Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Która część Heroesów jest the best?
2 - 6 (2%)
3 - 72 (24.2%)
4 - 18 (6%)
5 - 126 (42.3%)
6 - 30 (10.1%)
nie wiem - 5 (1.7%)
wszystkie są super - 40 (13.4%)
1 - 1 (0.3%)
Głosów w sumie: 334

Strony: 1 ... 21 22 23 [24] 25 26    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Która część Heroesów jest najlepsza? (Czytany 132521 razy)
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #345 : 21 Listopada 2011, 21:59:21 »
Heroes VI jest fajna lecz ja jestem za klasyką i heroes III i IV są moim zdaniem najlepsi a co do I i II to te gry są tak stare że ich możliwości zachwycają mnie nawet teraz. Heroes V to moim zdaniem najgorsz część i chociaż co prawda bardzo rozbudowana fabularnie to na reszcie jest wręcz najgorsza. Poza tym heroes i seria might & magic zawsze polegały na paktach i wielkim zróżnicowaniu ras a heroes V zafundował nam warcrafta itp dzieląc zamki na rasy.


IP: Zapisane
Widmax

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 214


Twój multi ;p

Zobacz profil
« Odpowiedz #346 : 02 Grudnia 2011, 18:40:16 »
Właściwie, to dlatego trochę mi się nie podobają Heroes V i VI. Ubi zgapił najlepsze pomysły 3DO i zrobił Heroes III w w wersji 3D, która w ogóle nie ma związku fabularnego ze starszymi częściami. Ubisoft wtedy zniszczył całą fabułę starszych części HoMM.


IP: Zapisane
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #347 : 03 Grudnia 2011, 17:36:31 »
Gdyby tylko o heroesów chodziło :( niestety Ubi zniszczył cełe Uniwersum Might&Magic. Może kiedyś do niego wrócą do starych krain i bohaterów- calego uniwersum (czytaj nigdy nie wrócą).


IP: Zapisane
matikun

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 166


Spiralny

Zobacz profil
« Odpowiedz #348 : 07 Grudnia 2011, 19:36:52 »
Najlepsze części to 3 i 5,a 6 nie wiem bo nie grałem. Trójka ma niesamowity klimat i bardzo dużą grywalność, a piątka, no coż muszę przyznać, że jest lekko zgapiona od 3, ale tylko trochę. Ma wiadomo grafikę 3d, moim zdaniem najlepszą fabułę z homm(nie wiem jak 6), a w dzikich hordach są jeszcze alternatywy.


IP: Zapisane

Żeby wstać, trzeba upaść.
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #349 : 07 Grudnia 2011, 20:44:51 »
Cytuj
Właściwie, to dlatego trochę mi się nie podobają Heroes V i VI. Ubi zgapił najlepsze pomysły 3DO i zrobił Heroes III w w wersji 3D, która w ogóle nie ma związku fabularnego ze starszymi częściami. Ubisoft wtedy zniszczył całą fabułę starszych części HoMM.
Cytuj
Gdyby tylko o heroesów chodziło  niestety Ubi zniszczył cełe Uniwersum Might&Magic. Może kiedyś do niego wrócą do starych krain i bohaterów- calego uniwersum (czytaj nigdy nie wrócą).

A ja szczerze powiedziawszy tego nie żałuję. Enroth i Antagarich były fabularną kiepścizną. Dali wszystko, co powinno się znaleźć w grze fantasy dziesięć lat temu... ale właśnie. Dziesięć lat temu. Jednak przez te lata fantasy zdążyło wyewoluować. Teraz nie wystarczy dać kilku królestw: jedno od ludzi, jedno od elfów, jedno od krasnoludów, jedno od demonów, jedno od umarłych i jedno od orków, a następnie zrobić wielką wojnę i skierować elfy, ludzi i krasnoludów przeciw demonom, orkom i nieumarłym. I dlatego - choć podkreślam, to tylko moje osobiste zdanie - Ashan ma znacznie lepszą fabułę. Jest pełna wielu ciekawych zdarzeń, jak chociażby próba nawrócenia Świętego Cesarstwa, wojny magów i nekromantów czy wojna elfów i rycerzy spowodowana spiskiem Hrabiego Carlyle'a. A Antagarich? Ciągle tylko ten atakuje tego, tamci atakują tamtą, ci atakują tamtych. Same Heroesy I-III wraz z całą serią Might and Magic dają o światach Enroth i Antagarich mniej wiadomości niż Heroes V mówi o Ashan. Nie wspominając o Heroesie VI i Clash of Heroes.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #350 : 07 Grudnia 2011, 21:22:22 »
Kokoju to świetnie ujął. Świat z H1-H3 jest tak ubogi, że aż szkoda wyszukiwać się jakieś głębi, czysta "napie*dalanka" bez większego sensu. Oni są źli, a ci są "dobrzy" (h*j, że nie wiadomo z grubsza po co oni walczą). Po za tym połączenie SF (są smaczki i projekty Forge) i fantasty zwykłego (normalnie jak na początek nowej ery w realu wygląda) to na samo wyobrażenie czegoś takiego robią mi się dreszcze i wolę zmienić temat. Rozumiem nowości, itp. Ale są rzeczy i określone reguły, których już ruszać się nie powinno. A w H5? Mamy jasno przedstawioną sprawę. Z początku średnią fabułę, z kolejnymi dodatkami robiącymi się coraz lepsze (no Arantir to bez porównania mroczniejsza postać niż kostek Sandro, a ta akcja, cud miód!). Później jeszcze Dark Messiah i kolejny mroczny klimat, pełen zagadek, tajemnic, gdzie śmierć i chaos przeplatają się co chwila. A teraz? H6 i Clash of Heroes jeszcze dogłębniej przedstawiają nam Ashan, pojawia się wiele wątków, konflikt Aniołów z Bezimiennymi, poznamy najpewniej dokładnie konflikt pomiędzy elfami oraz magami, a nekromantami. Tylko doczekać dodatków, tyle pola do popisu. A wy wciąż narzekacie.... to nie nowa cześć H3, to nie żadne urozmaicenie do H3, ludzie... ja rozumiem sentyment, pewno jedna z pierwszych gier dzieciństwa, itp. ALE nie reszta gier to za przeproszeniem g*wno i dno. Chciałbym zobaczyć choć 1 rzeczowy argument co takiego strasznego jest w H5, albo już w H6, że jest tak słabe, jak fanatycy H3, którzy zamykają się jak getto..


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Adaskop

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 147


Abraham.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #351 : 08 Grudnia 2011, 09:21:43 »
Cytuj
"Świat z H1-H3 jest tak ubogi, że aż szkoda wyszukiwać się jakieś głębi, czysta "napie*dalanka" bez większego sensu."

Jakby to była czysta "napierda*anka" jak to określiłeś, to ta gra przeszła by bez echa. Nie mówię, że fabuła w Heroes III była mocnym elementem, bo nie była[szczątkowa fabuła], ale grywalność i tak została nagradzana w ówczesnych pismach o grach maksymalnymi ocenami : )
Chcesz zobaczyć jeden rzeczowy argument przeciwko Heroes V? Proszę bardzo. Słaba optymalizacja. Tury przeciwników komputerowych które potrafią trać długo, a Heroes VI wcale nie chodzi gorzej na moim komputerze niż Heroes V. Wiem, że to nie tylko moja bolączka. Komputer w rozgrywce potrafi grać jak totalny oszołom, popierniczyć raz w jedną, raz w drugą stronę byle przedłużyć czas swojego ruchu. Po drugie, Heroes V było wzorowane na systemie rozgrywki z H1-3 bo uznano, że jest to najlepsze na czym można się wzorować, więc kochać piątkę, a nienawidzić trójki to czysta hipokryzja.[Przy czym zastrzegam, że ja się w spór która w którym miejscu jest lepsza wdawać nie zamierzam, bo cenię obie części]
To, że wiele osób nie grając w część piątą i szóstą automatycznie je dyskwalifikuję to inna, bardzo denerwująca sprawa. Jest to głupota i z nią nie ma co walczyć, ale nie można też przeginać w drugą stronę i "opluwać" Heroes III, mówiąc jaka to beznadziejna i niewartościowa produkcja jeśli jest najlepiej ocenioną, najsławniejszą i najpopularniejszą grą z serii HOMM. Powołam się tu chociażby na CD-Action i plebiscyt na grę dekady, gdzie Heroes III pokonało nawet World of Warcraft!
Dlatego uczulam raz jeszcze, nie przeginać w żadną ze stron zarówno w krytykowaniu najnowszych części, tylko dlatego, że są nowsze niż trójka, jak i samej trójki, tylko dlatego, że jest najpopularniejsza a ja uważam inaczej, zapominając, czym trójka jest dla serii HOMM i zapominając jak samemu się grało w nią nocami:)




« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia 2011, 09:26:17 wysłane przez Adaskop » IP: Zapisane

J'Bergo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


Без счастья жизнь это мука

Zobacz profil
« Odpowiedz #352 : 08 Grudnia 2011, 13:23:25 »
Według mnie Heroes  5 najlepszy (nie grałem jeszcze w Heroes 6 więc nie wiem cz by mi się bardziej podobał) na drugim miejscu  H3 (słaba fabuła).
Reszta (oprócz H6, w które nie grałem) jest ogólnie bardzo słaba.

Co za brednie - 3 drugie miejsce, 1 i 2 są starutkie i cudowne, a potem 4. 6 to zło.


« Ostatnia zmiana: 29 Sierpnia 2014, 13:34:28 wysłane przez J'Bergo » IP: Zapisane
Klikanie w J'Bergo na SB nic nie da  ;>
WaruiYami
(Fandor510)

*****

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 386


Zobacz profil
« Odpowiedz #353 : 08 Grudnia 2011, 18:30:51 »
Ja nawet nie żałuje przejęcia przez Ubisoft Heroesów, żałuje jednak tego że 3DO nie wplotło już w tamtejszą fabułę jednostek science-fiction.
Na przykład teraz mogli byśmy mieć teraz nagi jako rasę zupełnie z technologiczną albo bunt  minotaurów uzbrojonych  w działa itp. eh szkoda ale jednak trójka wciąż należy do uniwersum jest klasykiem i nawet siódemka pewnie jej nie przebije.


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #354 : 08 Grudnia 2011, 20:24:16 »
Co do braku fabuły w Heroes I-III i IV, to niestety.... jest to mylny obraz, prawdziwa fabuła odkrywa się nam gdy połączymy Might and magic z HoMM, bo wtedy wszystko ma ręce i nogi. Dosłownym połączeniem miało być forge, lecz niestety się nie udało.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #355 : 08 Grudnia 2011, 21:11:08 »
Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, może trochę za ostro do tego podszedłem (ze skrajności, wpadłem na skrajność). Ale śmiało można chyba powiedzieć, że żadna z gier nie jest idealna, ale H3 także ideałem nie jest i wiele spraw musiało się wyjaśnić oraz fabuła została urozmaicona dopiero w innych częściach. Także żadna gra z serii ma swoje wady, ale też zalety, każdy lubi to co chce i nie narzucajmy innym nasze zdanie o tej świetnej serii- całej (przynajmniej ja żebym tego nie robił, bo się na szukanie Sybinu wyślę).


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #356 : 08 Grudnia 2011, 21:47:55 »
Co do braku fabuły w Heroes I-III i IV, to niestety.... jest to mylny obraz, prawdziwa fabuła odkrywa się nam gdy połączymy Might and magic z HoMM, bo wtedy wszystko ma ręce i nogi. Dosłownym połączeniem miało być forge, lecz niestety się nie udało.
Brak fabuły w IV? Belegor proszę Cię. H4 to najbardziej rozbudowana gra pod względem fabularnym z tej serii licząc części od pierwszej do piątej (w VI nie grałem, więc nie oceniam). W czwartej części to fabuła nie grywalność pełniła najważniejszą rolę, widać to na pierwszy rzut oka. Do tej pory mam sentyment do nawału tekstu tuż po rozpoczęciu nawet głupiego scenariusza :D Jest to jedyna część, która może moim zdaniem równać się fabularnie z Disiciples. Oczywiście mówię tu o pierwszej i drugiej części Disa ;) To znaczy każdy ma prawo do swojego zdania, jednak taka jest moja opinia na ten temat ;)


« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia 2011, 21:56:35 wysłane przez Reuel » IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #357 : 08 Grudnia 2011, 21:55:43 »
Chodziło mi o całość serii, bo czwórka jeśli gramy jedynie w HoMM i to w wersji oficjalnie wydanej (bez Heroes Chronicles, które u nas tylko połowicznie wyszło) wydaje się jakby mówiła o czymś zupełnie innym. Fabuła owszem lepsza, zwłaszcza w podstawce, a potem w Wichrach Wojny, lecz co do Gathering Storm, to fabuła nie bardzo mi się podobała.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #358 : 08 Grudnia 2011, 22:09:21 »
Jeśli o to Ci chodzi to się zgodzę. No cóż, taki już charakter tej serii. Generalnie wszędzie fabularnie panuje jeden wielki bigos, a jak dojdzie jeszcze nowy świat z V i VI to już w ogóle ciężko mówić o spójności fabularnej. Nie zmienia to jednak faktu, że praktycznie każda część jest wykonana znakomicie ;) Dlatego jestem trochę uczulony na punkcie IV, zwłaszcza jak widzę coś tego rodzaju...
http://www.tawerna.biz/czytaj_newsa_311_heroes-of-might-and-magic-w-pigulce---czesc-2.html
Po prostu sam się nastawiłem, że może jakieś fajne, obiektywne podejście będzie do części czwartej, a tu jak widzę antyfani IV części, zjechali jak najbardziej, nie napisali ani o genialnej fabule ani o zaletach niektórych rozwiązań, ani o całkiem fajnej grafice (przynajmniej moim zdaniem) ... po prostu mnie coś bierze jak oglądam coś takiego...


« Ostatnia zmiana: 08 Grudnia 2011, 22:13:39 wysłane przez Reuel » IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #359 : 08 Grudnia 2011, 22:23:02 »
H4 dostało najgorsze miano z powodu swej innowacyjności, wszyscy liczyli na drugie H3, a tutaj.. nowości, karawany, rezygnacja z części jednostek, itd. Jednak nie słusznie, no ale cóż nie jestem głosem większości, ani nie uświadomię fanatyków H3 (przynajmniej odrobinę obiektywizmu zachowam).


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Strony: 1 ... 21 22 23 [24] 25 26    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry