Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 15    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Forumowa Mafia- Edycja Dziewiąta (Czytany 51545 razy)
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 07 Października 2012, 16:52:45 »
Wiecie co. Mg pisał, żeby przeczyścić skrzynki pocztowe, bo są zapełnione. Osobą, która od dawna ma pełną skrzynkę, jest Serafinek (możecie sprawdzić). Tak więc, może to być osoba z kluczową rolą. Do tego jest nieobecny i nie zareagował na kilkakrotne komunikaty mg dotyczące przeczyszczenia skrzynki.

To tylko przypuszczenie takie.


« Ostatnia zmiana: 07 Października 2012, 16:57:26 wysłane przez Sylath » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 07 Października 2012, 17:38:35 »
Ja tam prawdopodobnie będę głosował na Fasta, gdyż wydaje mi się najbardziej podejrzany. Bo za dużo pisze :P Nastawia nas na Loczka, bo chce odciągnąć od siebie uwagę, tak jak to robili Sylath i Hellscream w poprzednich edycjach. Wiem, że mogą to być domysły, ale na ten czas nie mam żadnych innych podejrzeń.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 07 Października 2012, 17:42:05 »
Ja oskarżałem, mając argumenty do wrobienia. A sądzę, że Fast nie byłby na tyle głupi, żeby od razu oskarżać kogoś (bez argumentów), jak nawet nikt go nie podejrzewa.

Fast:
Sorry, jeśli jesteś mordercą i wyszło na to, że jesteś głupi  :P




« Ostatnia zmiana: 07 Października 2012, 18:55:20 wysłane przez Sylath » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 07 Października 2012, 17:54:41 »
Nie jestem mordercą.
Nie skrzywdziłbym muchy.
Chociaż.
Jakby bzyczała za głośno.
Dobra 1 : 0 dla Ciebie Sylath, masz mnie ; >


IP: Zapisane
Kha Beleth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 60


Ogień trawi wszytko. No prawie. Nie mnie...

Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 07 Października 2012, 18:15:28 »
Wg. mnie właśnie nie powinno eliminować się "mądrych" (tzn. Niedizela, Fasta, Loka). Nawet jeśli to oni są w mafii, to spróbować pozwolić im mieć się na baczności. Wg. mnie do odstrzału powinny trafic nasze dwie "psiapsiuły". I Kocia i DiamondLady starają się aniknąć z oczu. Poza tym, one chyba (piszę chyba bo nie grałem w poprzedniej edycjii) nie ogarniają kogo mordować, więc poszedł taki strzał. Detowi radze sprawdzić którąś z tych dam, a miasto niech ma na celowniku i je i wdóch nieobecnych mafii. Sam głosuję na DiamondLady. Dlaczego? Kocia będzie bardziej ogarniać więc ciut trudniej będzie mafii nią manipulować. DiamondLady będzie zaś szła za poradami innych więc nie trudno mafii byłoby nią manipulować.
Ok. to tyle mędrkowania...

Wojciech siedział na balu wciśnięty w kącie, gdzieś pomiędzy grubym handlarzu winem (który swoją drogą na bla już przyszedł pjany), a tyczkowatym szlachciem, który przerażony swoją obecnością wgapiał się w swoje kolorowe trzewiki. Radziwiłowicz zaś popijał powoli wino obserwując bogate toważystwo. Wbrew pozorom miał idealny widok na dziejącą się akcję. Obserwował każdego od smarkowatego sunalka Kaputów po "cetrum uwagi zgromadzonych" pannę Dzierżatkę. jej zachowanie odrzucało każdego dystyngowanego szlachcica, który próbowałby oczarować "pannę reycerz". Wojciech wiedział, że ten bal nie pogodzi skłucone rody, tylko jeszcze bardziej je poróżni.


IP: Zapisane
Sonic

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 07 Października 2012, 18:33:02 »
Jeszcze nie wiem na kogo zagłosować, ale Kha Beleth ma racje. Polać mu! :) Głupota to głosowanie na ogarniaczy teraz.
Co do Fasta to sam nie wiem. Chyba jest jednak niewinny.
Waver, racja, do Fasta ci jeszcze sporo brakuje...
Co do dziewczyn to na razie poczekam na ich wypowiedzi.


IP: Zapisane
DiamondLady

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 07 Października 2012, 18:41:24 »
Czemu ja? :( Nawet sobie nie pogram?!
Uważacie mnie za kogoś niedoświadczonego, a to błąd. Ogarniałam edycje z Kocicą i szło mi całkiem całkiem. Poza tym przejrzałam poprzednie edycje. Moim zdaniem w mafii jest ktoś kto jest albo cichaczem np. taki Psychol. Albo taki Fast. Moim skromnym zdaniem całe te jego dziwne teksty miały na celu wywołanie zamieszania i czegoś o czym pisał bodajże Sylath, że jeśli tak pisze i jest w mafii to jest głupi. Głupi pewnie nie jest (chyba :)), więc stawiam na to pierwsze (mafia). Nie ma żadnych poszlak i jeśli nikt nie wtopi do wieczorka to zagłosuje na Fasta. I prosze was, nie głosujcie na mnie, tylko dlatego, że jestem tu nowa. Bo będzie foch i już nie zagram :D
Z resztą... Wasz wybór ;)


IP: Zapisane
Kocica

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1


Z charakterkiem... ;)

Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 07 Października 2012, 18:45:57 »
Cześć!
Przepraszam, że nie pisałam, ale miałam wypad na miasto >:(
Co do dzisiejszego głosu... Boję się podpinać, żeby nie było, ale wolę to zrobić niż oddać głos w próżnię. O Natce wiem, że jest niewinna, bo przy mnie patrzyła do skrzynki ;d
Co do Niedzielów, Loków etc. to podobnie jak Sonic i Kha Beleth to uważam, że na tym etapie nie powinno się na nich głosować. Zresztą, jaki to ma sens? Czym sobie zawinili? Jakimś złym układem planet w/g Fasta, czy co? Bo nie ogarniam. Zaraz pewnie walna jakies rozkminy na pół strony i już wam się odwidzi głosowanie na nich. Tylko żeby nie było, że ja ich bronię, czy coś tam. Nie, po prostu uważam, że byłaby to strata nie tylko dla miasta, ale także strata głosu w linczu. Poczekam na rozwój wydarzeń.
Trzymajcie się ;D


IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 07 Października 2012, 18:54:36 »
Na sali balowej wybuchła panika. Ojca Dzierżki, Kazimierza Pantoflarza znaleziono martwego. Rycerze grozili i darli się na całe gardło, damy płakały, tylko zszokowana dziewczyna stała i gapiła się z szeroko otwartymi oczami i opadniętą szczęką. Nie lubiła ojca, ale jego śmierć była dla niej szokiem. Nagle otrząsnęła się. To nie Kapucie- nie wiedziała skąd to wie, ale była tego pewna. Przecisnęła się przez tłum, w poszukiwaniu Reinmara. Ten dziwnym trafem zniknął z sali. Dzierżka Elencza Pantoflarz  odsunęła wiekowy gobelin i weszła do tajemnej komnaty. A właściwie komnatki. Tam zastała brata. Wnękę za „Stworzeniem Świata” Arnolda Stenwerowicza odkryli, kiedy byli jeszcze dziećmi.
-Nie sądzisz, że przesadziłeś braciszku- wysyczała panienka, po czym trzasnęła nowego pana na Kryształowym Dworze w twarz. Reinmar Wielki zatoczył się do tyłu.
-Odbiło ci? To jest na rękę też tobie siostro. Chciał cię wydać za seniora rodu Kapuci. Za 6o-letniego staruszka!
-Mam uwierzyć, że o to ci chodziło?
-Nie o to. Ojciec prowadził własną grę. Wiesz, że mnie nie lubił. Nie to co naszego braciszka, Wulfryda! Chciał się mnie pozbyć, wysłać na dwór węgierski! Pozbyć się ciebie, bo wiedział, że mu nie pozwolisz, że pojedziesz za mną i zrobisz tam karczemną awanturę, by splamić honor rodu. – oczy Reinmara świeciły, głos unosił się- Chyba mnie nie wydasz, co?
-Nie… Był paskudnym człowiekiem, może nie zasłużył,  ale no cóż… - Dzierżka wiedziała, że nie ma wyboru. Gdyby seniorem rodu został Wulfryd, pożegnałaby się z życiem. Nie była też naiwna.- Czego chcesz?
- Pogodzić rody. Uderzyć wspólnymi siłami na Panfrada z Gernwen i podzielić jego majątek. Problem jest taki, że mam żonę, a cała reszta moich krewnych żyje w małżeństwie. Za wyjątkiem ciebie Dzierżko.
-Co? Co?!
-Ale oszczędzę ci tego co chciał ci zafundować ojciec. Kapuć ma synów. Najmłodszy jest mniej więcej w twoim wieku.
Reinmar Wielki Pantoflarz, głowa rodu Pantoflarzy wyszedł z kryjówki, pozostawiając w niej płaczącą i załamaną siostrę. Dzierżka czuła strach, poniżenie i złość. Płakała z powodu tej ostatniej.



IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 07 Października 2012, 19:24:35 »
Miśki teraz na momencik na poważnie.
Na początku śmiałem się z Loczka, że zabił. Z tymże Loczek w ogóle nie odpowiedział. Jakby się nie przejął. Może faktycznie nie uważał moich pomysłów za szczególnie warte uwagi, ale...
ale dalej

Cytuj
Czemu ja?  Nawet sobie nie pogram?! :( (...)
Moim zdaniem w mafii jest ktoś kto jest albo cichaczem np. taki Psychol. Albo taki Fast. Moim skromnym zdaniem całe te jego dziwne teksty miały na celu wywołanie zamieszania i czegoś o czym pisał bodajże Sylath, że jeśli tak pisze i jest w mafii to jest głupi. Głupi pewnie nie jest (chyba ), więc stawiam na to pierwsze (mafia). Nie ma żadnych poszlak i jeśli nikt nie wtopi do wieczorka to zagłosuje na Fasta.
Tutaj delikatnie sugestie w moją stronę.
+ Wykrycie prowodyra całej sytuacji ---> "chciał wywołać chaos! To ON chciał wam w głowach namiszać, tyn diabył, tyn tyn!"
+ Ta smutna emota i dziecinny ton. Albo faktycznie aż tak bardzo lubi tę grę, że będzie jej autentycznie przykro odpaść, albo tutaj znowu oddziałuje na nas próbując wywołać litość i znowu zmylić trop.

Cytuj
Z resztą... Wasz wybór 
-> czyt. :
"Wasz wybór - Wasza decyzja - Wasza odpowiedzialność - jak źle zagłosujecie to wasza WINA".

Cytuj
O Natce wiem, że jest niewinna, bo przy mnie patrzyła do skrzynki [?] ;d
Co do Niedzielów, Loków etc. to podobnie jak Sonic i Kha Beleth to uważam, że na tym etapie nie powinno się na nich głosować. Zresztą, jaki to ma sens? Czym sobie zawinili? Jakimś złym układem planet w/g Fasta, czy co? Bo nie ogarniam. Zaraz pewnie walna jakies rozkminy na pół strony i już wam się odwidzi głosowanie na nich. Tylko żeby nie było, że ja ich bronię, czy coś tam. Nie, po prostu uważam, że byłaby to strata nie tylko dla miasta, ale także strata głosu w linczu. Poczekam na rozwój wydarzeń.
Trzymajcie się
Z tego wychodzi mi taki układ, że Loczek, Niedziela, Kocica i DiamondLady są w mafii. Nikt normalny nie brałby moich postów na poważnie, ani nie rzucał się do obrony osób, które zostały potraktowane moim super logicznym tokiem rozumowania. Poza tym dochodzą do tego śmieszne wtrącenia w postaci: "moich skromnych zdań" ; "nie żeby było, że ich bronię" i zapewnienia o niewinności Diamnodlady. Jaki ma sens to zapewnienie w świetle tego, że mogłyby być razem w mafii? Czy to nie jest wyjątkowo wygodnie "ubezpieczenie".
Poza tym wyliczenia w postaci "Niedzielów, Loków, etc." - dlaczego akurat Ci są bronieni, jak po drodze jeszcze parę razy zaczepka padła w stronę innych osób. Czemu nie "X, Y, etc." :D ?

Dorzucam Cahan.
Cytuj

[Dzisiaj o 19:13:47]  Fast: LUDZIE ZABAWA STOP. Czy mafiozi wiedzą o sobie nawzajem, że są mafiozami? Tj. wśród mafii wszyscy się znają?
[Dzisiaj o 19:14:38]  Sylath: Taa
[Dzisiaj o 19:15:00]  Sylath: Jak Niedziel prowadził, to nawet nam forum zrobił 
[Dzisiaj o 19:15:13]  Cahan: Do Fast: Skąd mam to wiedzieć?
[Dzisiaj o 19:17:31]  Fast: Cahan to proste pytanie.
[Dzisiaj o 19:17:37]  Fast: Dla tych co grali wcześniej.
[Dzisiaj o 19:17:43]  Fast: Mam pewien pomysł - teraz na poważnie.
[Dzisiaj o 19:20:28]  Cahan: Do Fast: Byłam w mafii podczas edycji Revolda, tak wiedzą

Nie wiem czemu Cahan zareagowała takim trochę pytaniem w stylu: "A skąd niby miałabym to wiedzieć, sugerujesz coś?" - a potem nagle odpowiedziała, że jednak wiedzą.

Sylath odpowiedział na spokojnie bez żadnych krzywych ruchów. Tu macie porównanie. Zresztą gdyby był w mafii to wolałby mi nie udzielać informacji, bo jeżeli w mafii się wszyscy znają to wiedziałby, że jestem mieszczuch. Chyba, że próbuje mylić trop na dwa ruchy do przodu i chce pomagać, a jednocześnie robić swoje. To dobra taktyka, ale nie wiem czy za bardzo nie wybiegam do przodu.


EDIT: Jeżeli uważacie, że wcześniej namieszałem to co powiecie teraz, bijaaaacz! :D


« Ostatnia zmiana: 07 Października 2012, 19:39:18 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 07 Października 2012, 19:33:40 »
Zareagowałam tak, ponieważ zastanawiałam się, czy chcesz kogoś podpuścić. Potem wyjaśniłeś, że pytasz jak było w poprzednich edycjach. To ci odpowiedziałam. Zzstanawiałam się też, czy ty żartujesz, czy poważnie pytasz.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #56 : 07 Października 2012, 19:37:02 »
Hipotetycznie - gdybyś była mieszczką to nie interesowałoby Cię, czy to podpucha czy nie? Odpowiedziałabyś zwyczajnie - a przynajmniej tak być [chyba] powinno. Bo jeżeli coś mnie nie dotyczy. to czemu mam o tym nie udzielać informacji?




IP: Zapisane
Sylu
książe Szlezwiku, hrabia Esbjerg

*

Punkty uznania(?): 17
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 232


Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem.

Zobacz profil
« Odpowiedz #57 : 07 Października 2012, 19:40:04 »
Dla mnie to dalej za mało, by móc wysunąć oskarżenia, choć kilku osobom już można się bacznie przyglądać. Zachowanie Cahan było dziwne, tym bardziej, że nie było to bezpośrednie pytanie do niej. Jedak to nic nie znaczy.
Fast też dziwne się zachowuje, bo próbuje robić straszne zamieszanie, czym wysuwa się na muszkę.


« Ostatnia zmiana: 07 Października 2012, 19:44:29 wysłane przez Sylath » IP: Zapisane
Cytuj
Nigdy nie ogarniam czy Sylath żartuje, nie ogarnia, czy udaje, że żartuje, a tak naprawdę nie ogarnia. Albo udaje, że nie ogarnia, a żartuje.
- Unkown
Cahan
Człowiek - Szparag

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 751


Dragons, dragons everywhere

Zobacz profil
« Odpowiedz #58 : 07 Października 2012, 19:42:22 »
Hipotetycznie - gdybyś była mieszczką to nie interesowałoby Cię, czy to podpucha czy nie? Odpowiedziałabyś zwyczajnie - a przynajmniej tak być [chyba] powinno. Bo jeżeli coś mnie nie dotyczy. to czemu mam o tym nie udzielać informacji?
Widzisz Fast każdy chce żyć. Nawet mieszczka. A jedyna edycja forumowej mafii kiedy przeżyłam to ta edycja, w której byłam w mafii. W tych, w których zginęłam to czasem przez takie podchwytliwe pytania właśnie. I dotyczyły takie wpadki wielu mieszczan. Dlatego- ostrożność i jeszcze raz ostrożność. Bo na podpuchy częściej od winnych łapią się niewinni.


IP: Zapisane

Cytuj
[Dzisiaj o 22:15:22] ♣ Sojlex: Cahan jest do tego stopnia chłopczyca, że tylko bycie feministką ratuje jej kobiecość :>
Fast
Mołdawski Bulbulator

*****

Punkty uznania(?): 12
Offline Offline

Wiadomości: 871


Zobacz profil
« Odpowiedz #59 : 07 Października 2012, 19:43:46 »
Cytuj
Zachowanie Cahan było dziwne, tym bardziej, że nie było to bezpośrednie pytanie do niej. 

O tym właśnie mówię. Pytałem: "LUDZIE"
Pytanie nie było skierowane bezpośrednio do nikogo. Cahan wzięła to do siebie. Czemu to wzięła do siebie? Pewnie z jakiejś kosmicznej przyczyny...

Kurde. Mogłem sie nie wygłupiać. Ta gra się fajnie wkręca :D

Cytuj
Widzisz Fast każdy chce żyć. Nawet mieszczka. A jedyna edycja forumowej mafii kiedy przeżyłam to ta edycja, w której byłam w mafii. W tych, w których zginęłam to czasem przez takie podchwytliwe pytania właśnie. I dotyczyły takie wpadki wielu mieszczan. Dlatego- ostrożność i jeszcze raz ostrożność. Bo na podpuchy częściej od winnych łapią się niewinni.

Bardzo ogólne tłumaczenie rzędu - "bo widzisz młody... takie jest życie". Pytanie absolutnie nie było podchwytliwe, dotyczyło wyłącznie mechaniki gry.


« Ostatnia zmiana: 07 Października 2012, 19:46:00 wysłane przez Fast » IP: Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 ... 15    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry