Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 353 354 355 [356] 357 358 359 ... 546    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Wolny temat (Czytany 1429889 razy)
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #5325 : 04 Maja 2012, 22:43:40 »
A jeżeli ras jest mało to czy to też jest minus?

Bo idąc tym tokiem myślenia dochodzimy do wniosku, że nie ma sensu powielać Tolkienowskiej wizji i np. poprzestać na samych ludziach.

Czy obecność tylko jednej rasy można zrekompensować dużą liczbą "pochodzeń" i narodowości, zwłaszcza w konwencji fantasy?
Nie musi być nawet duża liczby pochodzeń, ważne by świat został napisany z głową i można pozostać przy samych ludziach. Polecam przeczytać sagę o Czarnej Kompanii i Achaję.


IP: Zapisane
Nixa
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 6


Jaszczurzy Gromowładny

Zobacz profil
« Odpowiedz #5326 : 04 Maja 2012, 22:52:36 »
Ja to najchętniej bym wyjechał na te kilka dni z kraju, by nie słyszeć tych wszystkich krzyków, wrzaw, burd i tych niby emocji. Jakoś mnie piłka nożna nie ekscytuje, więc postaram się gdzieś się zaszyć z książką, mp3, albo w internecie lub jakiejś grze.
Ja także nie lubię piłki nożnej, najbardziej lubię koszykówkę.
Moim skromnym zdaniem to zaleta, ten oklepany schemat, ludzie dobrze się czują w tym co dobrze znają. Uważam podobnie jak poprzednicy że powtarzanie non stop odmian ludzi było by monotonne, tak samo jakby wycofać krasnoludy, gnomy, gobliny, orków etc. i wstawić Nocne Elfy, Księżycowe, Świetliste, Leśne, Mroczne, Nieumarłe(w pewnym uniwersum mroczne elfy były nieumarłymi) i tak ciągnąć dalej. Taka gra powieść lub coś tego rodzaju było by znacznie gorsze niż ten schemat.
Swoją drogą przeciwnicy schematu nie podawali zbytnio z jakiego powodu nie pasuje im schemat tylko pisali że nie bo nie. Spróbował by ktoś wymyślić coś nowego. Nie da rady, bo zawsze do głowy przychodzi coś z tego starego schematu lub wiąże się to co wymyślimy.


IP: Zapisane
Potrzebuję sygny, kto da radę zrobić?
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #5327 : 04 Maja 2012, 22:54:38 »
Co innego jest inspiracja, wzorowanie się na klasykach, a co innego zrzynanie tego jednego i samego.
Jak mówiłem, najlepiej jest znaleźć złoty środek. Tu większe pole maja gry komputerowe, niż książki.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #5328 : 04 Maja 2012, 23:01:04 »
Reuel- Czytam właśnie Zagładę Czarnej Kompani i świat w tej książce jest dobrze wykreowany.

Jeżeli chcecie coś co łamie wszelkie schematy przeczytajcie sobie Blart: Czyli o chłopcu który nie chciał uratować świata - trochę to dziecinne ale książka dobra :D


IP: Zapisane
Nixa
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 6


Jaszczurzy Gromowładny

Zobacz profil
« Odpowiedz #5329 : 04 Maja 2012, 23:03:39 »
Skoro już mowa o książkach to kto jeszcze wraca czasami do "Opowieści z Narnii" lub "Wiedźmina"?
O Tolkiena nie pytam bo to pewnie każdy ma pod poduszką.


IP: Zapisane
Potrzebuję sygny, kto da radę zrobić?
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #5330 : 05 Maja 2012, 12:16:04 »
Oficjalna piosenka Irlandii na Euro 2012. Co o niej sądzicie?
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Q_I0-ZPSFWo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Q_I0-ZPSFWo</a>


IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #5331 : 05 Maja 2012, 13:44:40 »
To się nazywa piosenka na EURO 2012, a nie to nasze koko koko... po tej piosence aż sam mam ochotę zostać Irlandczykiem, a po naszej czuję wstyd. Jak zawsze musimy się skompromitować na arenie międzynarodowej...


IP: Zapisane
Nixa
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 6


Jaszczurzy Gromowładny

Zobacz profil
« Odpowiedz #5332 : 05 Maja 2012, 14:04:56 »
Wiesz piosenka, drużyna, drogi/autostrady i PKP to wszystko nas skompromituje. Ja bym wolał zostać grekiem patrząc na ich grupę dopingową.


IP: Zapisane
Potrzebuję sygny, kto da radę zrobić?
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #5333 : 05 Maja 2012, 14:44:58 »
Całkiem fajna, ale naszego "Koko" nie przebije. Pamiętajcie, że "Koko" jest piosenką naszej reprezentacji, a nie oficjalną piosenką EURO. Oto ona. To nią, jeśli już, się skompromitujemy...
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=5EVhiBGvVFc" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=5EVhiBGvVFc</a>


« Ostatnia zmiana: 06 Maja 2012, 14:40:34 wysłane przez Pawek » IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #5334 : 05 Maja 2012, 15:30:42 »
 :huh: Ciekawe, bo ja nie odniosłem takiego wrażenia. Piszesz, że to koko koko to lepsze niż takie smutasy, a tu pojawia się całkiem pozytywna piosenka i od razu masz problemy. Czego się spodziewałeś, jakiegoś sztywnego hymnu? Takie zawsze są piosenki na tego typu imprezy. Spójrz sobie na waka waka choćby. Nie twierdzę, że jest idealna ale nie jest też tragiczna.

A tak odnośnie Euro to tu macie prezentację naszych i ukraińskich miast. Nie wypadło chyba źle.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8sVwVlImN0o" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=8sVwVlImN0o</a>


« Ostatnia zmiana: 05 Maja 2012, 15:34:09 wysłane przez Reuel » IP: Zapisane
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #5335 : 06 Maja 2012, 12:37:31 »
:huh: Ciekawe, bo ja nie odniosłem takiego wrażenia. Piszesz, że to koko koko to lepsze niż takie smutasy, a tu pojawia się całkiem pozytywna piosenka i od razu masz problemy. Czego się spodziewałeś, jakiegoś sztywnego hymnu? Takie zawsze są piosenki na tego typu imprezy. Spójrz sobie na waka waka choćby. Nie twierdzę, że jest idealna ale nie jest też tragiczna.

A tak odnośnie Euro to tu macie prezentację naszych i ukraińskich miast. Nie wypadło chyba źle.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=8sVwVlImN0o" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=8sVwVlImN0o</a>
Heh... źle nie jest, ale do Ukrainy nam jeszcze sporo brakuje. My mamy dużo zieleni i pól, a oni ciekawy styl budynków. Chociaż i tak sądzę, że Euro 2012 to będzie jeden wielki niewypał.


IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #5336 : 06 Maja 2012, 13:13:39 »
"Do Ukrainy nam jeszcze wiele brakuje" Że co!? Przyglądnąłeś się chociaż temu filmikowi?
"My mamy dużo zieleni i pól, a oni ciekawy styl budynków" Bo głównie pokazywali prawie jedyne zabytki Ukrainy czyli cerkwie. To oni mają dużo pól i zieleni, a nie na odwrót.
Nie rozumiem też tego dziwnego sceptycyzmu, "Euro 2012 to będzie jeden wielki niewypał". Moim zdaniem pójdzie nam świetnie z śmiesznym hymnem polskiej reprezentacji "koko Euro spoko", który nie jest taki najgorszy jak niektórzy sądzą. Przynajmniej nie ma tam "musimy, wygramy", albo smutaszeń.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #5337 : 06 Maja 2012, 13:21:04 »
"Do Ukrainy nam jeszcze wiele brakuje" Że co!? Przyglądnąłeś się chociaż temu filmikowi?
"My mamy dużo zieleni i pól, a oni ciekawy styl budynków" Bo głównie pokazywali prawie jedyne zabytki Ukrainy czyli cerkwie. To oni mają dużo pól i zieleni, a nie na odwrót.
Nie rozumiem też tego dziwnego sceptycyzmu, "Euro 2012 to będzie jeden wielki niewypał". Moim zdaniem pójdzie nam świetnie z śmiesznym hymnem polskiej reprezentacji "koko Euro spoko", który nie jest taki najgorszy jak niektórzy sądzą. Przynajmniej nie ma tam "musimy, wygramy", albo smutaszeń.
Rany, musisz tyle narzekać? Ja nie komentuje na prawo i na lewo twoich postów, więc postaraj się powstrzymać swoją krytykę.


IP: Zapisane
Pawek
Fan Iriny

**

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 197


Wszystko płynie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #5338 : 06 Maja 2012, 14:34:59 »
Chociaż i tak sądzę, że Euro 2012 to będzie jeden wielki niewypał.
Tak co do niewypałów, to powiem jadną rzecz. W Austrii na Euro zbudowano stadion w szczerym polu kukurydzy. Nic, tylko wokół kukyrydza. Nie bylo tam żadnych lokali gastronomicznych oprócz jednej, drobnej budki, do której ciągnęła się kilometrowa kolejka. A u nas w Polsce są ładne (nawet bardzo ładne) stadiony z całkiem niezłym dojazdem i dobrym zapleczem gastronomicznym (w większości są w centrach miast), a że będą korki, to będą. Jakoś przeżyjemy. A moim zdaniem ta impreza spopularyzuje Polskę i zada kłam dziwnym teoriom dotyczącym Polski. Czy mogło być lepiej? Jak najbardziej, ale źle nie jest.


IP: Zapisane
“Nie zgodzę się i nie dam się zmusić. Decyzja należy do mnie...“ - Irina.
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #5339 : 06 Maja 2012, 14:49:30 »
"Do Ukrainy nam jeszcze wiele brakuje" Że co!? Przyglądnąłeś się chociaż temu filmikowi?
"My mamy dużo zieleni i pól, a oni ciekawy styl budynków" Bo głównie pokazywali prawie jedyne zabytki Ukrainy czyli cerkwie. To oni mają dużo pól i zieleni, a nie na odwrót.
Nie rozumiem też tego dziwnego sceptycyzmu, "Euro 2012 to będzie jeden wielki niewypał". Moim zdaniem pójdzie nam świetnie z śmiesznym hymnem polskiej reprezentacji "koko Euro spoko", który nie jest taki najgorszy jak niektórzy sądzą. Przynajmniej nie ma tam "musimy, wygramy", albo smutaszeń.
Rany, musisz tyle narzekać? Ja nie komentuje na prawo i na lewo twoich postów, więc postaraj się powstrzymać swoją krytykę.
Że co proszę? To ty narzekasz, ja tylko prosiłem byś rozwinął swoją wypowiedź na temat Euro nic więcej. Nie rozumiem o co te spiny ;) Przy okazji, to że ty tak robisz nie znaczy, że mam tak robić jak ty.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Strony: 1 ... 353 354 355 [356] 357 358 359 ... 546    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.111 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry