Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 524 525 526 [527] 528 529 530 ... 546    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Wolny temat (Czytany 1429848 razy)
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #7890 : 18 Grudnia 2014, 06:56:47 »
Kiedy czytam o tych wszystkich aktach nienawiści kierowanych do Żydów troche mi smutno. Że do nich nie dochodziło ...
Dobra nienawiść sie marnuje :(


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #7891 : 18 Grudnia 2014, 14:30:57 »
No bo Niemcom łatwiej siać propagandę niż żyć z błędami przodków. Prawda jest taka, że owszem, pewno u nas tego typu akty mogły się zdarzać, nawet często. Jednak podobnie działo się też w innych krajach. W warunkach tak skrajnych często mogą się zdarzyć różne rzeczy, jeden uznał, że skoro Niemcy nas napadli to jest bogiem i może robić co chce, bo nikt go nie złapie. Drugi w strachu czy szukając korzyści sprzymierzył się z hitlerowcami i pomagał im. Jednak nie dajmy się zwariować. W każdym społeczeństwie tak będzie, bo naprawdę dużo osób w takich sytuacjach w dowolnym kraju pójdzie w jakieś okrucieństwa dla zysku bądź by przetrwać. Jednak fakt faktem, że to u Niemców to większość społeczeństwa popierała bestialstwo ogólnie wobec innych narodów. To oni podbijali inne narody, prześladowali i znajdowali w innych krajach sobie podobnych sługusów. U nas zaś pomimo aktów bestialstwa jakie się zdarzyły było dużo dobrego przecież. U nas przecież był największy ruch oporu przeciw Niemcom w Europie. Do tego to nas więcej prześladowano niż my prześladowaliśmy. Ogólnie ze wszystkich krajów to my chyba najbardziej oberwaliśmy. Mimo to teraz my jesteśmy uważani za agresorów. To nie jest nawet śmieszne, to jest tragiczne... do tego nawet wielu Żydów próbuje wmawiać, że to nie Niemcy a my robiliśmy obozy koncentracyjne.

Co do Rusków to wiadomo. Oni żyją w swoim zamkniętym świecie, idą za kolejnym dyktatorem w ogień, pomimo, że u nich bieda, głód i nędza.


« Ostatnia zmiana: 18 Grudnia 2014, 14:33:15 wysłane przez Murlok Męcik » IP: Zapisane
Niebieskooki Smok

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 114


Zobacz profil
« Odpowiedz #7892 : 21 Grudnia 2014, 18:38:00 »
Święta is coming...

https://www.youtube.com/watch?v=mS-NTDMnmPE

A czy Ty kupiłeś już karpia  ;>?


IP: Zapisane
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #7893 : 24 Grudnia 2014, 20:23:56 »
 Świąt,
zdrowych wesołych,
magicznych, mieczowych ;)

 Czo tam ludki, odpoczywacie, zajadacie, czy pracujecie przy nocnej kawie?
 Bo ja się bawię skryptami i ich efektami:
https://www.youtube.com/watch?v=_7xl1CvtD-4&list=UUliTdbdsA5E26O4BiXBaCIA
 Taka impreza :D


IP: Zapisane

Kurokuma
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 38


Zobacz profil
« Odpowiedz #7894 : 24 Grudnia 2014, 20:37:04 »
  Tawernowiczom życzę zdrówka przede wszystkim, Wesołych Świąt, Szczęśliwego Nowego Roku, by Tawerna wciąż się rozwijała i czego kto sobie tam życzy!  :)
Z pozdrowieniami
Kurokuma



« Ostatnia zmiana: 26 Kwietnia 2017, 16:48:06 wysłane przez Kurokuma » IP: Zapisane

,,The Hobbit: The battle of the five armies'' is coming
Aktualności
Dyskusja
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #7895 : 24 Grudnia 2014, 21:01:40 »
Wszystkiego najlepszego Drodzy Tawernowicze! :)


IP: Zapisane
Marbas Lucyferowicz

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 277


SATAN CLAUS

Zobacz profil
« Odpowiedz #7896 : 29 Grudnia 2014, 19:46:51 »
 Zabawy skryptami ciąg dalszy: https://www.youtube.com/watch?v=nIPigvmU1uY&list=UUliTdbdsA5E26O4BiXBaCIA
 ;)


IP: Zapisane

Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #7897 : 29 Grudnia 2014, 20:07:38 »
Zabawy skryptami ciąg dalszy: https://www.youtube.com/watch?v=nIPigvmU1uY&list=UUliTdbdsA5E26O4BiXBaCIA
 ;)
Jejku, nie mam pojęcia co to za gra ale ten mod jest wspaniały! *,*


IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #7898 : 29 Grudnia 2014, 20:38:10 »
Skąd zatem wiesz, że to mod?


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #7899 : 29 Grudnia 2014, 21:23:31 »
Skąd zatem wiesz, że to mod?
Z tego co wiem, to Marbas i Spółka pracują nad czymś takim.


IP: Zapisane
Fenir
Lupus Hellsus

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 182


Zobacz profil
« Odpowiedz #7900 : 30 Grudnia 2014, 16:18:11 »
http://wyborcza.pl/1,75475,17173964.html
Manipulujo nami. Książki so złe.
Czytajmy gazety i oglądajmy TV, one so uczciwe.


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #7901 : 30 Grudnia 2014, 22:07:08 »
Może i bym jakoś skontrował to pieprzenie, ale najlepszy komentarz znajduje się na samym dole strony:
Cytuj
Artykuł jak z Frondy, tylko w drugą stronę

Czy ktoś naprawdę jeszcze bierze artykuły wyborczej na serio?

Aha. Jedna rzecz - żal tylko, że do takiego bełkotu zniżył się człowiek wcale to nieźle utytułowany. Wszak pan Michał byle pierwszym lepszym redaktorzyną nie jest. Co mnie dziwi...



IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7902 : 30 Grudnia 2014, 22:30:35 »
Przykro mi, ale artykuł opowiada o dziełach mających przekaz metaforyczny. Możecie wracać do swoich "RYCERZ ZABIŁ SMOKA A ŚWIAT JEST MROCZNY I ZŁYYY ŁOOO" bez strachu, że wyborcza was obraża.

Zapewne przesadza. Nie czytałem artykułu zbyt dogłębnie, ale zdążyłem się zorientować, co mają na myśli - i jest w tym ziarno prawdy. Każdy wprawny pisarz jest zdolny nasycić dzieło swoimi poglądami tak, by nie było tego widać.


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #7903 : 30 Grudnia 2014, 23:23:44 »
Cytuj
Możecie wracać do swoich "RYCERZ ZABIŁ SMOKA A ŚWIAT JEST MROCZNY I ZŁYYY ŁOOO" bez strachu, że wyborcza was obraża.
Uprzejmie proszę o nie śmianie się ze światów, w których rycerz zabił smoka, a światy jest mroczny i zły :( Zwłaszcza, że finał konkursu literackiego zbliża się wielkimi krokami :(

Cytuj
Zapewne przesadza. Nie czytałem artykułu zbyt dogłębnie, ale zdążyłem się zorientować, co mają na myśli - i jest w tym ziarno prawdy. Każdy wprawny pisarz jest zdolny nasycić dzieło swoimi poglądami tak, by nie było tego widać.
No to jest w sumie całkiem klarowne. I stare, jak świat, światem.

Cytuj
Czynię to wbrew własny interesom (też bywam pisarzem) i wbrew akcjom promocji czytelnictwa, ale muszę to napisać: czytanie jest niebezpieczne. Żadne medium nie pozwala na taki rodzaj immersji, kompletnego sprzężenia dzieła z mózgiem, bez pośrednictwa audio i wideo. Dlatego książki są niebezpieczne - dokonują niepostrzeżonych "incepcji" jak w filmie Nolana: zasiewają jakąś myśli tak, że człowiek przyjmuje ją jako własną. Lubię czasem prześledzić dziwaczne konstrukcje mojego światopoglądu - ze zdumieniem odnajduję tam rzeczy wyrosłe z lektur.
I nie daj Boże z tej immersji, podwójnego sprzężenia zwrotnego powstanie zwolennik KNP. O Boże! Powiedziałem, nie daj Boże!

Załóżmy, że na gruncie literatury w młodym człowieku wykiełkuje pewien system wartości pokrywający się z danym politycznym skrzydłem (już nie mówię o partii, coby grzmotów nie zebrać od zwolenników i prawej i lewej strony), i co? Głupszy będzie od tego? Ziemia się zawali?

To ja wolę człowieka, który na podstawie jakiejś porządnej (i nieporządnej też, trzeba czytać też ,,złe" książki, aby móc ogarnąć przepaść dzielącą je od ,,dobrych'') literatury etc. dochodzi do pewnych wniosków, a nie ludka, któremu światopogląd układają kolorowe pisma, wywiady z celebrytkami, pozującymi na autorytety i telewizja śniadaniowa.

Tak jak każdy wprawny pisarz umie nasycić swoje dzieło pewnymi poglądami, tak i każde inne medium można naładować przekazem podprogowym, w którym to nagle się okazuje, że świat jest czarno-biały, ludzie dzielą się na lewaków i kuce, a autorytety na Korwina i Palikota.

Artykuł denny, ale ubrany w ładne słówka. Propsuję samą formę, bo po bliższym zaznajomieniu - nawet niezła.

Kolejna, fajna opinia z komentarzy:
Cytuj
90% polskiej fantastyki to chłam, na który szkoda czasu. Czytam te bzdety, bo muszę, taki mam zawód. Epatowanie drastycznymi opisami i wulgaryzmy, zero jakiejś myśli. Do Lema nawet się nie zbliżają, Zajdel nieosiągalny. Sieczka dla mało wymagających, taki dzisiejszy odpowiednik niegdysiejszej literatury dla kucharek, tyle tylko że to adresowane raczej do mężczyzn.
Muszę się z tym zgodzić.
Swoją drogą - co to za artykuł, że ciekawsze fragmenty kopiuję głównie z komentarzy do niego, a nie z samego artykułu? xd


EDIT: Bo mnie tak tknęło...
Przypomniałem sobie, że w Przenajświętszej Rzeczpospolitej Piekary po pysku dostaje ponoć Kościół i PiSiory. Fajny przykład potwierdzający, zarówno tezę z artykułu, jak i komentarz o 90% polskiej fantastyki :D



« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2014, 23:44:32 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #7904 : 31 Grudnia 2014, 08:18:18 »
Szczęśliwego Nowego Roku Tawernowicze! ;D


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 524 525 526 [527] 528 529 530 ... 546    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 15 zapytaniami.
                              Do góry