone znacznie od ich ziem. W końcu opanowała też wielkie wodne smokopokemony. Tak więc Nagi stworzyły armię, chociaż w niej Nag jest zapewne ok 10%. Większość to jakieś rekinopotwory, kappy i wodne duchy. W dodatku w jakiś sposób przeniknął tam człowiek, który dowodzi legionami kilkunastu różnych ras. Rzeczywiście, wszystko ma sens i trzyma się kupy. Także fakt, iż Nagi są tu istotami śnieżno-błotnistymi, a ich państwo-miasto nie jest ani na terenach śnieżnych, ani na bagiennych.
Podsumowując: Mamy indyjskie demony Nagi, miasto wzorowane na Japonii, japońskie potwory, chińskie bestie i rekinokształtni wojownicy co mają tyle z rekinami wspólnego co mięso z parówkami.


« Ostatnia zmiana: 09 Stycznia 2011, 02:17:01 wysłane przez Kokoju » IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Draupnir

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 160


Zobacz profil
« Odpowiedz #3027 : 09 Stycznia 2011, 09:10:55 »
Przyznam, że o ile większość jednostek wygląda dobrze, to fakt, nie tego się spodziewałem. Jak już mówiłem, lepszy rydz niż nic, ale ja bym wolał, żeby wyglądało to tak. Mamy osobno bagna i osobno "morzan". W bagnach mamy reptiliony, nagi, bazyliszki(może jednak jako węże), kappy jak najbardziej też mogą tam być, nawet meduzy.. (w sumie pasowałby mi tu też ten trologdyta z czwórki) i może wiwerna, która później trafia do orków?  jednak wśród tych "morzan'.. co by przeszkadzały tam syreny/trytony, jakieś krabowato-ludzkie monstrum porośnięte koralem, czy jakieś głowonogi, a nawet fluoryzujące meduzy. Rekiny też mogły by tam być ale powinny jednak wyglądać inaczej. I nawet mogli by sobie wcisnąć tu ten japoński klimat, nawet jednego z tych duszków, bo snow/ice maiden i spring/river spirit to jak dla mnie prawie to samo(chodzi mi o sam wygląd)


Szkoda, że zlali to wszystko w jedno, bo mówiąc szczerze, o ile mnie ta frakcja w jakiś tam sposób satysfakcjonuje, to jednak czuję dość duży niedosyt. Trudno. Coraz bardziej wątpię w tę współpracę twórców z graczami, ale mogę im wszystko wybaczyć. Byle mi się dobrze grało.


IP: Zapisane
One eyed wrath

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 147

Zobacz profil
« Odpowiedz #3028 : 09 Stycznia 2011, 09:19:36 »
Bo tak to jest jak panuje demokracja ;)

Ja jednak wolę, gdy twórcy robią grę po swojemu, bez współpracy z graczami. Jak statek ma dwóch kapitanów, to niedaleko popłynie.

@Hex

Chciałbym zobaczyć cytat na te moje szowinistyczne poglądy;)


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #3029 : 09 Stycznia 2011, 09:30:44 »
Kapitan jest tylko jeden: Ubisoft. Współpraca nie istnieje raczej skoro mamy taki cyrk zamiast porządnego zamku.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Strony: 1 ... 199 200 201 [202] 203 204 205 ... 503    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry