Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 415 416 417 [418] 419 420 421 ... 546    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Wolny temat (Czytany 1431152 razy)
Nikt

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 100


Sad... but true

Zobacz profil
« Odpowiedz #6255 : 03 Kwietnia 2013, 14:45:40 »
I wtem spełniły by się słowa Einstein'a, który rzekł:
"Jeżeli ludzie rozpętają kiedyś wojnę atomową, to następna wojna będzie na kamienie i patyki" (czy coś w tym stylu :P)

"Nie wiem, jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na maczugi."



IP: Zapisane
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #6256 : 03 Kwietnia 2013, 14:57:30 »
Nie chcę mówić źle o USA, ale w końcu bardzo prawdopodobne, iż kraj ten upadnie w ciągu najbliższych 10 lat (tak wyliczyli specjaliści).

Co do Korei - oni są tacy zaślepieni, że pewnie wystrzeliliby bombę atomową w Koreę Płd., zapominając o tym, że sami będą drugim najbardziej poszkodowanym w takiej sytuacji krajem. xP

Oczywiście, najlepiej, gdyby do wojny nie doszło (śmierć Kim Dzong Una, jak w wielu podobnych przypadkach? :P). Ale nadzieja matką głupich...


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
Calvin Candie
Candieland Owner

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 186


Open up your lovin` arms.

Zobacz profil
« Odpowiedz #6257 : 03 Kwietnia 2013, 15:04:36 »
Tam i tak rządzi wojsko, a ci dyktatorzy to zwykłe marionetki...


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #6258 : 03 Kwietnia 2013, 16:00:38 »
Nnonitra, nie wojsko, a służby specjalne ;). W wojsku są tam zwykli Kowalscy, co nie chcą wojny. Ale muszą słuchać Kim Dzong Una, bo chcą żyć. Jeśli będą mieli możliwość to się poddadzą.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Calvin Candie
Candieland Owner

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 186


Open up your lovin` arms.

Zobacz profil
« Odpowiedz #6259 : 03 Kwietnia 2013, 16:48:50 »
Tak, generalnie starsi Generałowie, którzy rządzą tym niczym Senat w Starożytnym Rzymie, nie zwracają praktycznie żadnej uwagi na młodego Kima.


IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #6260 : 03 Kwietnia 2013, 21:30:55 »
No, a więc, aby rozluźnić trochę tę dyskusję, chciałbym pokazać wam pewien filmik/teledysk ukazujący Koreę w całkiem komiczny sposób. Please enjoy.

http://www.youtube.com/watch?v=no5uA19NnPs


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #6261 : 03 Kwietnia 2013, 22:28:24 »
Skoro już się naśmiewamy z Korei, to proszę, oto filmik, który całkiem mnie rozbawił:
http://www.youtube.com/watch?v=fiJRcLtsuq4

Nie ma co się przejmować tym, gdyby Północna Korea chciałaby wojny, to by nie głosiła tego wszem i wobec tylko od razu by zaatakowała.  Początek wojny zawsze był z zaskoczenia.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #6262 : 03 Kwietnia 2013, 22:38:32 »
Jeśli ktoś wierzy w tą wojnę, to radzę prześledzić informacje o tym jak to biedacy w niej mieszkający głodują. Ta "wojna" to część gry psychologicznej, typowej dla komuny, jakoś trzeba kierować tym społeczeństwem, no nie?


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #6263 : 03 Kwietnia 2013, 22:41:02 »
Aż mi się przypomniał 1984, gdzie co chwila były ,,wojny" i zmienianie frontu :D


IP: Zapisane
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #6264 : 03 Kwietnia 2013, 23:05:54 »
Korea, Korea, aż śmiać mi się chcę. Ostatnio widziałem dość zabawne zdjęcie. Koreańczycy w lichej łódce wypływali na jezioro. A tekst zacny "Marynarka wojenna Korei Północnej wyruszyła na podbój USA" A wszystko zrobione na podobieństwo TVN24. Padłem na tym ;D


IP: Zapisane
Hayven

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


Zobacz profil
« Odpowiedz #6265 : 04 Kwietnia 2013, 06:55:16 »
@Fast - ale przecież niewykluczone, że tam wielka i wieczna wojna cały czas się toczyła, a to zmienianie frontu to mógł być tylko mały jej element.


IP: Zapisane

Kliknij, przeczytaj, skomentuj ;)
(wielkie podziękowania dla Sojlexa za projekt logo :))
Waverley
M&M's

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 336


Po co to-to...

Zobacz profil
« Odpowiedz #6266 : 04 Kwietnia 2013, 09:00:42 »
http://www.tawerna.biz/forum/index.php/topic,9346.0.html

Ktoś tutaj z SA przywędrował... ;D


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #6267 : 04 Kwietnia 2013, 15:32:24 »
Cytuj
@Fast - ale przecież niewykluczone, że tam wielka i wieczna wojna cały czas się toczyła, a to zmienianie frontu to mógł być tylko mały jej element.

Możesz mieć rację, ale istotą dwójmyślenia była regulacja faktów. Jak dla mnie w Korei Płn. takie coś to chleb powszedni ;] Zresztą nie trzeba tutaj przywoływać Korei. Mi wystarczyło, że znajoma z Białorusi opowiedziała jak u nich uczą historii [tj. generalnie zupełnie inaczej niż u nas. U nas uczą, że to i to zrobił tyn i tyn, a u nich znowu na odwrót. Nie przywołam konkretnego przykładu bo to dawno było, ale generalnie chodziło o to, że wydarzenia były ukazane - mówiąc oględnie - z odrobinę innej perspektywy]. Inny przykład to nauczanie, iż nie Niemcy, a jacyś niezidentyfikowani naziści pozakładali obozy koncentracyjne itd. Tak się uczy chociażby w Ameryce. Jeszcze inny przykład - ostatnio dość zauważalny... - koncepcja ,,uwstydzania" naszej historii. W tym miejscu warto przywołać chociażby głośne ,,Pokłosie", które w sposób przejaskrawiony opisuje wydarzenia, które wcale nie były czymś nie zwykłym, bo akty tak skrajnej ksenofobii można było spotkać również w innych krajach i na większą skalę. Kolejny przykład - słynne pogromy w Jedwabnem. Oczywiście wszyscy wiedzą, że to było, ale ważniejszy od samego zaistnienia czegoś takiego, jest kontekst historyczny, o którym wielu ludzi zapomina. Jeszcze weselszy przykład... artykuł bodajże z ,,Polska the Times", gdzie dowiadujemy się, iż Krzyżacy byli naszymi dobroczyńcami. Tak, Ci sami, co potem się transformowali w Prusy i uczestniczyli w rozbiorach. Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że historia to bardziej narzędzie polityczne, którym można sobie pysk wytrzeć kiedy się chce, niżeli jakiś obiektywny zapis wydarzeń z lat minionych...

http://kefir2010.wordpress.com/2013/04/02/trwa-niemiecka-ofensywa-propagandowa-nasi-odwieczni-oprawcy-ocieplaja-wizerunek-rycerzy-krzyzackich-w-mediach/

Załączam link.


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #6268 : 04 Kwietnia 2013, 19:07:47 »
Coś dla niektórych forumowych narzekaczy :)




IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #6269 : 04 Kwietnia 2013, 19:09:10 »
Nie ma statystyki, z resztą czytałem coś podobnego, tylko że żyją krócej, które źródło mówi prawdę?


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Strony: 1 ... 415 416 417 [418] 419 420 421 ... 546    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry