Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3 4 5 6    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Analogie w Herosach i mitologii Greckiej (Czytany 31312 razy)
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 18 Listopada 2007, 19:19:10 »
I postanowiłeś poziom swojego posta dostosować do ,w Twoim pojęciu, poziomu tematu? Jakby ktoś się postarał i trochę poszperał to nawet ciekawe rzeczy mogłyby z tego wyjść, może dowiedzielibyśmy skąd są krasnale ;P Tylko, że trzeba by to zrobić sumiennie...


IP: Zapisane
Eternith

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 264


Fpatrz się...

Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 18 Listopada 2007, 19:35:10 »
To się nie wypowiadaj ::) .
cała religia to mit. niema takiego czegoś jak bóg.

Uuu, Khaziu, zmieniłem nieco o tobie zdanie.
Cholera wie. To tak jak zapytać skąd tak naprawdę są ogry, gobliny czy trolle- co źródło to co innego.

W każdym miejscu jest inaczej, więc tak naprawdę NIEMOŻLIWE jest sprawdzenie, co było pierwsze ;) . Nordyckie czy Greckie ogry itd. .
Tak naprawdę to arantir ma rację, że ten temat nie ma sensu :/ . Przecież wiadomo, że są analogie mityczne w mitach greckich i trójce i moglibyśmy tak ciągnąć w nieskończonoóść ;) .


IP: Zapisane

Don't know how much I can take
Secret thoughts inside me wake
I've lost what it was within me
Oh sweet insanity
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 18 Listopada 2007, 20:48:34 »
Nie ma rzeczy niemożliwych ;) Do tego trzeba mieć dostęp do kogoś nie czegoś. Osobiście nie znam żadnego profesora od antyku aby się poradzić, może ktoś ma takie wtyki. Jeśli tak to temat jak najbardziej ma sens.


IP: Zapisane
Orzi

***

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 204


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 18 Listopada 2007, 23:11:19 »
Trolle pochodzą od Skandynowów. Muminki to trolle. A elfy i krasnoludy w kształcie znanym dzisiaj zawdzięczamy panu Tolkienowi.


IP: Zapisane



Orzi

***

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 204


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 18 Listopada 2007, 23:13:52 »
Trolle pochodzą od Skandynowów. Muminki to trolle. A elfy i krasnoludy w kształcie znanym dzisiaj zawdzięczamy panu Tolkienowi. A orki to chyba własny wynalazek tego pana...


IP: Zapisane



Johny_Szalony

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


ADHD

Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 19 Listopada 2007, 11:31:58 »
A elfy i krasnoludy w kształcie znanym dzisiaj zawdzięczamy panu Tolkienowi.
Dobrze powiedziane- "w kształcie znanym dzisiaj". Natomiast ich pierwowzór- Krasnoludki- sięgają czasów prastarych bajek/baśni/opowiastek/itd. za czasów kiedy Tolkiena jeszcze rodzice nie planowali...


IP: Zapisane
Wróciłem właśnie z tej acid cave (…) Ogólnie legowisko trolli i zbiegów z zakładu gnieźnieńskiego. Polecam omijać. - Luk
Przy sprawdzaniu niektórych artów dostałbym krwotoku – Dabu
wyzywają i każą se lody robić...  polecam iść do sklepu po Algidę..   - Laxx
-Dabu: Darciuchy. xP Phi, gardzę metalem. x)
-Luk **A zjadł Ci ktoś kiedyś kota?**
Nikt nie powiedział, że jesteśmy kompetentni;p- Martin
Saph
wrrr.

*

Punkty uznania(?): 18
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 632


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 19 Listopada 2007, 15:42:56 »
arantir - może rozwiniesz swoją myśl...

Ogolnie z tego tematu najbardziej podobała mi się mitologia chrześcijańska... rozwaliło mnie to :P. Chrześcijaństwo jest uważane za religię, obojętnie czy ktoś wierzy w nie czy nie.

A co do krasnali - to zawsze one były w bajkach i opowiadaniach ludowych więc ja nie widzę sensu poszukiwania daty ich powstania... może one żyją tak jak my ludzie i sami nie wiedzą kiedy zaczęli dychać... :P ;D



« Ostatnia zmiana: 19 Listopada 2007, 15:47:57 wysłane przez Saph » IP: Zapisane
Kapitan Jack Sparrow

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 413


"...Pewnego dnia, pewnego dnia pękło niebo..."

Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 19 Listopada 2007, 19:51:11 »
Jak dla mnie to krasnoludy pochodzą gdzieś z podziemii... ;)


IP: Zapisane
Pięćdziesięcioro chłopa przy skrzyni umarlaka.
Joł-ho-ho i buteleczkę rumu.
Pojawił się czart i skończył za resztę.
Joł-ho-ho i buteleczkę rumu.




Żywa Legenda:
http://www.ksu.of.pl/

Czekam na:
2008-07-26 - USTRZYKI DOLNE.   KONCERT JUBILEUSZOWY NA XXX-LECIE KSU.
Kuba11

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 185


Pan Magmowych Smoków.

Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 19 Listopada 2007, 20:13:11 »
Dla mnie ten temat jest całkiem fajny,bo można się dowiedzieć różnych fajnych rzeczy.

A ja znalazłem:

Nagi - w mitologi hinduskiej boskie duchy wodne, które strzegły ukrytych skarbów na ziemi. Nagi reprezentowano zwykle z górną częścią ludzką, a dolną wężową, bądź z wężami wychodzącymi z ramion lub pasa. W tradycji buddyjskiej uważane są za szczodre i hojne ale często niebezpieczne i złośliwe istoty będące wierzchowcami bogów. Nagowie są śmiertelnymi wrogami ptaków Garuda. Istoty te również znane są z tego, że przechowują TERMY czyli ukryte nauki Buddy.


Gryf – mityczne zwierzę przedstawiane jako lew z głową, przednimi łapami i skrzydłami orła. Niektóre źródła dodają końskie uszy lub rzadko dwa jadowite węże tworzące ogon.

Jego pierwsze wizerunki pochodzą ze starożytnej Mezopotamii oraz Indii i liczą około 6 tysięcy lat. Gryf był wyobrażeniem babilońsko-assyryjskiej bogini Tiamat. W sztuce tych kultur spotyka się gryfy oraz uskrzydlone lwy z ludzką głową. Gryf jest strażnikiem bursztynu. Starożytni wierzyli, że włada Scytią. W mitologii greckiej gryf strzeże podziemnych skarbów Apollina, a w starożytnym Rzymie jest opiekunem boga mórz Neptuna.

Gryf występuje również w fantastycznym herbie Chama, syna Noego, tworzonym przez dawnych heraldyków. U władcy Tarsusu stoi na straży Cylickich Wrót. W V w. p. n. e. wizerunek gryfa pojawia się u naddunajskich Celtów. Gryf był symbolem przebiegłości i podstępu, a także zręczności oraz siły. Już w okresie wypraw krzyżowych umieszczali go na proporcach rycerze najodważniejsi i najprzebieglejsi w boju.


IP: Zapisane
"Dla Klanu, dla Krwi"

“Nigdy ustępować i nigdy tracić twarzy ”. Być dumnym z tego kim się jest. Bronić swoją
ojczyznę i honor . Zawsze bronić serce''

http://img232.imageshack.us/img232/3122/kurakzc1.png
za duża sygnatura. Luk
Orzi

***

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 204


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 19 Listopada 2007, 20:17:55 »
Ogolnie z tego tematu najbardziej podobała mi się mitologia chrześcijańska... rozwaliło mnie to :P. Chrześcijaństwo jest uważane za religię, obojętnie czy ktoś wierzy w nie czy nie.

To w co wierzyli starożytni Grecy i Rzymianie też było religią ;p . Poza tym kolega powyżej wspomniał o mitologii hinduskiej, a przecież ta religia jest nadal praktykowana. Więc się nie oburzaj.


IP: Zapisane



Medivth

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : 08 Lutego 2008, 00:26:38 »
Cytuj
Nagi - w mitologi hinduskiej boskie duchy wodne, które strzegły ukrytych skarbów na ziemi. Nagi reprezentowano zwykle z górną częścią ludzką, a dolną wężową, bądź z wężami wychodzącymi z ramion lub pasa. W tradycji buddyjskiej uważane są za szczodre i hojne ale często niebezpieczne i złośliwe istoty będące wierzchowcami bogów. Nagowie są śmiertelnymi wrogami ptaków Garuda. Istoty te również znane są z tego, że przechowują TERMY czyli ukryte nauki Buddy.
Chciałem coś powiedzieć: Jak już w jakimś temacie wspomniałem, mam strasznie krótką pamięć, więc nie dogryzajcie mi potem - Czy Nagi były w Heores III? Bo z tego, co wiem, to występowały w Warcraft III + Frozen Throne, nieprawdaż?

O ile dobrze pamiętam: To była jeszcze jakaś plansza, bodajże "Puszka Pandory", to widać, że było z wykorzystaniem religii Greckiej. Wspomniane było tam o Hadesie, jako o krainie, jak i Bogu. O paru innych Bogach, no i oczywiście tytułowa: "Puszka Pandory", taki prezencik od kogoś, dla kogoś... w mitologii, :]


IP: Zapisane
amba

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : 08 Lutego 2008, 08:46:06 »
każdy kto grał w h3 troche dlużej to wie że nagi były w h3


IP: Zapisane
Medivth

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 18


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : 08 Lutego 2008, 10:37:19 »
Możliwe, jak już mówiłem mam cienką pamięć, a grę przechodziłem ze dwa lata temu. Oczywiście przez ten czas grałem jeszcze trochę w Heroesa III, ale sam go nie mam, więc trudno byłoby mi sprawdzić, grałem u kumpla, albo u cioci.
Po za tym gram jeszcze w inne gry, wiec chyba mogę zapomnieć, nie? ;)


IP: Zapisane
Feńx

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 08 Lutego 2008, 15:28:03 »
Skorpeny, Przerazy z H3 - to są chyba najbardziej źle zrobione jednostki w Herosach, pomylili coś, opis nie zgadzasię z tym co jest w Heroesie. Poczytacie mitologię to zrozumiecie.


IP: Zapisane
Jak ktoś gra w set3 to niech pisze w wiadomosci prywatnej
Mohikanin

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 701


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 08 Lutego 2008, 16:14:28 »
No wiesz nie musi być wszystko idealnie odwzorowane. W końcu obowiązują prawa autorskie  ;D


IP: Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5 6    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry