Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 318 319 320 [321] 322 323 324 ... 546    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Wolny temat (Czytany 1429856 razy)
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #4800 : 16 Listopada 2010, 00:31:43 »
 ^_^
Perfecto.


IP: Zapisane
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #4801 : 16 Listopada 2010, 00:54:01 »
 Tylko jak będziesz miał mapkę Egiptu, żebyś nie zaznaczył górnego na górze, a dolnego na dole, bo pomimo nazwy... :D


IP: Zapisane

Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #4802 : 16 Listopada 2010, 00:57:07 »
Liczę bardziej na jakieś ogólniki :D Jakby było coś z mitologii też bym się nie pogniewał...


IP: Zapisane
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #4803 : 16 Listopada 2010, 00:59:02 »
 Uuuu to myslę że cieniutko z tym na testach. U nas zawsze to jako ciekawostki traktowali, a uczyc się mieliśmy historii państwa a nie mitologii jego.


IP: Zapisane

Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #4804 : 16 Listopada 2010, 01:02:08 »
Wiem, wiem ;) Ale mitologię zwyczajnie lubię.


IP: Zapisane
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #4805 : 16 Listopada 2010, 01:09:00 »
 HEheh, zazwyczaj niestety jest tak że duzo lubi właśnie takie tematy które rzadko lub w ogóle nie będą oceniane. Heh, a czasem nie omawianie w ogóle przez nauczycieli ciekawostek czy innych tam informacji, tylko lecenie na suchych informacjach i datach...no cóż, potem mamy takie potworki że wikingowie mieli rogi, zbroje ważyły 100 kg a miecze 10 kg, a w sredniowieczy broni palnej nie znano, a od V do XVI wieku używanu takiego samego uzbrojenia, a barbarzyńcy to conany z toporem, europejczycy walczyli dzidami, a dawniej się nie myli i masa różnych innych głupot. ;D


IP: Zapisane

Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #4806 : 16 Listopada 2010, 01:10:50 »
Zgadzam się z powyższym w 100% ;>
3majcie się ;> 


IP: Zapisane
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #4807 : 16 Listopada 2010, 01:22:54 »
 Kurde, dawniej jak słyszałem od turysty takie kwiatki to się smiałem co za cioł, bo nawet na logikę.... do puki się nie skumałem że kilka czy kilkanascie lat temu sam gadałbym takie bajki i że ci ludzie nie są temu winni tylko wina szanownego systemu nauczania, książek czy filmów które maja napis historyczny a są zwykłym bajkopisarstwem. Szkoda że jeszcze hollywood do czasów starozytnych, sredniowiecza, bitew napoleońskich nie wlepił scen rodem ,,100 dni cesarzowej albo Przyczajony tygrys...,, przy czym ten pierwszy był tak nudny że po prostu nudny był ;D Albo nowy Robin Hood... gratuluje, XII czy tam XIII wiek a tam hełm z XV wieku. To tak jak by dac uzbrojenie z II WŚ dla I WŚ, bo co tam 30 lat, nikt nie zauważy... >:(
Uuuu ale mnie poniosło.
 Rzekłszy, kończę tymi słowy dzisiejszą noc na spoczynak udając się, heheheheh ;D


IP: Zapisane

Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #4808 : 16 Listopada 2010, 15:10:47 »
Macie jakieś strony, z których pobieracie muzykę? Bo mój ''arsenalik'' przez format przepadł, a na komórce wszystkiego nie mam, więc chciałbym uzupełnić straty.


IP: Zapisane
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #4809 : 16 Listopada 2010, 15:38:23 »
http://mp3.teledyski.info/

Polecam, chociaż coś pozmieniali na tej stronie, w każdym razie 1/3 piosenek, które słucham z tamtąd jest.


IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #4810 : 16 Listopada 2010, 15:43:06 »
 Ja tam pobieram z Bearshare....


IP: Zapisane

Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #4811 : 16 Listopada 2010, 15:49:36 »
Ja z histori dawniej uwielbiałem średniowiecze i starożytność, ze względu na klimat, kulturę, bardzo podobały mi się też tamte bitwy. Jednak z czasem gdy zaczełem czytać dogłębniej to przyznam iż przeżuciłem się na 16 i 17 oraz początek 18 w, ponieważ strasznie mnie interesują wojny z tamtego okresu. Zwłaszcza zachęcił mnie do tego fakt ogromnej potęgi jaką byliśmy w tamtym okresie. Najbardziej przypadły mi do gustu wojny najazdy szwedzkie, walki z Rosjanami (pomyśleć, że kiedyś mogliśmy zdobyć Moskwę... ^_^) oraz wojna trzydziestoletnia, III wojna północna (co prawda niekorzystna dla naszego kraju ale mimo to lubie bo jest moich dwóch ulubionych władców: Karol XII Wittelsbach razem z Piotrem I Wielkim ;D, równierz niezbyt korzystnych dla nas ale to nasz kraj był sam sobie winien), a zapomniałbym o konfliktach Dani-Norwegii ze Szwedami oraz parę innych. Ze starożytności lubię Grecję i Egipt za kulturę, którą praktycznie uwielbiam. Trochę też czytałem o wojnach prowadzonych przez Egipt. Średniowiecze zeszło na dalszy tor lecz czasem do niego wracam. Co do Ciebie Bandaro to proszę
http://teledyski.info/
 Sorry tak długo pisałem że się zagapiłem iż Hamlet napisał już ten link.


IP: Zapisane
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #4812 : 16 Listopada 2010, 16:22:11 »
Ja najbardziej lubię starożytną Grecję. Przeczytałem dziesiątki książek o mitologii greckiej i znam ją na wylot. Ogólnie ciekawią mnie tamte czasy. Poza tym lubię jeszcze pierwszą połowę średniowiecza do XI w
przede wszystkim to jak kształtowały się nowe potęgi (Święte Cesarstwo, Imperium Franków itp.) i najazdy mułzumanów na Europę.


IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #4813 : 16 Listopada 2010, 16:42:32 »
Mnie bardziej interesuje, a raczej fascynuje kultura i mitologia Skandynawów.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #4814 : 16 Listopada 2010, 16:49:01 »
"Imperium Franków" ale Francja w tym czasie nie była potęgą :huh: Oczywiście wygrali wojnę stuletnią ale 100 lat ciężkich walk wymęczyło kraj. Francja w tym okresie to zwyczajny przeciętniak, dopiero w późniejszych okresach stała się silna. Tak naprawdę według mnie znaczącą potęgą (nie tylko jednym z mocarstw) zaczeła być w okresie Napoleona. Mnie ich historia najbardziej chyba jako wikingów i za czasów potęgi Szwecji ok. 1600-1721.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 318 319 320 [321] 322 323 324 ... 546    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 15 zapytaniami.
                              Do góry