Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Książki Sci-Fi (Czytany 4228 razy)
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« : 09 Grudnia 2008, 07:04:09 »
I od razu mówię, że mam gdzieś, że ten temat komuś nie odpowiada. Obiła mi się o uszy nazwa fantastyka, a to już przyzwolenie na taki temat.
A więc, chciałbym z wami porozmawiać na temat przeczytanych przez was książek science fiction (chwała Stanisławowi Lemowi, naprawdę). Ale przede wszystkim o waszych wrażeniach po ich przeczytaniu. Bo inaczej szybko się skończy.
No więc- przyznam, że jestem tu dość zielony, bo dotychczas jedynie mam na koncie średniej klasy książki spod szyldu Blizzarda- Starcrafty, póki co 3 części. Ale ostatnio zagłębiłem się w "Hyperionie" P.Simmonsa, może się przerzucę. Książka warta polecenia, wysoko psychodeliczna, ma swój niepowtarzalny klimat Diuny.


IP: Zapisane
kluseczka

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 878


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 09 Grudnia 2008, 07:55:05 »
 Chwała i Nobel Lemowi! Na swoim koncie mam już parę książek SF, przeważnie dzięki ojcu, który jest miłośnikiem tego gatunku literackiego. Prócz sławnego Lema i nie mniej sławnego Herberta (Franka Herberta, nie Zbigniewa Herberta) mogę się również poszczycić (niestety częściową zaledwie) znajomością sagi o Enderze Orsona Scotta Carda, świetnego SF poruszający m.in. temat zemsty "Gwiazdy moim przeznaczeniem" Bestera czy też twórczości znanej autorki Elizabeth Moon. Jednak pod tym względem moimi ulubionymi autorami pozostają Lem i Card.


IP: Zapisane
The universe speaks in many languages, but only one voice.
Łowca Dusz
Tawerniany Wampir

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 785


Soul Collector

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 10 Grudnia 2008, 10:21:35 »
Dębski pisze dla fabryki słów innych sobie nie przypominam czytałem jego krucjatą cz1 a 2 jestem w trakcie ogłlnie lubie sci-fi ale fantazy bardziej! :P


IP: Zapisane


Uploaded with ImageShack.us

Homo-hetero-non-bisexualny emo punk rockowy mastochistyczny rasista, egoistyczny hedonistyczny hom
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 10 Grudnia 2008, 15:19:59 »
"Ścifi" czytam od niedawna. Do tej pory nie wystawiałem łba poza lektury fantasy, ale po przeczytaniu Pikniku na Skaju Drogi powoli zaczynam wchłaniać coraz to nowsze tytuły S-F.

Na razie na koncie mam tylko powyższy Piknik Strugaccych, ale już w domu mam dwie kolejne książki (m.in. "Przyjaciel z Piekła")tego gatunku i powoli przymierzam sie do czytania...


IP: Zapisane
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 10 Grudnia 2008, 20:05:11 »
Ja obecnie czytam "Wywyższenie Horusa" Dana Abnetta. Wydaję mi się, że przeczytam parę jego książek... szczerze polecam :) 


IP: Zapisane
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 10 Grudnia 2008, 20:44:03 »
Skoro już taki topic mamy:

czy ktoś mógłby polecić jakieś książki Star Wars (ew. jakiś SW-pisarzy)? Bo tu jestem kompletnie zielony - chciałbym coś niecoś przeczytać, ale tak w sumie to nie wiem od czegoś zacząć. Na koncie mam dużo komiksów SW i tu się znam mniej-więcej, ale w lekturkach to się nie orientuję.

Proszę o radę jeżeli można xP


IP: Zapisane
Szałas

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 525


Cień tego co było i mrok tego co będzie

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 11 Grudnia 2008, 19:09:10 »
mnie natchneło na taką odskocznie jakiś czas temu... teraz zbieram fundusze na SF pod tytułem "Kroniki Riddicka" i "Dune"... spory wydatek i nie mam pweności czy się opłaca... również licze na asistance


IP: Zapisane
kluseczka

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 878


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 11 Grudnia 2008, 20:04:04 »
 Riddicka nie znam, ale Diuna jest świetna. To kanon SF, robiono już nawet filmy na jej podstawie. Na pewno się opłaci, książka jest wciągająca jak odkurzacz i pełno w niej świetnych sentencji


IP: Zapisane
The universe speaks in many languages, but only one voice.
Raymond

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 24 Grudnia 2008, 00:14:47 »
Pemo, to zależy czy chesz czytać kannicznie (co nieco komplikuje sprawe) czyt też same serie byleby dowiedzieć się jak najwięcej. W pierwszym przypadku mogę ci jedynie polecić allegro i próbe zdobycia większości kiążek (co jest bardzo trudne). Jeśli natomiast zamierzasz czytać serie to poleciłbym ci obecnie: "Dziedzictwo Mocy", "Trylogie Thrawna", "Komandosów republiki" oraz serię "X - Wingi" i "Mroczne gniazdo". To około 25 książek a dają ci całkowity obraz tego co działo się w galaktyce od wojny z seperatystami do czasów nowej wojny domowej.

Ja sam także lubię Lema i Carda oraz większość autorów SW.


IP: Zapisane
KERTH

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 8

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 06 Stycznia 2009, 16:36:32 »
Ja przeczytałem niedawno 3 księgi Andrzeja Pilipiuka:
"Oko Jelenia: Droga do Nidaros"
"Oko Jelenia: Srebrna Łania z Visby"
"Oko Jelenia: Drewniana Twierdza"

Polecam.
Polecam również, następujące dwie książki, "Polskiej Fantastyki":
"Smokobójca", Tomasza Pacyńskiego,
i
"Bez Litości", Miroslava Żambocha. (tu akurat autor jest czechem, ale mimo to, świetna książka. Jestem w trakcie czytania ;) )

Ps. Najlepszym ilustratorem książek, jest Dominik Broniek.

POZDRAWIAM!



IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 19 zapytaniami.
                              Do góry