Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3 4    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Pomysły na FRPG (Czytany 11883 razy)
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 20 Stycznia 2011, 14:58:18 »
Ja bardzo chętnie w ferie, mógłbym być GM, prowadziłem już podobne o tematyce WP i Sapka, oczywiście za zgodą autorów chętnie bym pomógł w reaktywacji. Na forum jestem codziennie więc z czasem raczej (już teraz) będzie dobrze.


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 20 Stycznia 2011, 20:25:13 »
Potrzeba tu również osoby bez skazy, to znaczy taka, która się nie naraziła adminom i nie złamała/naruszyła regulaminu. Poza tym zanim by doszło do wskrzeszenia trzeba sprawdzić, ilu by chciało w to zagrać. Nie możemy przecież tego na nowo budzić dla 2-3 osób, nie?
Teraz nie ma mowy o wskrzeszaniu do czasu kiedy większośc osób będzie miała wolne, czyli najwcześniej na poczatek drugiego semestru.... robiąc przerwę na matury/sesję letnią lub najpóźniej- na początek wakacji/pod koniec roku szkolnego.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 20 Stycznia 2011, 20:28:14 »
Przejdźmy do sedna, PBFy tutaj naprawdę nie mają świetlanej przyszłości. Niezależnie, kto by robił, jak cudnie i tak dalej. Przy LoA to była fajna zabawa, HoD było ze strony twórców ambitne i dopracowane, oba przypadki skończyły jako niewypały.
Z drugiej strony od czasu upadku choćby LoA ze starej gwardii została garstka i ogólnie społeczność Tawerny kompletnie się przetasowała, więc może fajnie by było dać szansę pograć tym co teraz są tu trzonem forum czyli ludki jak Gwyn czy Psychol (nie uwłaczając reszcie, z Gwynem po prostu gadam sporo a Psychol się nawinął bo napisał tuż nade mną).
Nie ma sensu reaktywować LoA ani Dazavaaru, ponadto oba miały za dużo autorów żeby wszystkich wypytywać czy można skorzystać bezpośrednio z jakichś elementów (chyba że uznać własność administracji, wtedy nie problem).
Jeśli znajdzie się jakiś wybitny pomysł i dużo zapału to można by coś porobić, ale ja nie mam czasu zbyt mocno się tym razem angażować - to ogólniak i masa spraw związanych z nim choć niekoniecznie z nauką, to gitara, to inne pierdoły. Choć w gronie autorów ewentualnie mógłbym się znaleźć - lecz bez wybitnej odpowiedzialności. I nie na siłę. Zresztą, domyślam się że aktualnie mam na tyle zrytą reputację że nikt nie będzie mnie ciągnął do współpracy.
Tak więc do sedna: jeśli to na zasadzie "o ale to fajne było odnówmy albo zróbmy coś podobnego bo ja kcem" to jestem przeciw.
Jeśli jednak zjawi się jakiś porządny koncept wszystkiego to za.
Potrzeba tu również osoby bez skazy, to znaczy taka, która się nie naraziła adminom i nie złamała/naruszyła regulaminu.
Ta, bo przestrzeganie regulaminu z poziomu zwykłego usera dowodzi kreatywności, inteligencji i odpowiedzialności : |
Belegor jak zwykle patosem rzuca byleby posta zyskać : |


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 20 Stycznia 2011, 20:47:38 »
Akurat sens tego miał brzmieć "szukana jest osoba odpowiedzialna, dbająca o szczegóły i zaufana", ale kto jak to zinterpretował nie będę wnikać.
Do tych PBF-ów potrzeba ososby właśnie z takimi cechami, plus aktywność, poprawność językowa (by każdy rozumiał co mg napisał podczas rozgrywki) i jak to Kuba ujął z wyobraźnią by gra nie stanęła w martwym punkcie, ale poza tym potrzeba też odpowiednich graczy by to się nie zamieniło w jakieś super-hero-coś tam pełnego chaosu i nadzwyczaj czytających kilka stron do przodu osób.
Nie wiem ilu takich osób jest co potrafi grać by nie czynic z siebie super bohatera, ale sądzę że takich mamy zbyt mało.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Gwynbleidd

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141


We dance like marionettes swaying to the Symphony

Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 20 Stycznia 2011, 21:58:15 »
Dobra czas na moje zdanie.
Nie grałem nigdy w forumowego RPGa, ale doświadczenie jeśli chodzi  ogólnie o RPGi mam spore (od 3 lat grywam w D&D, Młotka i inne fanowskie systemy).
Co do forum? Osobiście nie sądzę by się powiodło. No sorry, ale patrząc na większość ludzi, to poza niewielką ogarniętą grupką, raczej nie widzę potencjalnych graczy, którzy dali by radę się wczuć, udzielać etc. No ale z drugiej strony nie będę takim pesymistą. Mimo, iż nie widzę większych szans na powodzenie, to jednak sądzę, że może warto spróbować. Piszę się na każdego PBFa, mogę ewentualnie pomóc w organizacji jak znajdę trochę czasu.
Dodam jeszcze od siebie taką małą dygresję. Może zamiast tworzyć stereotypowe heroic fantasy, zróbmy coś mroczniejszego? Może nawet jakieś post apokaliptyczne klimaty?


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 21 Stycznia 2011, 11:13:58 »
Jak dla mnie należałoby zrobić coś w klimacie heroes! Jest to forum o tym, więc przyciągniemy jak największą liczbe graczy, jak dla mnie możnaby było się wstrzymać do premiery heroes6 i coś "wykminić" na fabule tego, ale nie koniecznie. Trzeba by się nad tym głębiej zastanowić i wreszcie zebrać tą konkretną grupkę ludzi do prowadzenia i do grania!


IP: Zapisane
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 22 Stycznia 2011, 20:54:33 »
Mogę poinformować, że zebrała się trójka MG: Ja, Selpchure i Psychol 55 (Kolejność przypadkowa żeby nie było  :P). Jesteśmy gotowi na mistrzowanie. Nasze początkowe postanowienia: Jeżeli pojawią się uzasadnione skargi na któregoś z mistrzów obiecujemy nie robić problemów z przymusowym zwolnieniem z owego stanowiska. Będziemy również pilnować by nasi podopieczni utrzymywali klimat (wszelkie przejawy zbyt częstego nieprzestrzegania zasady utrzymywania klimatu i pisania krótkich postów postaramy się w jakiś sposób ukarać bądź pouczyć winowajcę). Deklarujemy również, że zrobimy co w naszej mocy by gra była coraz bardziej ciekawa i nieco bardziej była nastawiona na współpracę między graczami. No to teraz pozostaje nam czekać na reakcję wyżej postawionych osób.


IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 23 Stycznia 2011, 09:05:03 »
Czy Sepulchure nie ma przypadkiem jakichś dziesięciu lat? : |
Zgodnie z tym co mówiłem wcześniej - jestem przeciw robieniu czegoś takiego na siłę tylko dlatego że ktoś chce. Niech będzie najpierw porządny sensowny pomysł a nie taka dziecinada.
Ale ja tu robię tylko za trolla.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Aleksiej

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 23 Stycznia 2011, 09:12:22 »
Ehh... to nie będzie dziecinada Ptakuba. Jestem gotowy na to stanowisko, choć niestety to nie ja mam prawo decydować. Skoro Niedziela twierdzi że się nadaję, to się nadaję.


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 23 Stycznia 2011, 09:56:59 »
bla, bla, bla - jestem przeciw robieniu czegoś takiego na siłę tylko dlatego że ktoś chce. Niech będzie najpierw porządny sensowny pomysł a nie taka dziecinada.
Ale ja tu robię tylko za trolla.
Nie da się nie zauważyć :P
Dopiero ustaliliśmy, że będziemy to kontynuować, z listą chętnych nie ma problemu. Co do Sepulchure "Jeżeli pojawią się uzasadnione skargi na któregoś z mistrzów obiecujemy nie robić problemów z przymusowym zwolnieniem z owego stanowiska"- także nie widzę problemu. Teraz jak wy uczestnicy chcecie widzieć naszą grę?


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 23 Stycznia 2011, 12:58:07 »
Najlepiej wierną klimatowi Ashan, niekoniecznie bezpośrednio związana wydarzeniami z Heroes V, VI i Dark Messiah.
Zasady i system mogą być i ze starego PBF-a, albo prostszy, by każdy zrozumiał.
Pomysł raczej macie- bo kontynuacja starego bez starych graczy jest chyba nienajlepszą ideą.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 23 Stycznia 2011, 13:43:33 »
Tak, jednak czy mamy zachować tak jak wszystko było z Artią? Bo jak wiadomo, wszędzie się rozlazły demony, czy po prostu zrobimy jakby ich nie było? Czy dodać jakąś rasę?(np: nagów) Czy dodać jakąś nową lokację? Czy będą jakieś nowe umiejętności? Powinniśmy odświeżyć cały dział organizacyjny i chyba rozgrywkę, a gdy już wszystko oprzątniemy, można, by było rozpoczynać...


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Gwynbleidd

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141


We dance like marionettes swaying to the Symphony

Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 23 Stycznia 2011, 14:40:32 »
Ej chwila? Czyli jak na obecną chwilę wygląda sytuacja? Mamy 3 "miszczów" kilku chętnych, ale czy mistrzowie zaczynają już układać grę czy cóś, czy na razie jakieś fazy zbierania ekipy?


IP: Zapisane
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 23 Stycznia 2011, 15:48:25 »
Na razie będziemy na gg lub PW wszystko obgadywać:
-System gry czyli: HoD lub inne.
-Może wprowadzimy jakoś nowość.
Pogadam z Sepulem i Niedzielą coś wykorzenimy a potem już rączki adminów.


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 25 Stycznia 2011, 17:47:41 »
Słowem wstępu, cieszę się z udziału Niedzieli w przedsięwzięciu ; )

Cytuj
Tak, jednak czy mamy zachować tak jak wszystko było z Artią? Bo jak wiadomo, wszędzie się rozlazły demony, czy po prostu zrobimy jakby ich nie było?
Większość potencjalnych graczy nie grało w LoA, więc po co im wszystkim mieszać w głowach tamtą historią? Moim zdaniem wybranie innej lokacji i/lub czasu rozgrywki to najsensowniejsza opcja, jak już to ujął Belegor. No, a różne eventy w czasie gry to inna sprawa.

Cytuj
Czy dodać jakąś rasę?(np: nagów)
Nie widzę powodu, ani przeszkody : )

Cytuj
Czy dodać jakąś nową lokację? Czy będą jakieś nowe umiejętności?
Pytanie do twórców.

Póki co liczę na pomysły i deklaracje osób, które zadeklarowały się za to wziąć.


IP: Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry