Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 207 208 209 [210] 211 212 213 ... 546    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Wolny temat (Czytany 1429889 razy)
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #3135 : 26 Czerwca 2010, 20:13:47 »
Dziękuje, ale o co chodzi z tymi magiami?:
szaleństwa-???
chwały(?)
inkwizycji(?)
wspólnoty(?)
zarazy, choroby- a to nie przypadkiem śmierci/ nekromancji?
prawa- a nie lewa  :P
oszustwa- pierwsze słyszę.
słońca-??
wiedzy, magii-?? magia magii?
niebios, światła- to nie to samo?


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
kluseczka

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 878


Zobacz profil
« Odpowiedz #3136 : 26 Czerwca 2010, 20:55:45 »
 Szaleństwo - nie mam pojęcia, ale w starym Świecie Mroku Malkavianie mieli dyscyplinę Dementation, której esencją było obdarzanie przeciwnika szaleństwem. Przykłady: Haunting - halucynacje, Voice of Madness - RAGE!!!!
 Chwała - pewnie buffy związane z morale
 Zaraza/choroba - nie. Istnieje różnica między zarażeniem kogoś dżumą/AIDS a wskrzeszeniem go jako zombie. WoD'owym przykładem tu będzie Cachexy Morbusów
 Prawo - prawo jako zbiór reguł ogólnie przestrzeganych. ma potencjał moim zdaniem
 Oszustwo - niewidzialność, magiczne kradzieże czy otwieranie zamków, wszelkie iluzje
 Słońce - światło wszelkiego rodzaju, także ciepło
 Wiedza - wszelkiego rodzaju zaklęcia pozwalające odczytać zaszyfrowany/napisany w innym języku tekst, tudzież czytanie w myślach czy nagłe objawienia; Magia - chyba najczystsze manipulowanie energią w każdej postaci, czysta nielementalna magia
 Niebiosa - niebo, pogoda. Światło - światło. Jest różnica?

 OK, ja się zajmę Światem Mroku. Nowy Mag ma również Fate, co zawiera czytanie powiązań pomiędzy osobami, przewidywanie prawdopodobnej przyszłości, szczęście, pech, itd... tego chyba jeszcze nie było. W nowym Changelingu są Contracts of Mirror, polegające na przemianach i magicznej zmianie wyglądu, i Contracts of Vainglory koncentrujące się na publicznych wystąpieniach - prezencja, przemówienia, występy, Majesty z nowego Wampira jest podobne. Resztę można by podciągnąć pod wcześniej wymienione rodzaje. Ale naprawdę, gdybym wiedziała po co są te magie, mogłabym lepiej pomóc.


IP: Zapisane
The universe speaks in many languages, but only one voice.
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #3137 : 26 Czerwca 2010, 21:08:41 »
Dzięki Kluska za tłumaczenie, masz u mnie pieroga ;)
Ale najśmieszniejsze z tego jest magia magi  :haha:


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #3138 : 26 Czerwca 2010, 21:15:51 »
Dziękuje, ale o co chodzi z tymi magiami?:
szaleństwa-???
chwały(?)
inkwizycji(?)
wspólnoty(?)
zarazy, choroby- a to nie przypadkiem śmierci/ nekromancji?
prawa- a nie lewa  :P
oszustwa- pierwsze słyszę.
słońca-??
wiedzy, magii-?? magia magii?
niebios, światła- to nie to samo?

Szaleństwo-mniej więcej tak jak to napisał poprzednik
Chwała-czary przeciw nieumarłym
Inkwizycja-to samo, tyle że przeciw demonom i heretykom
Wspólnota-masowe leczenia, błogosławieństwa itp.
Zarazy/choroby to nie to samo. Zarazy to wyniszczenie przeciwnika, a choroby to osłabienie go.
Prawo- może i debilna nazwa, ale sama domena jest niezła. Przywołanie anioła do pomocy, oślepienie chaośników itp.
Oszustwo-już wytłumaczone
Słońca- o takie tam podgrzewanie wrogów.
Wiedzy-anty domena Oszustwa, niszczenie iluzji i takie tam.
Magii-Tarcze magiczne, rozproszenie magii,


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #3139 : 26 Czerwca 2010, 22:18:59 »
Zastanów się...
Chwała-czary przeciw nieumarłym- równie dobrze, czary światła to samo robią... :P
Inkwizycja-to samo, tyle że przeciw demonom i heretykom- też magia światła :P
Wspólnota-masowe leczenia, błogosławieństwa itp.- światła/ natury
Zarazy/choroby to nie to samo. Zarazy to wyniszczenie przeciwnika, a choroby to osłabienie go.- ale choroba też może zabić, a to choroba doprowadza do plagi, czyli ogólnie zabijanie, czyli śmierć :P
Prawo- może i debilna nazwa, ale sama domena jest niezła. Przywołanie anioła do pomocy, oślepienie chaośników itp.- światła/ przywołania
Słońca- o takie tam podgrzewanie wrogów.- ognia
Niebiosa - niebo, pogoda. - pogodowe czary/ natury.
podsumowując rozbiliście mi magię na szereg dziedzin, ale dzieki temu mnie naprowadziliście:

1.Magia Ognia i magmy- kule ognia, armagedony, itp.
2.Magia Wody i Lodu- lodowe sople, kule wody.
3.Magia Natury- pnącza, zmiana pogody, leczenia, tornada, pioruny.
4.Magia Światła- leczenia, błogosławieństwa, przeciwdziałanie iluzji itp.
5.Magia Mroku i Śmierci- wszelkie choroby, łączy się z magia przyzywania np: przyzwanie demonów, nieumarłych
6.Magia Manipulacji- wszelkie iluzje, niewidzialności, otwieranie zamków, telekineza, hipnoza.
7.Magia Czasu- telepatia, patrzenie w przyszłość/ przeszłość, podróże w czasie.
8.Magia Przywołania(przyzywania)- przyzwanie entów, demonów, smoków, itp
9. Magia Przemiany- przemiana w zwierzę, roślinę lub obiekt, siebie lub czegoś innego.
10. Magia Ziemi- trzęsienia ziemi, nadludzkie siły.
to chyba dobrze zrobione.


« Ostatnia zmiana: 26 Czerwca 2010, 22:23:03 wysłane przez Hadrian » IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #3140 : 27 Czerwca 2010, 00:20:32 »
Hadrian ja tego nie wymyślałem, tylko tak jak napisałem to jest z D&D


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #3141 : 27 Czerwca 2010, 16:15:46 »
Poruszę następną sprawę, z tego co wyczytałem, kiedyś istniało takie coś, jak "Historia Tawerny Heroesów". Moim pytaniem jest co się z nim stało, czyżby wygasł jak Legendy Ashan fRPG?


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #3142 : 27 Czerwca 2010, 22:06:34 »
Chyba tak, nawet szkoda. Nie miałem okazji w ym uczestniczyc, ale po przeczytaniu kilku stron był bardzo interesujący, ale wiesz.... takie storytellingi mogą zapychać serwer. Poza tym duża częśc osób, która brała w nich udział odeszła z forum, więc umarło smiercią naturalną, nie dał się zapełnić po nich luki.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #3143 : 27 Czerwca 2010, 22:11:47 »
Chyba tak, nawet szkoda. Nie miałem okazji w ym uczestniczyc, ale po przeczytaniu kilku stron był bardzo interesujący, ale wiesz.... takie storytellingi mogą zapychać serwer. Poza tym duża częśc osób, która brała w nich udział odeszła z forum, więc umarło smiercią naturalną, nie dał się zapełnić po nich luki.
A czy był już pomysł, by go odnowić, ktoś co, pisał, nie mówił?


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3144 : 27 Czerwca 2010, 22:27:54 »
To już by nie było to samo. Już dotychczasowo ostatnia część była zhańbieniem starych opowieści tawerny


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Luk
The Great LichMaster

*

Punkty uznania(?): 27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 473


Scream for me Tawerna!

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3145 : 27 Czerwca 2010, 22:44:43 »
Zapychanie serwera nie jest problemem. Gorzej było z poziomem. Początek był z tego co pamiętam świetnie prowadzony, potem to się zaczęło trochę rozjeżdżać ale wciąż było ok. A potem to była degrengolada. I ostatecznie ktoś pomysł dobił bo aż przykro było patrzeć (bardzo możliwe, że to byłem ja).

Żadnych głosów o odświeżeniu nie dostałem. Przywrócić go do życia to dla mnie nie problem. Problemem będzie go przy tym życiu utrzymać. I żeby żył godniej niż przed tym jak umarł.


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #3146 : 28 Czerwca 2010, 07:51:37 »
Luk, a może by zrobić ankietę, czy użytkownicy tawerny chcieliby uczestniczyć w takim zdarzeniu?


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #3147 : 28 Czerwca 2010, 11:08:52 »
Nie wiem czy wszyscy będą zainteresowani erpegami. Jak będą trzeba zrobić selekcję pod względem znajomości ortogrfii, stażu, jakości wypowiedzi oraz świata Ashan lub Antagarichu, a nawet Axeoth w zależności w jakim to świecie by się odbywało.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #3148 : 28 Czerwca 2010, 11:13:30 »
Nie wiem czy wszyscy będą zainteresowani erpegami. Jak będą trzeba zrobić selekcję pod względem znajomości ortogrfii, stażu, jakości wypowiedzi oraz świata Ashan lub Antagarichu, a nawet Axeoth w zależności w jakim to świecie by się odbywało.
Czekam na głos Admina, jeśli będzie napisane, że Tak, to robię ankietę, wątek, z pytaniami, a jak trzeba będzie to można wyłączyć tutaj nabijanie postów.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3149 : 28 Czerwca 2010, 11:51:38 »
Belegor, nie chodzi o RPG, poszukaj sobie opowieści Tawerny, najlepiej starych, bo nowe ssą. Najlepsza była chyba pierwsza połowa części drugiej, a może po prostu mam do niej sentyment bo w niej uczestniczyłem (co się robiło z Akamaru i resztą, ło ho ho)


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Strony: 1 ... 207 208 209 [210] 211 212 213 ... 546    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 13 zapytaniami.
                              Do góry