Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 507 508 509 [510] 511 512 513 ... 546    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Wolny temat (Czytany 1429884 razy)
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #7635 : 25 Lipca 2014, 16:44:43 »
Wszystko.
Bez przesady ;P


Czymś się zatrułam :( Cały dzień mnie męczy żołądek :v


IP: Zapisane
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #7636 : 25 Lipca 2014, 22:38:45 »
 Pewnie poniemiecki żołąd xD


IP: Zapisane

J'Bergo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


Без счастья жизнь это мука

Zobacz profil
« Odpowiedz #7637 : 26 Lipca 2014, 23:41:47 »
J'Bergo potrzebuje pomocy z tymi przeklętymi zdrobnieniami w językach. Tłumacze internetowe są mało pomocne. Chodzi mi o "LISKA". Do tej pory widziałem, to tak:
Angielski - Foxy
Rosyjski - Лисек, tu niemal na pewno dobrze
Francuski - Le Petit Renard, jak wyżej
Niemiecki - Das Fuchschen, poczytałem o zdrobnieniach w niemieckim i zrobiłem, to według wzoru
I teraz taki problem: czytając tłumaczenia Vuk Dala, wyszło mi, że po angielsku i niemiecku może jest na francusko, tak: The little fox i der kleine Fuchs. Help, bo nie daje, to J'Bergo spokoju  :(


IP: Zapisane
Klikanie w J'Bergo na SB nic nie da  ;>
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #7638 : 27 Lipca 2014, 00:34:59 »
Ciężko się tłumaczy zdrobnienia, tłumaczenia mogą być wierne albo piękne. Po prostu przeczytałeś tłumaczenia wierne - mały lis, czyli lisek.
Co ty z tym chcesz właściwie zrobić?


IP: Zapisane
J'Bergo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


Без счастья жизнь это мука

Zobacz profil
« Odpowiedz #7639 : 27 Lipca 2014, 13:43:30 »
Po angielsku chyba będzie faktycznie ten mały lis, ale po niemiecku zdrobnienie wydaje mi się poprawne, bo zrobiłem, to według wzoru, a później jeszcze skonsultowałem z trzydziestoletnią kuzynką, która ten język ma za brata i potwierdziła moją wersję fuchschen. J'Bergo chce się tego dowidzieć, tak mnie to nurtuje - bez wielkich filozofii, zaciekawiło i chwyciło   ^_^


IP: Zapisane
Klikanie w J'Bergo na SB nic nie da  ;>
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #7640 : 27 Lipca 2014, 16:26:03 »
Hah. Mnie z kolei urzekło włoskie słowo "łasica" - la donnola <3


IP: Zapisane
J'Bergo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


Без счастья жизнь это мука

Zobacz profil
« Odpowiedz #7641 : 27 Lipca 2014, 16:40:29 »
Ok, wszystkie słowniki twierdzą, że foxy znaczy lisi (a także seksowny   8) ). Co do niemieckiego chyba zaufam kuzynce. No to little fox  ^_^


IP: Zapisane
Klikanie w J'Bergo na SB nic nie da  ;>
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #7642 : 27 Lipca 2014, 16:55:38 »
@J'Bergo

Spójrz co takiego znalazłem:
http://en.bab.la/dictionary/polish-english/lisek


IP: Zapisane
J'Bergo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


Без счастья жизнь это мука

Zobacz profil
« Odpowiedz #7643 : 27 Lipca 2014, 17:50:36 »
No cholera, Hadras  :D ja już szczęśliwy, a tu hehe. Nie, po przeanalizowaniu tego stwierdziłem, że: vul, vulpecula to nazwy gwiazdozbioru liska po łacinie, który tłumaczy się jako little fox. Fox to zwyczajnie lis, a fox cub odnosi się do młodego lisa, mi chodziło raczej o zwykłe zdrobnienie. Tak, zostaje little fox, uff ulga  ^_^


IP: Zapisane
Klikanie w J'Bergo na SB nic nie da  ;>
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #7644 : 28 Lipca 2014, 12:14:40 »
http://bezuzyteczna.pl/piekno-to-rzecz-wzgledna-179768

Panowie, każdy miewa chwile słabości ;D


IP: Zapisane
Hunter

***

Punkty uznania(?): 6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 242


Śmieszny człowieku, czy pamiętasz ciemność?

Zobacz profil
« Odpowiedz #7645 : 28 Lipca 2014, 13:10:34 »



IP: Zapisane
"Żyją ludzie, którzy wierzą w złote smoki"

Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #7646 : 29 Lipca 2014, 09:46:32 »
Kurcze...zapomniałam o tym, że kiedyś "tworzyłam" :P

Czyżby moja praca szła na jakiś konkurs literacki? ;P Albo ktoś sobie drukuje i nad łóżeczkiem powiesi ;P


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #7647 : 29 Lipca 2014, 15:46:37 »
Miśki, zagrałbym w jakiegoś dobrego rpga. Nie wiem czy zabierać się znowu za Neverwinter Nights 2, bo czuję, że spotkanie z tym ,,staro-szkolniakiem" mogłoby się obecnie źle skończyć. Dragon Age też mnie odstrasza. Przez te swoje trudne i nudne początki. Phew.

Przez ostatni rok, albo nawet dwa, wychodziło całkiem dużo gier rpg, w które miałem ochotę zagrać, ale im więcej czasu od ich premiery upływało i im mniejszy nacisk kładziono na marketing regularnie podsycający apetyt na dany tytuł, tym szanse na to, że coś trafiło w końcu na mój złom - drastycznie malały. No i w końcu teraz wyłapałem, że nie miałem w zasadzie czasu na żadnego z ostatnio wydawanych rpgów.

Czy ktoś mógłby mi doradzić/zachęcić do zagrania w jakieś coś? Wiem, że Feniu jest fanem Dark Souls II. Swoją drogą nawet w I na dobrą sprawę nie grałem, bo kilkugodzinny gameplay z doskoku to nie gra.


IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #7648 : 29 Lipca 2014, 15:58:57 »
Dragon Age też mnie odstrasza. Przez te swoje trudne i nudne początki. Phew.

Czy mógłbyś trochę rozwinąć o co Ci tutaj dokładnie chodzi?
Co prawda wszystkie początkowe ścieżki w tej grze są troszeczkę nudnawe i sztampowe, ale nie trwają zbyt długo. Na upartego można je przejść w jakieś 10-15 min., a później przechodzi się do głównej fabuły, która z grubsza niczym się nie różni. Jedyne różnice to nastawienie do twojej osoby poszczególnych osób i to jak jesteś traktowany w świecie, a to w tej grze ma średnie znaczenie. Fabuła jest tam dobra. Nie powiem, że jest świetna, ale przyjemnie się gra. Ma się dostęp do trybów taktycznych, które mogą znacząco ułatwić grę.

No chyba, że mówisz o DA II, wtedy sprawa jest już zupełnie inna...


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #7649 : 29 Lipca 2014, 20:10:33 »
Źle napisałem. Tj. napisałem dobrze, ale z kontekstu można było wyciągnąć błędne wnioski. Otóż Dragon Age'a ukończyłem dawno temu i się świetnie bawiłem. To był stary, dobry rpg, jak właśnie NWN 2. Fabuła była dobra (sztampowa, powielająca pewne wzorce, ale dobra), postacie też całkiem nieźle sklecone + sam gameplay również uważam za satysfakcjonujący.

Tym niemniej siadając ostatnio po raz kolejny do Dragona zdecydowanie się od tej gry odbiłem. Po przejściu 70% ,,początku" krasnoluda-szlachcica, odechciało mi się w to grać. Ogarnąłem, że znowu będę musiał się przebijać przez ten głupi las, walkę z ogrem, a potem znowu z kręgiem maginów i tak dalej...

Na dobrą sprawę to po jednokrotnym ukończeniu tej gry, jej ponowne przejście uważam imo za mało sensowne. Mógłbym sobie ,,poprzechadzać" wszystkie początki, ale nie widzę w tym zbytniej logiki. I tak sprowadzają się one do ,,finalnej" bitwy z ogrem + masakrą króla, a różnią detalami. Nie ma co się jarać przystawkami do właściwego dania, jakoby dobre nie były.

Teraz zagrałbym w coś w miarę dynamicznego albo nawiązującego do szerokorozumianych klasyków. Znając życie, najprędzej wrócę do Fallouta 3 (a tak się cieszyłem, gdy w sieci pojawiły się informacje odnośnie 4 części, szkoda że nieprawdziwe :D ).

No, ale przez rok/dwa nie wyszło nic ciekawego?

Póki co czekam na Lords of the Fallen i Wiedźmina 3. Czy znajdzie się jeszcze coś pod ten deseń?


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 507 508 509 [510] 511 512 513 ... 546    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry