Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Która była najbiardziej bajkowa
H1 - 11 (30.6%)
H2 - 5 (13.9%)
H3 - 4 (11.1%)
H4 - 1 (2.8%)
H5 - 11 (30.6%)
H6 - 4 (11.1%)
Głosów w sumie: 22

Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Bajkowośc, czyli coś dobrego lub złego (Czytany 2541 razy)
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« : 24 Września 2010, 16:23:13 »
Wiecie chyba o co mi tu chodzi, niektórzy myślą, że czwórka to gniot pod względem graficznym, a jeszcze większość mówi, że piątka pod względem grafiki jest kompletnym śmieciem i wyrzutkiem serii. A ja myślę, że to szóstka jest tragiczna pod tym względem.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24 Września 2010, 16:31:45 »
Według mnie najbardziej bajkowe są pierwsze dwie części, lecz wynika to tylko z tego, że grafika stała wtedy na takim a nie innym poziomie. Jednakże, jeśli chodzi o 5 część, to spodziewałem się większego mroku, zwłaszcza po demonach i nieumarłych. Mam nadzieje, że w 6 części zmieni się wiele i to na lepsze (mroczniejsze) pod względem grafiki.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 24 Września 2010, 16:39:11 »
No, ja wybrałem pierwszą część- tam np: smok naprawdę był za cukierkowy.
Ale to z powodu, że grafika taka była, a co do piątki, no cóż komiksowy klimat i tyle.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 24 Września 2010, 16:57:49 »
Ja wybrałem I i II część. To oczywiste ponieważ silnik graficzny nie potrafił zrobić takiej mrocznej gry jak w trójce.

W V jednak grafika 3D oraz zmodowane pola bitwy dają jej więcej mroku niż dwie pierwsze części. Szkoda tylko że od Impa lepiej wygląda pewna postać z komixxów -.-


IP: Zapisane
Ireth

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 455

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 24 Września 2010, 17:37:23 »
Ja wybrałem I i II część. To oczywiste ponieważ silnik graficzny nie potrafił zrobić takiej mrocznej gry jak w trójce.
Dlatego nie oceniam dwóch pierwszych części pod tym względem. Skoro twórcy nie mieli takiej opcji to nie należy ich za to winić.

Trójka jest najbardziej mroczna z całej serii. Użyto ciemniejszych kolorów, szkoda, że twórcy następnych części (w tym HVI) tego nie praktykowali.
O czwórce już się wypowiadałam niedawno.
A piątka...jaka jest każdy widzi. Jak twórcy zobaczyli sukces Warcrafta to sobie pomyśleli, że tak samo zrobią...a tu heca. A szkoda, gdyby nie ta cukierkowość piątki, to byłaby zdecydowanie najlepszą częścią. Ale i tak jest bardzo dobra.
W szóstce widać poprawę, ale niewystarczającą. Nadal brzydkie kształty, nadal jaskrawe kolory (chociaż trochę przyciemnione).

Twórcy powinni przestać traktować Heroes'y jak grę dla dzieci. Nie oczekuję, że zrobią coś strasznie mrocznego i krwawego. Ale mają już jeno słodkie King's Bounty, drugiego nie potrzebujemy.


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 24 Września 2010, 17:43:59 »
Wybrałam część piątą. Sorry, ale Inferno nie jest przerażające a Nekropolia to kpina z klimatycznej Deyji z HoMM III i Śmierci z IV :-/

A w ankiecie to "Heroes VI" to porażka totalna. Mało wiemy, ale ok. Oceniajmy.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 24 Września 2010, 17:56:44 »
No cóż ankietę robił Hadrian, a on co do szóstki ma już wyrobione zdanie.

Co do I i II to Ireth ma racje nie mieli jak tej grafiki zrobić mroczniej. Gdyby ich nie było to jedynymi mrocznymi odsłonami byłaby III i VI. Bo czwórka mogłaby byc, gdyby nie te grzybki w podziemiach i jakże kolorowe ścieżki, zwłaszcza u akademii.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 24 Września 2010, 18:05:38 »
Cytuj
A w ankiecie to "Heroes VI" to porażka totalna. Mało wiemy, ale ok. Oceniajmy.

Jeśli dobrze zrozumiałem to chodzi ci o to że za mało wiemy o szóstce żeby oceniać czy ona bajkowa czy nie? Skoro gra 'podobno' ma wyjść w 2011, to gdzieś na początku tegoż roku, albo wcześniej, powinno się pojawić demo. A jak ono będzie to wtedy już niewiele w grafice można zmienić, najwyżej w jednostkach. Dlatego można spokojnie oceniać szóstkę pod względem graficznym, jak wyglądać będzie jest już wiadome, nie sądzę aby Sheogh oraz Heresh wyglądało inaczej niż np. dżungla, chodzi o oczywiście o ''stopień bajkowości''.

Cytat: Łowca Dusz
Głupi temat.

Głupia ankieta.

Głupie posty.

75% wyrazów w tym poście IMO zasłużyła na przeniesienie do kosza, czyli cały post powinien tam polecieć, nie sądzicie?
Mówisz, masz...


« Ostatnia zmiana: 24 Września 2010, 18:24:42 wysłane przez Bandaro » IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 24 Września 2010, 18:17:40 »
Adminów nie ma zawsze kiedy są potrzebni.

No Sheogh i Heresh z pewnością będą inaczej wyglądać, twórcy chwalili się jaki różnorodny pod względem lokacji będzie szósta odsłona.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 24 Września 2010, 18:22:58 »
Klimat i tak pozostanie ten sam, stworzyli bajkową piątkę to i reszta taka była, z małymi wyjątkami, zapewne podobnie będzie z szóstką, a tu prezentuje się dość dobrze, krok do przodu, jeszcze kilka takich i za mojego życia będzie kolejna trójka ^_^


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 23 zapytaniami.
                              Do góry