Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 347 348 349 [350] 351 352 353 ... 546    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Wolny temat (Czytany 1430115 razy)
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #5235 : 21 Kwietnia 2012, 00:39:28 »
To skoro tak, to może Seksburg, od św. Seksburgi? A tak co do pana Wenty, to słyszałem. Szkoda. Naprawdę dużo osiągnął z naszą reprezentacją, no, ale nie przeszedł tego "Turnieju ostatniej szansy", więc mu się nie dziwię.


IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #5236 : 21 Kwietnia 2012, 08:57:26 »
Hadrian weź sobie św. Racucha jeśli taki był ;D
Swoją drogą zastanawiam się czy słyszeliście ostatnią przykrą wiadomość odnośnie szczypiornistów, a mianowicie rezygnacja Bogdana Wenty ze stanowiska.
Tak, słyszałem o tym. Mają podobno dać trenera z zagranicy.

@Hadrian - Wybór drugiego czy trzeciego imienia zależy od Ciebie. Myślę, że imiona takie jak Racuch czy Seksburg śmiesznie brzmią. Nie lepiej wybrać jakieś normalne imie, takie jak Marcin, Karol czy Paweł ? Nie są takie śmieszne i kontrowersyjne. Ale to już ty decydujesz, jakie sobie wybierzesz.


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #5237 : 21 Kwietnia 2012, 11:02:43 »
Szkoda, że Wenta odchodzi, umiał złapać za tyłki naszych szczypiornistów.

Imię do bierzmowania nic nie wnosi, jedyne co to znajomi cie mogą zapytać, a jeżeli odpowiesz im, że Monitor lub Racuch to się przynajmniej pośmiejecie.


IP: Zapisane
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #5238 : 21 Kwietnia 2012, 11:35:14 »
Nic nie wnosi? Imię od bierzmowania, to nie tylko estetyczny przydatek, ale przede wszystkim święty patron, który będzie się tobą opiekował przez resztę życia.
Nie wybieramy imienia do bierzmowania, tylko patrona, o takim imieniu.
Ja chyba wybiorę świętego Antoniego, często coś gubię i sam się gubię.
A ja proponuję Hadrianowi imię Eligiusz, od św. Eligiusza, patrona mechaników i osób cierpiących na zaburzenia jelitowe. Bardzo praktyczny patron.


« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia 2012, 11:40:19 wysłane przez hamlet » IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #5239 : 21 Kwietnia 2012, 15:02:21 »
To czy wnosi czy nie zależy od tego jaki stosunek ma do tego bierzmujący. Teoretycznie powinien mieć taki o jakim pisze hamlet, bowiem mając już te "naście" lat można przyjąć super buntowniczo-opozycyjną postawę i oznajmić całemu światu, że ma się wyjekiwi na to "vodoo" i zwyczajnie nie brać w tym udziału. No, ale to już tak tylko imo...


IP: Zapisane
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #5240 : 21 Kwietnia 2012, 18:00:40 »
To czy wnosi czy nie zależy od tego jaki stosunek ma do tego bierzmujący.
Chyba ździebko się pomyliłeś: bierzmowany, a nie bierzmujący.

No właśnie, skoro ktoś jest taki buntowniczy i alternatywny, to po cholerę w ogóle przystępuje do bierzmowania? Irytuje mnie ludzie, którzy będą bierzmowani razem ze mną. Narzekają, jacy to oni biedni, bo muszą latać na spotkania, na drogi krzyżowe, czy nabożeństwa majowe, o matko, aż żal dupę ściska.
Przecież nikt nie wybierzmuje ich na siłę, nie chcą, to nie.
Ależ się rozzłościłem. ^_^


IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #5241 : 21 Kwietnia 2012, 18:22:59 »
Oj się czepiasz literufek.

Z resztą wypowiedzi się zgadzam .


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #5242 : 21 Kwietnia 2012, 18:33:48 »
Ja także nie rozumiem ludzi, którzy przystępują do bierzmowania i narzekają na co tylko się da (ale to podobno cecha narodowa Polaków). Większości to ja w kościele nie widuję na mszy, na którą powinni chodzić. A od niektórych takie teksty słyszałem, że aż białej gorączki można dostać. Na prawdę, żal mi ludzi, którzy robią to dla jakiegoś świstka, by mieć później ślub kościelny (w sumie i to jest po h*j jeśli nie utożsamiają się z wiarą katolicką, lub chociaż chrześcijańską, to po co im ślub kościelny?) 


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #5243 : 21 Kwietnia 2012, 19:36:00 »
Mnie cała rodzina straszy, że nie dostanę ślubu kościelnego, bo się nie bierzmowałam. Na moją odpowiedź po co mi ślub kościelny, kiedy ja katolikiem nie jestem twierdzą: Ale nikt cię nie będzie chciał na żonę bez ślubu kościelnego. Sorry moja rodzino, ale mi to wcale a wcale nie przeszkadza  ;D Prawdopodobnie tak to wygląda też w innych domach, ale większośc ludzi nie jest aż tak asertywna. Znam też parę osób co marzą o byciu chrzestnym- nie wiem po co w sumie...


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #5244 : 21 Kwietnia 2012, 19:40:42 »
Właściwie bycie chrzestnym to tylko problem, wiąże się z tym dużo obowiązków. Bierzmowanie to jednak rzecz potrzebna czasami, teraz możesz się buntować a w przyszłości zmienisz zdanie i będziesz miała problem z przyjęciem bierzmowania. Ja wolę przyjąć bierzmowanie, i dać sobie spokój. (przejść na ateizm)


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #5245 : 21 Kwietnia 2012, 19:55:25 »
Ateistą być nie można, o czym pisał już chociażby Hellscream, ale to temat na długą dyskusję zahaczającą o teologię i psychologię, zatem...  :rolleyes:


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #5246 : 21 Kwietnia 2012, 20:09:13 »
Fandor510, czemu miałabym żałować kiedy moja wiara jest całkowicie odmienna od wiary chrześcijańskiej. Moje bierzmowanie to było by coś takiego jakby nagle muzułmanin/Żyd/buddysta itd. nie zmieniając wiary chodziłby sobie na msze Św. i nagle postanowił wziąć sobie ślub kościelny. Szanuję ludzi, którzy traktują swoją religię na poważnie, a postawa w stylu "odwalmy to dla jakiegoś papierka, bo się może kiedyś przydać" bez odpowiedniej wiary w dane bóstwo napawa mnie obrzydzeniem, a takie osoby uważam za obłudne i niedojrzałe.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #5247 : 21 Kwietnia 2012, 20:19:02 »
Mnie cała rodzina straszy, że nie dostanę ślubu kościelnego, bo się nie bierzmowałam. Na moją odpowiedź po co mi ślub kościelny, kiedy ja katolikiem nie jestem twierdzą: Ale nikt cię nie będzie chciał na żonę bez ślubu kościelnego.
Czy twoi rodzice żyją w czasach króla Świeczka (przepraszam, jeśli cię uraziłem)? Ślub kościelny dla większości osób jest obecnie tylko "wisienką na torcie" i nie ma głębszego znaczenia. A jeśli ktoś cię kocha, to prawie na pewno przyjmie ten fakt, że nie jesteś bierzmowana.


IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #5248 : 21 Kwietnia 2012, 20:21:36 »
Czyżbyś wierzyła w Odyna?
ostatnio ta wiara staje się coraz bardziej popularna. POWAŻNIE. Znam kilku znajomych znajomych którzy się do niego modlą (Odyna i innych z panteonu)


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #5249 : 21 Kwietnia 2012, 20:24:20 »
Cytuj
Czyżbyś wierzyła w Odyna?
ostatnio ta wiara staje się coraz bardziej popularna. POWAŻNIE. Znam kilku znajomych znajomych którzy się do niego modlą (Odyna i innych z panteonu)

 :lol:

A myślałem, że tylko ja znam takich dziw... ekscentryków ^_^


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 347 348 349 [350] 351 352 353 ... 546    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 15 zapytaniami.
                              Do góry