Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Która część Heroesów jest the best?
2 - 6 (2%)
3 - 72 (24.2%)
4 - 18 (6%)
5 - 126 (42.3%)
6 - 30 (10.1%)
nie wiem - 5 (1.7%)
wszystkie są super - 40 (13.4%)
1 - 1 (0.3%)
Głosów w sumie: 334

Strony: 1 ... 20 21 22 [23] 24 25 26    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Która część Heroesów jest najlepsza? (Czytany 132525 razy)
Szerszeń
Buntownik PL

******

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431


Ludzka Ameba

Zobacz profil
« Odpowiedz #330 : 06 Sierpnia 2011, 12:12:42 »
Ja wole piątkę i trójkę ale jeszcze się zastanowię co powiem o szóstce :niepewny:

Edit: Mógłbyś tak pisać bardziej konkretne posty hmm? Na przyszłość uważaj./Loczek


« Ostatnia zmiana: 06 Sierpnia 2011, 12:28:16 wysłane przez Loczek » IP: Zapisane
PaoDak
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 41

Zobacz profil
« Odpowiedz #331 : 09 Sierpnia 2011, 15:18:52 »
Według mnie każda gra jest dobra na swój sposób  :) np. Heroes 4 ma fajną muzykę w miastach, Heroes 5 i 6 mają nowoczesną grafikę, a Heroes 3, jak się już zacznie w to grać, to nie można przestać  ;)


IP: Zapisane
Ikee

****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 273


This lovely girl could teach you how to love.

Zobacz profil
« Odpowiedz #332 : 10 Sierpnia 2011, 13:25:10 »
Moim zdaniem H3 - dlatego, że jest najbardziej rozbudowaną częścią w Sadze Homm. Bo są chyba 4 dodatki.
H3, SoD, AB, WoG, HotA.
Za to ubóstwiam WoGa i HotA! Najlepsze dodatki. WoG ma rozbudowaną wersję SoD'a i dodatkowe umiejki stworzeń, Komandorów, zasób Myrthil nowe kampanie i scenariusze. Po prostu bomba! Jeśli HotA będzie - to ściągam bez gadania!


IP: Zapisane

Cytuj
- Dziękuję Ci, Jake. Naprawdę za wszystko. Nie zapomnę Cię...
- Rose, nie... Czekaj!
- Jake, proszę puść. Wszystko będzie dobrze. Obiecuję Ci to. - dodaje z uśmiechem - Naprawdę, uwierz mi.
Widmax

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Twój multi ;p

Zobacz profil
« Odpowiedz #333 : 10 Sierpnia 2011, 21:36:37 »
Dla mnie najlepsze i najbardziej rozbudowane jest heroes III ze względu na grywalność, a jeszcze lepiej, kiedy się ma dodatek WoG.

Edit: I jeszcze lubię Heroes III dlatego, bo to właśnie na wzór Heroes III zrobili Heroes V. Tylko że Heroes V ma ciekawszą kampanie i grafikę, ale niestety na słabą grywalność, moim zdaniem.


« Ostatnia zmiana: 22 Sierpnia 2011, 14:49:23 wysłane przez Widmax » IP: Zapisane
Queen Fan nr.1

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 16

Zobacz profil
« Odpowiedz #334 : 10 Sierpnia 2011, 22:13:19 »
Nie wiem jak ludzie mogą myśleć że piątka jest lepsza niż trójka :huh: :-/.Przecież trójka to jedna z najlepszych gier strategicznych w historii a z WoGiem to już piątka w ogóle może się schować ;D.Nie mówie że 5 jest zła bo zła (i to totalnie jest czwórka).Ale mi bardziej się podoba trójka chodżby kampanie są akurat dużo lepsze w piątce.A w dodatku WoG najbardziej podoba mi się to że jednostki posiadają ,,poziomy''


« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia 2011, 11:06:57 wysłane przez Queen Fan nr.1 » IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #335 : 10 Sierpnia 2011, 22:18:55 »
Haha Wog to największa pomyłka w historii modów ;P Większość zmian jest przesadzona. Trójka jest dobra ale piątka jest bardziej rozbudowana. Rozwój bohatera jest bardziej rozbudowany jak i umiejętności jednostek. To, że grafika jest trochę do kitu czy fabuła nie znaczy, że należy grę skreślać... To jest gra strategiczna a niestety możliwości taktyczne większe zapewnia nam piątka.
Trójkę również lubię i mam do niej sentyment ale ludzie czasy się zmieniają, technika idzie na przód i jak ktoś się zaprze, że wszystko po trójce jest be to nigdy nie dojrzy pozytywnych stron dalszych części a takowe są i to sporo.

EDIT:
Trójka jest kultowa i uwielbiamy ją z sentymentu :) Gdyby nie było takiej gry i teraz by wyszła to wszyscy wielcy fani tak naprawdę by tej gry nie pokochali. Była świetna parę lat temu. Teraz jest po prostu kultową perełką, która na zawsze pozostanie w naszych sercach ale spójrzmy obiektywnie :) Piątka jest bardziej rozbudowana i nie ma co porównywać dzisiejszych gier do gier sprzed kilku lat. Oczywiście nie każdemu mogą się zmiany podobać ale tak naprawdę to piątka jest bardziej rozbudowaną trójką z inną grafiką. Zmian praktycznie nie wprowadzono żadnych. Szóstka z kolei jest już bardziej eksperymentem i w niej wprowadzono zmiany, które mogą się podobać lub nie.


« Ostatnia zmiana: 10 Sierpnia 2011, 23:05:20 wysłane przez Miker » IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Brembech1234

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #336 : 31 Sierpnia 2011, 00:38:46 »
ja uważam, że piąteczka...

aha...jeszcze jedna prośba do dosyć dużej liczby zwolenników trójki(nie, ze na tym forum, ale ogólnie)-postarajcie się, by uciszyć tych, którzy wyzywają mnie często na różnych forach(na tym JESZCZE nie-ale wygląda na to, że tutaj wszyscy sa raczej kulturalni),  bo nie uważam trójki za najlepszą część serii-przez nich trójka powoli zaczęła mi brzydnąć... :-/


IP: Zapisane
Dharak

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 44


Shadow Dragon

Zobacz profil
« Odpowiedz #337 : 31 Sierpnia 2011, 19:07:56 »
Ciekawa jest trójka (chociaż nie ma fabuły). Fajnie wygląda, fantastycznie się gra i niektórzy uważają, że 3 to "mistrzostwo świata". Ja też tak chyba uważam. Ale nie mam nic do innych gier.


IP: Zapisane
Unfortunately, life is nothing but trouble and worry.
Dragwen

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 14


Książę Ciemności

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #338 : 27 Września 2011, 16:52:08 »
Piątka mi się spodobała po odblokowaniu pierwszej misji Agraela ^^
Trójka też jest fajna, ale posiada największy minus w historii - według mnie - szczątkowa fabuła. Nienawidzę gier bez fabuły. Choć trójka jest wyjątkiem. A piąteczka ma scenki dialogowe, animacje (mi się osobiście podobała ta pod koniec drugiej misji Agraela, taki matrix :D (wtedy, gdy ujrzał hologram Tieru w grobowcu)


IP: Zapisane
Jeśli twoje dziecko dostaje same szóstki z matematyki, to wiedz, że coś się dzieje
Duch27

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 12

Zobacz profil
« Odpowiedz #339 : 05 Października 2011, 20:42:08 »
Jak narazie to mam 4 i moim zdaniem 5 jest najlepsza ze wszystkich a w 4 brakuję tego czegoś..

Edit: A może byś tak coś więcej powiedział? Bo to trochę mizeria./Loczek


« Ostatnia zmiana: 06 Października 2011, 08:09:39 wysłane przez Loczek » IP: Zapisane
wojtusownik

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 30


Zobacz profil
« Odpowiedz #340 : 10 Listopada 2011, 20:47:49 »
Ja lubię czwórkę za muzykę, bezpośredni udział bohatera w walce i przede wszystkim za to że jednostki mogą chodzić po mapie bez bohatera.


IP: Zapisane
Życie to zmiany, chaos, ochyda, cierpienie.
                Śmierć to spokój, porządek, wieczne piękno.

                                    NECROPOLIS
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #341 : 14 Listopada 2011, 13:32:45 »
Ciekawa jest trójka (chociaż nie ma fabuły). Fajnie wygląda, fantastycznie się gra i niektórzy uważają, że 3 to "mistrzostwo świata". Ja też tak chyba uważam. Ale nie mam nic do innych gier.
nie ma fabuły? NIE MA FABUŁY? tożto herezja. Poprzyj swoje słowa, jak to nie ma fabuły? za mało kampanii? dokup heroes chronicles. Za głupa kampania? A próbowałeś przejść różne kampanie? Nie mów jak nie wiesz, proszę!



IP: Zapisane
masster11

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16


Jupika Ej Mada Faka!

Zobacz profil
« Odpowiedz #342 : 21 Listopada 2011, 17:30:28 »
Moim zdaniem V... 3D rozgrywka bawi oczy ;d.Dużo zamków niezła fabuła,alternatywne ulepszenia,umiejętności rasowe hymm...nic dodać nic ująć  8)


IP: Zapisane
Moja babcia by była DUMNA!!
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #343 : 21 Listopada 2011, 18:37:46 »
Heroes 3 i 4 to najlepsze gry w serii dużo osób uważa że Hroes IV to klapa a ja wręcz przeciwnie nowy model wyboru jednostek jest bardzo ciekawy ( szkoda że za nim nie poszli , tylko by zwiększyli ilość poziomów ) możliwość aktywnego udziału herosa w bitwie (choć przydała by się możliwość RPGowego rozwoju boheterów) i możliwość samodzielnej podróżowania jednostek są świetne. Tylko troche poprawić grafikę!!!


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #344 : 21 Listopada 2011, 21:17:01 »
Cytuj
nie ma fabuły? NIE MA FABUŁY? tożto herezja. Poprzyj swoje słowa, jak to nie ma fabuły? za mało kampanii? dokup heroes chronicles. Za głupa kampania? A próbowałeś przejść różne kampanie? Nie mów jak nie wiesz, proszę!

Fabularnie moim zdaniem trójka kuleje. Rasy są niezwykle płytkie, zero jakiegokolwiek zróżnicowania. Rycerze są zawsze tacy świętoszkowaci, elfy również. I krasnoludy. O magach z kolei też zbyt wiele nie wiemy, w podstawce znikają zaraz po tym, jak się pojawili i nie ma o nich większej wzmianki. Rasa demonów to takie Mister Samo Zło. Czarnoksiężnicy też, tak samo nieumarli, choć już na samym końcu zmieniają swoje nastawienie. A jaszczuroludzie i barbarzyńcy? Tak naprawdę informacje, jakich możemy się o nich dowiedzieć grając w H3, możemy policzyć na palcach jednej ręki.
Kampanie też nie przejawiają większych zawirowań. Tak naprawdę całą fabułę H3 możemy opisać tak:
-Cztery państwa atakują Erathię i zajmują większość ich ziem.
-Nieumarli wskrzeszają martwego władcę Erathi.
-Córka władcy Erathii przybywa i wraz z sojusznikami odbija ziemie zajęte przez wrogów.
-Władca umarłych zostaje zabity.
THE END!

Zero wątków pobocznych, oprócz Kendala i Katarzyny nie ma ŻADNEGO specjalnego bohatera o którym by było więcej do powiedzenia.
Może i 10 lat temu taka fabuła robiła furorę, może i nawet 5 lat temu też. Ale w ciągu ostatnich lat saga Heroesów mocno się posunęła. W H4 z jednej kampanii więcej dowiemy się o Axeoth niż w H3 z całego zestawu kampanii. Nie wspominając o H5 i H6. Zwłaszcza to ostatnie, gdzie z tych czterech kampanii możemy się o danej frakcji znacznie więcej dowiedzieć niż z innych części sagi.
Także mapy nie przykuwały w H3 żadnej uwagi. Zapamiętał ktoś jakąś szczególną? Nie chodzi mi tutaj o emocjonujące walki tylko raczej krajobraz bądź też szczególny rodzaj mapy? Bo w H3 na 90% map zwyciężało się zdobywając wszystkie miasta lub dany artefakt, a przegrywało tracąc wszystkie miasta lub danego bohatera.
Fabułę ratuje jedynie Heroes Chronicles, które widać zerwało z monotonnością. Wiele dowiadujemy się o magach, o historii Antagarichu, o narodzinach barbarzyńców, o jaszczuroludziach, o utworzeniu Erathii. No i jeszcze rycerze nie są już tak święci, co pokazują okrucieństwa Bracaduun czy Szalony Król Gryphonheart. Ale to już niemalże osobna część gry.

Moim zdaniem najlepsza część to Heroes V. Ma ono zalety H3 wraz z nowościami, które - właściwie wszystkie - wyszły na dobre. Wiele umiejętności, dobry balans miast i to, że każda frakcja jest na swój sposób unikalna. Do tego świetne (i oryginalne) mapy oraz doskonałe zaplecze fabularne (może i wątek miłosny wielu przeszkadza, jednak mnie osobiście ani nie zachwycił ani nie obrzydził). Jedyne, co mi w H5 przeszkadza, to grafika. Ten mangowy, przesłodzony styl... ohyda! Gdyby zrobili H5 z grafiką H6, byłbym wniebowzięty.

Gdybym miał oceniać, byłoby tak: (pomijając pierwszą i drugą część gry, bo w nie mało grałem)
-H3 - 3+/6
-H4 - 5/6
-H5 - 6-/6
-H6 - nie za wiele grałem, ale na obecną chwilę 5+/6.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Strony: 1 ... 20 21 22 [23] 24 25 26    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry