Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 536 537 538 [539] 540 541 542 ... 546    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Wolny temat (Czytany 1430146 razy)
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #8070 : 24 Lutego 2015, 13:22:40 »
Wszedłbym w polemikę, ale tomus na nią nie odpowiada :D

Ogórek rozczarowuje poziomem wypowiedzi. Spodziewałem się po niej znacznie więcej.

Tym niemniej - jakby ją wysłać na dwa dni do USA, to Barack rozwiązałby kwestię wiz od ręki. Tego jestem pewien.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #8071 : 24 Lutego 2015, 16:01:33 »
Szczerze wolę ją niż Bronka. Jako doktor nauk humanistycznych coś sobą prezentuje. Do tego świeża krew. Ma też parę ciekawych koncepcji, choć może zbyt drastycznych. Prawo wymaga poprawy, jednak nie napisania od nowa :>


IP: Zapisane
tomus88888888

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #8072 : 25 Lutego 2015, 08:57:42 »
Odpowiadam xD
Ja tam, jako przyszły prawnik, uważam że prawo wymaga napisania od nowa. Ale te jej pomysły są pomysłami pana Leszka Millera. Od zawsze powtarzam, że SLD jest najrozsądniej mówiącą partią w sejmie :)


IP: Zapisane
'Sprawiedliwym jest to, że silni mnożą się i rosną, a słabi giną. Inaczej świat stałby się domem inwalidów, co dopiero byłoby niesprawiedliwością'
S. Wokulski
'Pepe to najlepszy stoper we współczesnej piłce nożnej.'
Niedziel
Oto moja forumowa hejtlista:
Menelag (x2), jareQ, Luc, Nikt (x2), MOD_ELITE, Grownock

Opuścili:
Freezon

Mój blog:
Taktowlasniewyglada.blogspot.com
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #8073 : 25 Lutego 2015, 13:22:03 »
Cytuj
prawo_napisania_od_nowa

Czy wam to nie trąci mega-populizmem? Co ona może wiedzieć o prawie?
Prawo ma swoje luki i pewne rzeczy są uregulowane źle, ale są to kwestie na poziomie JUŻ ustrojowym.

W sumie - też uważam, że SLD sobie dałoby radę w rządzeniu bo tam siedzą ,,stare komuchy", które były do tego szkolone. No przecież zestawiając z takim Leszkiem jakiegokolwiek świeżego kandydata, to zjada on go politycznym instynktem na każdym kroku, w końcu to stary lis. Nie wiem tylko, czy to dobrze, czy źle ;]

To co Reuel napisałeś pasuje prawie do każdego kandydata:
Cytuj
Jako <tu_wstaw_tytuł_naukowy> coś sobą prezentuje. Do tego świeża krew. Ma też parę ciekawych koncepcji, choć może zbyt drastycznych.

A swoją drogą - wiecie na czym pani Ogórek zrobiła doktorat? Tj. jaki sobie wybrała temat pracy?
Cytuj
Beginki i waldensi na Śląsku i Morawach do końca XIV wieku
- jakie ma znaczenie ten jej doktorat? To tylko papier. A jej praca ma taki związek z polityką, jak Jagiełło z rewolucją październikową. No i to o czym pani Ogórek nie mówi - jest doktorem historii Kościoła, a nie doktorem nauk humanistycznych. Tj. technicznie pierwsze pojęcie wchodzi w to drugie, ale nauki humanistyczne brzmią zbyt szumnie, jak na jej wykształcenie. Samą wiedzą o Kościele szału się nie zrobi ;]

Tym niemniej - to o czym ona mówi jest fajne, ale to - powtarzam - czysty populizm, z którego nic nie wynika. Prezydent w Polsce nie ma szczególnie szerokich kompetencji ;]
Jak np. prezydent ma zwolnić z płacenia podatku ludzi niezamożnych? Zwłaszcza, że wywodzi się z ugrupowania, które obecnie furory w Sejmie nie robi.

No i jeszcze swoją drogą - widać, że kobieta jest zestresowana i czasami sama nie wie, czy czeka na brawa, czy robi przerwę, czy ma mówić dalej, czy już może sobie iść... IMO to jest zbyt delikatne stworzenie aby reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. My potrzebujemy dyplomatycznego fajtera. Kogoś, kto wskrzesiłby tę polską politykę zagraniczną. I tak jak wielu ludzi śmiało się z prezydenta Lecha, tak mi się w nim podobało to, że np. dbał o tę - ktoś rzekłby głupią - Grupę Wyszehradzką.

Reasumując - polityczna wydmuszka. Nie ma nam nic do zaoferowania. A w kontaktach z zagranicznymi przywódcami, stałaby się wręcz... groteskowa.

I tak jeszcze gwoli ścisłości - Bronek też mi się średnio podoba.

A co do innych kandydatów... żaden mi do końca nie podchodzi. Ale skoro kandyduje już np. Grodzka, Palikot czy Korwin i tylu ludzi, to ja ze szwagrem rozważamy też wzięcie udziału. Siebie jestem pewien tak jak nikogo.


« Ostatnia zmiana: 25 Lutego 2015, 13:25:30 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
tomus88888888

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #8074 : 25 Lutego 2015, 21:19:55 »
Właściwie ze wszystkim co Fastu napisał, zgadzam się jak własnym. Ale głosuj na Korwina Krula, to jedyna droga do zwycięstwa :)

Notka z okazji dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych! :)
http://taktowlasniewyglada.blogspot.com/2015/03/nie-pytaj-mnie-o-nia.html


« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2015, 00:03:21 wysłane przez tomus88888888 » IP: Zapisane
'Sprawiedliwym jest to, że silni mnożą się i rosną, a słabi giną. Inaczej świat stałby się domem inwalidów, co dopiero byłoby niesprawiedliwością'
S. Wokulski
'Pepe to najlepszy stoper we współczesnej piłce nożnej.'
Niedziel
Oto moja forumowa hejtlista:
Menelag (x2), jareQ, Luc, Nikt (x2), MOD_ELITE, Grownock

Opuścili:
Freezon

Mój blog:
Taktowlasniewyglada.blogspot.com
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #8075 : 02 Marca 2015, 21:13:43 »
Witam po przerwie, sorka, że nie wchodziłem, troszkę się namieszało u mnie, rodzina, te sprawy.. d
Myślę, że zostanę na dłużej, chyba, że coś znów mi wleci ;PP
Pozdro.


IP: Zapisane
Laxx
Tawerniana Diablica

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1 426


Posiadaczka Piekielnej Patelni

Zobacz profil
« Odpowiedz #8076 : 03 Marca 2015, 12:24:42 »
Witam po przerwie, sorka, że nie wchodziłem, troszkę się namieszało u mnie, rodzina, te sprawy...
Witamy ;D
Ostatnio u mnie też totalny brak czasu. Cóż, uroki bycia dorosłym :P


IP: Zapisane
tomus88888888

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #8077 : 08 Marca 2015, 22:42:54 »
http://taktowlasniewyglada.blogspot.com/2015/03/dzien-dobry.html


IP: Zapisane
'Sprawiedliwym jest to, że silni mnożą się i rosną, a słabi giną. Inaczej świat stałby się domem inwalidów, co dopiero byłoby niesprawiedliwością'
S. Wokulski
'Pepe to najlepszy stoper we współczesnej piłce nożnej.'
Niedziel
Oto moja forumowa hejtlista:
Menelag (x2), jareQ, Luc, Nikt (x2), MOD_ELITE, Grownock

Opuścili:
Freezon

Mój blog:
Taktowlasniewyglada.blogspot.com
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #8078 : 09 Marca 2015, 07:21:24 »
Bardzo dobry artykuł, szczególnie dlatego, że wspomniałeś o problemie z "witam". Jestem na to słowo bardzo wyczulony, bo ludzie nie umieją go używać. Szczególnie często pojawia się to w listach elektronicznych, w których na przykład studenci nie wiedzą za bardzo, jak się przywitać. "Witam" zdawałoby się brzmi wtedy idealnie, choć jest to jedna z najgorszych form rozpoczęcia rozmowy w takim przypadku.

Natomiast co do tego, że wszystko zależy od przyimka, to bym się kłócił. W wyrażeniach przyimkowych owszem, ale nie chociażby w związku zgody, gdzie to m.in. rzeczownik narzuca formę określającego go przymiotnika. Nigdzie tam przyimka nie ma.


IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
tomus88888888

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26


Zobacz profil
« Odpowiedz #8079 : 09 Marca 2015, 08:35:10 »
Ale to wtedy, gdy nie ma przyimka. Dopiero nieobecność przyimka determinuje taką a nie inną formę. Gdyby był, wszystko zależałoby od niego, więc skoro go nie ma, wszystko zależy od jego braku, a więc, poniekąd, od niego. Moja teoria nie ma wad, nie marudź!  ;D


IP: Zapisane
'Sprawiedliwym jest to, że silni mnożą się i rosną, a słabi giną. Inaczej świat stałby się domem inwalidów, co dopiero byłoby niesprawiedliwością'
S. Wokulski
'Pepe to najlepszy stoper we współczesnej piłce nożnej.'
Niedziel
Oto moja forumowa hejtlista:
Menelag (x2), jareQ, Luc, Nikt (x2), MOD_ELITE, Grownock

Opuścili:
Freezon

Mój blog:
Taktowlasniewyglada.blogspot.com
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #8080 : 11 Marca 2015, 22:33:38 »
Witam, chciałbym założyć temat o komiksach, które przeczytałem, oraz o krótkich recenzjach tychże dzieł. Lecz mam kilka wątpliwości po 1: W którym dziale strony to umieścić, po 2: Tylko mój temat, czy otwarty dla każdego kto czyta komiksy? po 3: wszystko w 1 poście i uaktualniać w miarę jak czytam więcej, czy może kilka postów, każdy na każdy komiks? PO 4: Tylko komiks amerykański, czy też mangi, ew. komiks polski?

Co o tym sądzicie? Pytam zwłaszcza tych, którzy komiksy czytają, dlaczego tu a nie na SB, bo tutaj będzie wisiało, a tam, przepadnie.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #8081 : 11 Marca 2015, 22:42:15 »
Hmm... temat na pewno do pogaduch jak mój o superbohaterach. Możesz też skorzystać z tego mojego tematu i tam wstawiać, generalnie jak Ci wygodnie. Na pewno powinieneś dodawać nowe posty, bo wtedy wiadomo, że dodajesz coś nowego, a uaktualnienia się nie wyświetlają. No i jak dla mnie możesz dać zarówno amerykański, japoński czy polski komiks.


IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #8082 : 11 Marca 2015, 22:48:21 »
Andre, Ty serio pytasz się ludzi, czy to będą czytać? xD
Ja na pewno będę, bo lubię takie rzeczy, Reuel może i... i to chyba tyle, chyba, że kogoś to zaciekawi.
Ale jak już pytasz:
1. Nie mam pojęcia, ale chyba w Hyde Parku, w Pogaduchach, bo nigdzie indziej mi nie pasuje.
2. Tutaj mógłbym się uprzeć, że dla każdego, bo później możesz skończyć jak każdy kto na tym forum pisze opowiadania, czyli będziesz się upraszał o komentarze. ^^
3. Bardziej przejrzyste byłoby robienie każdej recenzji w innym poście. Oprócz tego byłoby to wygodniejsze i o wiele czytelniejsze.
4. I tutaj pytanie do Ciebie: Chcesz skierować ten temat do szerokiego, czy wąskiego grona odbiorców? Najlepiej byłoby objąć tym wszystkie rodzaje komiksów, a nie jedynie amerykańskie.

I tutaj moje pytanie:
Chcesz recenzować tam egzemplarze komiksów (np. Deadpool vol.1 #69), czy serię (np. Deadpool "The Good, The Bad and The Ugly"). osobiście uważam, że to pierwsze nie ma sensu i już o tym pewnie sam wiesz, ale chciałem to napisać. :P

O! Ja byłbym chętny do czytania i ewentualnego pisania. ^^


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #8083 : 11 Marca 2015, 22:49:57 »
Raczej całe serie, ew. z podkreśleniem który Story Arc mi się w danej serii podobał, Np. The five Nightmares z Invincible Iron mana


IP: Zapisane
Hadras

***

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 245


STRIP THE FLESH!! SALT THE WOUNDS!!!

Zobacz profil
« Odpowiedz #8084 : 11 Marca 2015, 23:01:10 »
No właśnie o te "Story Arci" mi chodziło kiedy pisałem seria, to co Ty miałeś na myśli to pewnie tom, ale moim zdaniem to troszeczkę zbyt dużo materiału. W jednej takiej historii może mieć miejsce mnóstwo wydarzeń, których ocena i opis (nawet bez wyjawiania sporej części fabuły) jest w stanie zająć sporo miejsca. Oczywiście mogłem Cię źle zrozumieć i pisanie tego jest bezcelowe, ale co tam. ^^


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 536 537 538 [539] 540 541 542 ... 546    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 15 zapytaniami.
                              Do góry