Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Problem ze zmianą umiejętności bohatera (Czytany 4370 razy)
VINNIE

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« : 25 Marca 2011, 18:48:46 »
witam

Mam pytanie odnośnie moddingu , a więc jak zmienić umiejetności u tego
bohatera:


Pomocy !!!!!!!!!!!!!


IP: Zapisane
Menelag
Moczymorda Tawerniana

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 280


1+2= Menelag

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 25 Marca 2011, 19:05:38 »
Włączasz edytor, ustawiasz Alaryka na mapie, naciskasz go raz, żeby był czerwony, potem w drzewku wchodzisz we właściwości jego Shared (AdvMapHeroShared). po prawej jedziesz na dół i szukasz Editable a potem 'skills' rozwijasz zakładkę i tam jak masz drukowanymi offence coś tam zmieniasz na co chcesz. Pamiętaj, żeby zapisać zmiany w mapce, wtedy modyfikacja pójdzie na całą grę. :)


IP: Zapisane
VINNIE

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 7

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 26 Marca 2011, 16:40:39 »
ale w jaki edytor i gdzie to wogóle jest ??


IP: Zapisane
Menelag
Moczymorda Tawerniana

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 280


1+2= Menelag

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 26 Marca 2011, 19:15:17 »
Edytor map mój drogi :)
Jak chcesz modować, to najpierw zapoznaj się dobrze z edytorem :)


IP: Zapisane
Claver18

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 56


Mroczny kolonizator

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 27 Marca 2011, 00:19:30 »
A Edytor Map w H5: DH znajduje się w folderze gry, tylko trzeba wejść do folderu bin i tam łatwo rozpoznać gdzie jest :rolleyes:. Najprościej przy robieniu nowej mapy gdy chciałbyś zmienić takową umiejętność u Alaryka (najpierw trzeba go wstawić na mapę, przybornik z prawej --> lista rozwijana- Heroes (Scenario) --> Alaryk (chyba jest pierwszy) --> klikasz LPM i stawiasz na mapie), wystarczy że edytujesz go (kliknij na niego LPM i spacja) i weźmiesz zakładkę Skills / perks (druga z kolei). Tam masz wszystkie jego umiejętności. I wystarczy odznaczyć Secondary skills i możesz zmienić Atak z listy rozwijanej na Oświecenie (skille są po polsku) oraz przyporządkować mu odpowiednią umiejętność ;). Oczywiście to działa tylko do mapy, którą zrobisz ale też się przydaje, bo to podstawa przy tworzeniu map ;>.


« Ostatnia zmiana: 27 Marca 2011, 00:23:14 wysłane przez Claver18 » IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"
Neramir

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 315


forgotten old magic

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 04 Lipca 2012, 12:51:43 »
A co jeśli chcę zmienić bohatera nie będącego osobowo w edytorze? Mowa tu o Vinraelu, chciałbym również zmienić jego docelową umiejętność początkową i specjalną zdolność. Pytanie- gdzie znajdę Vinraela w edytorze map oraz czy mogę dać mu umiejętność z Akademii (np Windspeaker)?


IP: Zapisane
Andre94nt
Pierwszy Andrzej

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 822


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 04 Lipca 2012, 20:25:55 »
Wydaje mi się, że w tym wypadku jednak trzeba będzie się zagłębić w pliki gry i sam edytor nie wystarczy, ale jestem pewny, że da się to zrobić :P


IP: Zapisane
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 05 Lipca 2012, 17:59:52 »
Wystarczy sam edytor. Chciałem zrobić coś podobnego, jak Neramir i oto jak zrobiłem: ustawiłem na mapie Łowcę, ustawiłem go jako Vinraela, a następnie zrobiłem dokładnie tak, jak powiedział Menelag. Specjalizacje też można zmienić, jest troszeczkę wyżej, w zakładce "specialization". Zmieniłem "HERO_SPEC_TALENTED_WARRIOR", na "HERO_SPEC_FEATHER_MAGE". Tak oto Vinrael wylądował ze specjalizacją "Rozmawiający z wiatrem".

PS: Uwaga, w grze będzie nam się wyświetlał opis starej specjalizacji Vinraela, ale to nic nie szkodzi.


IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Neramir

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 315


forgotten old magic

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 07 Lipca 2012, 16:58:28 »
Nie widzę tylko zakładki "specialization", hamlecie, mógłbyś mi wytłumaczyć gdzie ona się na tym drzewku znajduje? Bo jeśli na drzewku, to raczej jej nie posiada mój edytor...


IP: Zapisane
hamlet

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 257


Przytulacz niedźwiedzi

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 07 Lipca 2012, 20:20:46 »
Tak, jest na drzewku. Od razu rzuciło mi się w oczy, bo dużymi literami jest napisane: HERO_SPEC_TALENTED_WARRIOR.
U mnie jest mniej więcej po środku, pod zakładką Class i nad zakładką Primary skill.


IP: Zapisane
Narody, narody! Po diabła narody
Stojące na drodze do szczęścia i zgody?
Historia nam daje dobitne dowody:
Pragniecie pokoju? - Usuńcie przeszkody -
Narody, narody, narody!
Neramir

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 315


forgotten old magic

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 08 Lipca 2012, 13:40:17 »
No to nie wiem co jest grane ale u mnie nie ma nawet Class, nie mówiąc już o specialization..


IP: Zapisane
sylan

*

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 528


:D:D;D

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 08 Lipca 2012, 17:08:41 »
Jeśli chcesz zmieniać przez edytor zdolności po zaznaczeniu bohatera po lewej stronie edytora (okienko properyty) masz opcję shared otwierasz ją i tam masz wszystko o charze, a dalej już jak koledzy mówią;D



IP: Zapisane
Neramir

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 315


forgotten old magic

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 08 Lipca 2012, 23:44:27 »
O, teraz widzę żem źle patrzył i nie wszedłem w okienko o którym cały czas tu mowa. Dziękuję :)
Teraz tylko pozostaje problem- pozmieniałem wszystko elegancko, nawet dotarłem do tego jak zmienić ikonkę specjalizacji, ale pomimo pliku w Maps i skopiowanego pliku do UserMods (z końcówką h5u) nie zmieniło się nic prócz ikonki Windspeakera, wszystko zostało bez zmian, nawet jego dawna specjalizacja jest taka sama tylko z ikoną Windspeakera. (Dodałem jeszcze jedno zaklęcie na starcie i zmieniłem dodatkową umiejętność Oświecenia) Co jeszcze przeoczyłem?


« Ostatnia zmiana: 08 Lipca 2012, 23:59:28 wysłane przez Neramir » IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry