Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 319 320 321 [322] 323 324 325 ... 546    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Wolny temat (Czytany 1429907 razy)
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #4815 : 16 Listopada 2010, 17:10:12 »
Sorry trochę głupio ale odkopię to o mym warnie i ptakuby. Napisałem w 3 wojnie światowej 2 zdanka w pewnym sensie zespamowałem, gdyż pomyliło mi się świadomie z wolnym tematem. Ot co 2 zdania o czym innym ale loczek ostrzegał dobrze, że to tylko te 10%( Witaj znowu stary, zielony "obserwowany" ^_^)


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #4816 : 16 Listopada 2010, 17:35:07 »
Taaa, ja tam w piątek mam konkurs historyczny, patrzałem na poprzednie testy(w 2008) ale były one nie odpowiednie ułożone: jeden był z większości związany z nowożytnością i POlską, natomiast drugi był w większości z IV-VIII wieku, a dokładniej z POlską i datami. Hm myślę, że sobie dam radę, w 1 gimnazjum do wygrałem i zająłem 1 miejsce, to i w tym mi się uda, choć obejmuje materiał od 800 r. p. n. e. do XIX  :-\

Tak patrze na historię naszą, to nie nawiedzę słuchać o szlachcie polskiej, co za.... nobostwo, pijacy, łajdacy, itd.! Gdyby nie te przeklęte Veto bylibyśmy mocarstwem, Rosja by się przed nami teraz płaszczyła ;D


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #4817 : 16 Listopada 2010, 17:51:27 »
Cytuj
Najbardziej przypadły mi do gustu wojny najazdy szwedzkie, walki z Rosjanami (pomyśleć, że kiedyś mogliśmy zdobyć Moskwę... )

To zdobycie Moskwy to po prostu wejście naszej armii do wewnątrz - przeto zostały otwarte nam bramy tyle ; > Bez spektakularnych bitew - ale fakt, faktem pozostaje. Swoją drogą nie wiem czy widzieliście taki film "1612" - jeżeli nie to serdecznie zazdroszczę. Jeżeli tak - "Jednorożec wymiata :D ".

A tak w ogóle - podobnie jak Hadrian - pisałem dziś olimpiadę historyczną ^^ I szczerze mówiąc nigdy nie pisałem testu bogatego w takie pierdoły ;] Czy ktoś z was kojarzy który Polski król i któremu cesarzowi wręczył wielbłąda? Albo scharakteryzowałby życie w klasztorze i jego elementy ? Ja musiałem wyjaśnić pojęcia powiązane z tym -.- Nauczyciel od historii jak zobaczył ten test zrobił minę a`la "Co to ***** jest?"...
No i cała nauka poszła na marne :D
Do tego podochodziły inne bzdurki, ale już powylatywały mi z głowy...
I tak czysto obiektywnie - nie wyszedł im ten test ;]
 
Cytuj
Gdyby nie te przeklęte Veto bylibyśmy mocarstwem, Rosja by się przed nami teraz płaszczyła
 

Jak dla mnie tak to nie działa... Skoro jeden słaby monarcha był w stanie w ciągu jednej kadencji spie***** wszystko nad czym pracowali inni władcy to nie rozumiem ile do tego miało veto? Fakt, było uciążliwe, ale zręczny dyplomata i polityk poradziłby sobie nawet z nim.
Na myśl przychodzi mi tylko Stasiu Poniatowski - ale tutaj "niewygoda polityczna" dotyczyła bardziej balansowania na granicy powolnego reformowania państwa i nie prowokowanie mocarstw... Odniósł częściowy sukces (bo faktycznie co zrobił to jego...), a co się stało później to już inna historia ; >

BTW: Cieszę się, że dyskusja przybrała taki obrót ^^


« Ostatnia zmiana: 16 Listopada 2010, 17:56:23 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #4818 : 16 Listopada 2010, 17:58:45 »
Ja będę z historii dopiero pisał 25 listopada. Przygotowywałem się trochę ale jak pamiętam te z gimnazjum to prawie bym się dostał do wojewódzkich a tu taki grzyb :-\ . A nauka zazwyczaj idzie cała na marne bo dają ci pytania co to jest Pucz w Monahium( chociaż to może i dobre pytanie ale) takie szczegóły lipne dają, że uczysz się kilka godzin a oni ci przylepią coś takiego nie wiem jak to nazwać.


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #4819 : 16 Listopada 2010, 18:20:33 »
"Imperium Franków" ale Francja w tym czasie nie była potęgą :huh: Oczywiście wygrali wojnę stuletnią ale 100 lat ciężkich walk wymęczyło kraj. Francja w tym okresie to zwyczajny przeciętniak, dopiero w późniejszych okresach stała się silna. Tak naprawdę według mnie znaczącą potęgą (nie tylko jednym z mocarstw) zaczeła być w okresie Napoleona.
A państwo Karola Wielkiego? Przecież to najprawdopodoniej najpotężniejsze państwo jakie istniało w Europie. Zajmowało 1/4 jeżeli nie 1/3 całego kontynentu. Powstrzymał najazd hiszpańskich Saracenów, a jego lenna rozciągały się jeszcze daleko na wschód aż do dziesiejszych Węgier.
Poza tym Imperium Franków to nie tylko Francja. Zostało podzielone na trzy części: Francję, Burgundię i przyszłe Święte Cesartswo czyli Niemcy, północne Włochy, dzisiejsza Szwajcaria i Austria
Natomiast wojna stuletnia to XIV i XV wiek. Pięćset lat po podziale Imperium Franków. Trochę za bardzo wybiegasz w czasie.


« Ostatnia zmiana: 16 Listopada 2010, 18:25:11 wysłane przez hamlet » IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #4820 : 16 Listopada 2010, 18:27:14 »
Cytuj
Przecież to najprawdopodoniej najpotężniejsze państwo jakie istniało w Europie.

A Bizancjum? Albo Francja za Napoleona?  ;>


IP: Zapisane
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #4821 : 16 Listopada 2010, 18:30:34 »
Nie dopowiedziałem - chodziło mi o Europę średniowieczną.


IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #4822 : 16 Listopada 2010, 19:42:47 »
A tak zmieniając lekko temat...
Co sądzicie o dystrybucji cyfrowej gier ?  :niepewny: Ja osobiście obserwuje to zjawisko z dozą niepokoju. Nie wiem jak duża część graczy, ale ja osobiście z sentymentem patrzę na "bibliotekę gier" na półce. Nie wyobrażam sobie abym kiedyś miał tylko jakiś tam folder w komputerze -.-
A swoją drogą... to już drugie zjawisko ->
Zauważyliście, że kiedyś była moda na wydawanie gier w grubych pakach? Tj. pudełkach? Np. Wiedźmin, Gears of War, Warhammer mark of chaos czy choćby Mass Effect. A obecnie?
Dragon Age, Fallout New Vegas, Disciples III - wszystko jest w szczupłych, niewielkich pudełkach bez bajerów. Co o tym myślicie? ;>

...Na nudę każdy temat jest dobry... :D


IP: Zapisane
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #4823 : 16 Listopada 2010, 19:47:02 »

Zauważyliście, że kiedyś była moda na wydawanie gier w grubych pakach? Tj. pudełkach? Np. Wiedźmin, Gears of War, Warhammer mark of chaos czy choćby Mass Effect. A obecnie?
Dragon Age, Fallout New Vegas, Disciples III - wszystko jest w szczupłych, niewielkich pudełkach bez bajerów. Co o tym myślicie? ;>

Moda, jak to moda przeminie.


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #4824 : 16 Listopada 2010, 20:03:20 »
Dawniej za 30 zł mieliśmy grę w kartonie, a w środku grube pudełko, potem za tyle grube (topseller) z cienkim kartonikiem, a teraz mamy cienkie z cienkim kartonikiem a za 20 zł plastikowy szajs!! ŚWIAT GIER SCHODZI NA PSY!!


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #4825 : 16 Listopada 2010, 20:35:02 »
Ten zespół jest do bani. Tylko nie bij Laxx!

Posłuchaj Union , Panzerkampf i Wehrmacht ot pogadamy ;]


IP: Zapisane
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #4826 : 16 Listopada 2010, 20:53:08 »
Ten zespół jest do bani. Tylko nie bij Laxx!

Posłuchaj Union , Panzerkampf i Wehrmacht ot pogadamy ;]
Słyszałem, znam . Straszna wiocha  :ok:


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #4827 : 16 Listopada 2010, 21:18:42 »
Wolę słuchać porządnej muzy z logicznym tekstem niż ryku wściekłej krowy na pastwisku ;]


IP: Zapisane
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #4828 : 16 Listopada 2010, 21:20:33 »
Widocznie. :)
Laxx, a słyszałaś kiedyś Manowara bądź Helloween?


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #4829 : 16 Listopada 2010, 21:25:41 »
Laxx, a słyszałaś kiedyś Manowara bądź Helloween?
Szybkowar? To ci od skórzanych gaci, gołych klat i tektów o pozerstwie?

http://domkop.co.za/blog/wp-content/uploads/2010/09/manowar-anthology.jpg


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 319 320 321 [322] 323 324 325 ... 546    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 15 zapytaniami.
                              Do góry