Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 494 495 496 [497] 498 499 500 ... 546    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Wolny temat (Czytany 1429857 razy)
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #7440 : 29 Maja 2014, 22:31:50 »
Wiem, że czeka mnie najprawdopodobniej piekło. A martwy to już teraz w jakimś sensie jestem.


IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #7441 : 29 Maja 2014, 22:33:57 »
Mnie czeka pastafariańskie niebo, wulkan piwny i fabryka striptizerek, makaron i święty 'boloneze'. Git Gud.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #7442 : 29 Maja 2014, 22:36:19 »
Fenir wygrał dyskusję przez nokaut :D


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7443 : 29 Maja 2014, 22:37:06 »
Niedziel, całą moralność podpierasz biblijnym pojęciem. Wybacz, ale z perspektywy ateisty to jak powoływanie się na komiksy o Spidermanie. Nie widzę nic złego w stosunku dwóch osób za obopólną zgodą. Swego czasu uważałem, że uprawianie seksu oznacza robienie za dorosłego, a by robić za dorosłego trzeba odpowiedzialności. I wtedy byłem pewien, że odpowiedzialnością jest tu być gotowym na dziecko przed stosunkiem. Zmieniłem zdanie. Odpowiedzialnością jest przyznać się, że nie jest się gotowym i dopilnować, żeby nie zapewnić schrzanionego życia drugiej i ponadto potencjalnej trzeciej osobie. Zamiast dawać się popędowi. Ale zupełna abstynencja? To bezsens. Odmówienie sobie przyjemności, która nikogo nie krzywdzi i jest naturalnie zdrowa. Wręcz skrzywdzenie siebie i być może partnera.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Ireth

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 455

Zobacz profil
« Odpowiedz #7444 : 29 Maja 2014, 22:41:11 »
Każdy lekarz pracuje z błogosławieństwem państwa. Plując na prawo świeckie (które między innymi zabrania handlarzowi odmawiać uczciwej sprzedaży towaru), pluje na rękę, która go karmi.
Czyli każdy pracownik opłacany z budżetu ma obowiązek popierać politykę państwa?

(które między innymi zabrania handlarzowi odmawiać uczciwej sprzedaży towaru)
Z ciekawości, gdzie niby jest taki zapis?

Tak w ogóle to nie ma państwa, nie ma problemu.

Ja w sumie rozumiem, że mogą nie popierać aborcji i eutanazji, ich prawo. Niech w takim wypadku wskażą jakiegoś lekarza, który to zrobi.
A dlaczego niby mieliby?

A z tego się dzieci biorą.
Tym gorzej.

Jeżeli ktoś chce używać antykoncepcji, to boi się tak zwanej "wpadki". Jeżeli boi się "wpadki", to najprawdopodobniej:
a) Uprawia seks przedmałżeński z przyszłą (ewentualną żoną), który jest grzechem
b) Uprawia seks z przypadkową dziewczyną, z którą nawet nie planuje się związać, co jest grzechem
c) Uprawia seks z żoną, ale już mają dosyć dzieci, a to oznacza, że  uprawiali już zbyt dużo seksu, a zbyt dużo przyjemności to grzech
Dlatego III aksjomat.

Odpowiedzialnością jest przyznać się, że nie jest się gotowym i dopilnować, żeby nie zapewnić schrzanionego życia drugiej i ponadto potencjalnej trzeciej osobie.
Odpowiedzialnością to jest pomyśleć nieco wcześniej i kupić sobie gumkę w kiosku.


IP: Zapisane
Niedziel

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 518


Założyciel Forumowej Mafii na Tawernie.

Zobacz profil
« Odpowiedz #7445 : 29 Maja 2014, 22:42:01 »
Z reguły wiem, że taka dyskusja do niczego nie prowadzi. Ja nie przekonam Ciebie, Ty nie przekonasz mnie. Ja Biblii nie nazwę "komiksem o Spidermanie", a Ty nie powiesz, że Biblia to podstawa Twojego życia. To droga do zwykłej kłótni, nie warto.

I tak swoją drogą, to przepraszam, bo wyszedłem na hipokrytę. Wypowiadam się w sprawach seksu, którego nigdy nie doświadczyłem i nigdy zapewne nie doświadczę.



IP: Zapisane


Cytat: Revold
Revold: Do M0D_ELITE: Nie hejtuj Niedziela. Poznalabys Go wiecej to bys wiedziala ze to porzadny gosc jest

Cytat: Fast
Fast: Niedziel miał rację ;_______;
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #7446 : 29 Maja 2014, 22:45:01 »
Przepraszam za Niedziela, on nie wie co mówi :P

Nasz Bóg nie jest idiotą, jest coś takiego jak hierarchizacja czynów :P Ale to wyższa teologia. Ale prosta jak drut. Tym niemniej, nie chce mi się w to wnikać.

Ludzie, jedliście te ciastka czy nie?


IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #7447 : 29 Maja 2014, 22:46:05 »
Oj przepraszam. Komiksy o Spider-manie mogą wiele nauczyć, a sam bohater tytułowy jest wyznania protestanckiego, czyli odłamu chrześcijaństwa. Nie uważam, że powinieneś o nim czegoś takiego pisać. :P


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #7448 : 29 Maja 2014, 22:46:18 »
Przekazuje pałeczkę pozamiatania w dyskusji Ireth.
@Fast
Wasz Bóg to nie idiota, racja. To "katolicy" robią z niego idiotę. No prośba to najdoskonalszy byt, chyba będzie ci w stanie wybaczyć to i inno.


« Ostatnia zmiana: 29 Maja 2014, 22:51:39 wysłane przez Fenir » IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7449 : 29 Maja 2014, 22:57:21 »
Cytuj
Czyli każdy pracownik opłacany z budżetu ma obowiązek popierać politykę państwa?
Nie. Ma obowiązek wypełnić nadane mu przezeń zadania.

A co do handlu: artykuł 135 prawa wykroczeń. (rozdział piętnasty, wykroczenia przeciwko interesom konsumentów)


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #7450 : 29 Maja 2014, 23:03:59 »
@Fast
Wasz Bóg to nie idiota, racja. To "katolicy" robią z niego idiotę.

Nawet nie wiesz, jak wielka mądrość zawarta jest w tych słowach.


CHOLERA CO Z TYMI CIASTKAMI?


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #7451 : 29 Maja 2014, 23:35:17 »
Sorry Sojlex- ale nie rozumiem.

Już przytaczam.
Cytuj
- ciało podlega prawom natury, ale naturę stworzył Stwórca,

- moment poczęcia człowieka i zejścia z tego świata zależy wyłącznie od decyzji Boga.
Chociażby ten fragment przemawia przeciw temu co mówisz.

Jak już mówiłem, ją osobiście jestem przeciwnikiem eutanazji itd. ale w tego typu deklaracjach nieświadomiesą umieszczone niedopowiedzenia, ktore niektórzy lubią wykorzystywać.

Wiadomość doklejona: 29 Maja 2014, 23:36:32
Fast a ciasteczka są wyśmienite.


IP: Zapisane
Ireth

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 455

Zobacz profil
« Odpowiedz #7452 : 30 Maja 2014, 10:05:46 »
A co do handlu: artykuł 135 prawa wykroczeń. (rozdział piętnasty, wykroczenia przeciwko interesom konsumentów)

Przepis uwzględnia odmowę sprzedaży w uzasadnionym przypadku, gdyby go zastosować analogicznie do zawodu lekarza to wróciłbyś się do punktu wyjścia.

IMO taka analogia i tak nie jest uzasadniona, w przepisie jest mowa o relacji między osobami prywatnymi, tutaj mówimy o obowiązkach osoby wobec państwa.


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #7453 : 30 Maja 2014, 12:59:24 »
Mnie czeka pastafariańskie niebo, wulkan piwny i fabryka striptizerek, makaron i święty 'boloneze'. Git Gud.
You won the internet! ;) ;D

Ale ruszyliście temat. Ile głów, tyle poglądów.

Te wszystkie sprawy, które poruszacie są niezwykle delikatnie. Osobiście jestem zdania, że każdy powinien postępować w zgodzie ze swoim sumieniem. Tylko tyle, że każdy człowiek ma inne pojęcie "sumienia" a część go w ogóle nie ma.

Dr Mengele też postępował zgodnie ze swoim "sumieniem", co dziś większość z nas nazywa diabolocznością i okrucieństwem. A on z kolei na pewno umarł ze świadomością, jak "wiele" zrobił dla "dobra" medycyny i przyszłości Narodu III Rzeszy.

W trakcie takich dyskusji można nieźle kogoś urazić, więc trzeba uważać.
No i oczywiście można bić posty na Tawernie  :P




IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #7454 : 30 Maja 2014, 22:41:40 »
W trakcie takich dyskusji można nieźle kogoś urazić, więc trzeba uważać.
No i oczywiście można bić posty na Tawernie  :P

Ino że to WT :P

A tak w ogóle, takie dysputy najczęściej największe nasilenie mają we własnych tematach albo (nawet częściej) na sb.


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 494 495 496 [497] 498 499 500 ... 546    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 15 zapytaniami.
                              Do góry