Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 493 494 495 [496] 497 498 499 ... 546    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Wolny temat (Czytany 1429904 razy)
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #7425 : 29 Maja 2014, 21:48:36 »
Załóżmy, że Bóg nie istnieje albo popiera to, że chcemy jak najdłużej utrzymać się przy życiu. Co teraz?


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #7426 : 29 Maja 2014, 21:50:10 »
Ej chłopaki, lubicie te takie ciastka czekoladowe wiecie jakie?


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #7427 : 29 Maja 2014, 21:51:03 »
Lekarz ma obowiązek ratować życie, więc nawet jeśli Bóg by nie istniał to nic nie zmienia. Ratować życie, nawet jeśli pacjent tego nie chce.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #7428 : 29 Maja 2014, 21:53:37 »
Nie rozumiem. Ja jestem za tym by eutanazja była legalna, bardziej chodziło mi o nieratowanie życia bo lekarz tak chce :P


IP: Zapisane
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #7429 : 29 Maja 2014, 21:56:54 »
No tak. Ktoś pokazuje swoją wiarę, to go od razu trzeba zaatakować, tak dla zasady.


IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Ireth

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 455

Zobacz profil
« Odpowiedz #7430 : 29 Maja 2014, 22:00:51 »
Jak ktoś ma gdzieś wolę ludzką do decydowania o własnym życiu to po co zostaje lekarzem?
Bo może.

Nie rozumiem. Ja jestem za tym by eutanazja była legalna, bardziej chodziło mi o nieratowanie życia bo lekarz tak chce :P
A jaki to ma związek z przytoczoną deklaracją?

Ej chłopaki, lubicie te takie ciastka czekoladowe wiecie jakie?
Wolę placki
Chyba że pytanie do chłopaków


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #7431 : 29 Maja 2014, 22:04:13 »
Wiesz Belegorze, ja już pisałem na sb w czym widzę tu problem, bo widzę. Poza faktem że u nas regulacji prawnych jest dużo gdzie aż tylu nie trzeba, a tam gdzie trzeba, jest ich tak mało lub nieprecyzyjnych że każdy interpretuje inaczej.
Taki sam problem widzę tu. Za mało doprecyzowane. Ja wiem, przysiega Hiporatesa jest stara itd. ale była dość precyzyjna, ba, zawiera pewne elementy ktore są w użytku dopiero dziś.
Wracając do początku - przez brak konkretów w tej deklaracji wiary lekarz może nam na dobrą sprawę odmówić wielu zabiegów sztucznie ratujących życie. Wiem, że nie o to w tym chodzi, ale taką interpretację tekstu przysięgi też można przyjąć. To właśnie mnie martwi.

@ Niedziel - w tym zawodzie naprawdę trzeba nieraz nie kierować się sumieniem. I bynajmniej nie mam na myśli zabiegów "wykletych" przez kk. Choć ją mam uśrednione stanowisko co do nich. Eutanazji - Niet. In Vitro? Nie warto. Gorzej z aborcją ale moja granica dopuszczalności jest taka jak w naszym prawie, a taka najbardziej uzasadniona, to taka jaką uznaje kk, to znaczy w zagrożeniu życia matki.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #7432 : 29 Maja 2014, 22:05:10 »
Pytanie do chłopaków, kobiety proszone są o niezabieranie głosu.

PS. Serio.




IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #7433 : 29 Maja 2014, 22:11:01 »
Sorry Sojlex- ale nie rozumiem. Nie wiem w jaki sposób można byłoby to zinterpretować w taki sposób. Lekarz wierzący czy nie-wierzący nie ma prawa odmówić sztucznego podtrzymania życia, ba ma nawet obowiązek podtrzymywać życie, nawet jeśli pacjent lub jego rodzina tego nie chce. O tym właśnie mówi ta "rota", więc nie wiem skąd to wam niby przyszło do głowy.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7434 : 29 Maja 2014, 22:12:24 »
Każdy lekarz pracuje z błogosławieństwem państwa. Plując na prawo świeckie (które między innymi zabrania handlarzowi odmawiać uczciwej sprzedaży towaru), pluje na rękę, która go karmi.

I nie, Niedziel, nie atakuje się tego dla zasady. Atakuje się to po to, żeby móc się bez nerwów bzykać przez gumkę.

Zabawne, że ze wszystkich zawodów służących człowiekowi na garnuszku państwa, na klauzulę sumienia zdecydowała się ta, która swoimi działaniami ma najmniejsze możliwości szkodzenia. Czemu nie służby mundurowe, czemu nie sądownictwo? Łamać przykazanie miłości, polecenia nadstawiania drugiego policzka i zakaz osądzania to wszystko w porządku bo konieczny jest pragmatyzm i pokłon cywilizacji ludzkiej i świeckości, a sprzedać pigułki olewając kościelny bełkot to wielki atak na godność człowieka?


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #7435 : 29 Maja 2014, 22:17:12 »
Tak przy okazji, to własnie poruszyłeś chyba najsmutniejszą rzecz we współczesnym świecie. To straszne jak popularna jest teraz antykoncepcja. To tak ogólnie tylko, bo nie mam ochoty brać udziału w całej dyskusji. Nie dzisiaj.


IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #7436 : 29 Maja 2014, 22:22:30 »
Ja w sumie rozumiem, że mogą nie popierać aborcji i eutanazji, ich prawo. Niech w takim wypadku wskażą jakiegoś lekarza, który to zrobi.

Niedziel  przeciwnik antykoncepcji... Sorry, Niedziel, ale ludzie mają popęd płciowy i o ile nie są aseksualni to muszą go zaspokajać. A z tego się dzieci biorą.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #7437 : 29 Maja 2014, 22:25:10 »
Jeżeli ktoś chce używać antykoncepcji, to boi się tak zwanej "wpadki". Jeżeli boi się "wpadki", to najprawdopodobniej:
a) Uprawia seks przedmałżeński z przyszłą (ewentualną żoną), który jest grzechem
b) Uprawia seks z przypadkową dziewczyną, z którą nawet nie planuje się związać, co jest grzechem
c) Uprawia seks z żoną, ale już mają dosyć dzieci, a to oznacza, że  uprawiali już zbyt dużo seksu, a zbyt dużo przyjemności to grzech

Edit. Jestem facetem (teoretycznie niestety...), dlatego pisałem z perspektywy facetów.


« Ostatnia zmiana: 29 Maja 2014, 22:27:52 wysłane przez Niedziel » IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #7438 : 29 Maja 2014, 22:28:35 »
Wszystko to grzech, matko jedyna, nie wychodzę z domu xd

Ej, ja serio pytałem.


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #7439 : 29 Maja 2014, 22:29:54 »
Zmień religię, i tak po śmierci umrzesz.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 493 494 495 [496] 497 498 499 ... 546    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 18 zapytaniami.
                              Do góry