Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Heroes of Might & Magic V Złota Edycja (Czytany 7265 razy)
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« : 12 Czerwca 2011, 23:58:01 »
Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł, lecz mam problem z jego realizacją. Jak wiemy Heroes 3 i Heroes 4 był wydany w Złotych Edycjach. Nawet jeśli się zainstalowało dodatek, można było włączyć najnowszy part i cieszyć się całym zbiorem. W Heroes'ie 5, żeby zagrać w kampanie z podstawki musimy włączyć podstawkę, żeby zagrać w kampanie z Kuźni Przeznaczenia musimy włączyć Kuźnię Przeznaczenia, a żeby zagrać w kampanie z Dzikich Hord musimy włączyć Dzikie Hordy. Odnośnie scenariuszy, to aby zagrać we wszystkie scenariusze musimy uruchomić albo KP albo DH. Jak wiemy istnieje mod umożliwiający grać we wszystkie kampanie w Dzikich Hordach. Scenariusze z podstawki i KP w wersji angielskiej można znaleźć w sieci. No i tak możemy skompletować całą piątkę w Dzikich Hordach, korzystając ze wszystkich funkcji oferowanych przez ostatni dodatek. Jednak mi dalej czegoś w tym brakuje. Wiem, że to co zaraz przeczytacie zabrzmi w odczuciu niektórych dosyć abstrakcyjnie, ale cóż bez tego ten projekt nawet nie będzie miał sensu istnienia. Szukam osób które chciałby podjąć się zrobieniu Złotej Edycji z prawdziwego zdarzenia. O co chodzi, skoro mamy i mapy i kampanie?
1. No skoro to jest złota edycja to powinna zawierać wszystko. Napis który mam w lewym górnym rogu, w menu głównym powinien brzmieć Heroes of Might and Magic V Złota Edycja. Nie wiem czy da się to zrobić, ale jeśli jakiś grafik, byłby w stanie to zrobić to byłoby bardzo miło.
2. Następną rzeczą, chyba trudniejszą, jest ekran walki w menu głównym. Jak wiemy przykładowo w Dzikich Hordach jest to Cyklop odpychający wrogie oddziały, a wg. mojej wizji Złotej Edycji ten ekran powinien być losowany spośród podstawki i dodatków.
3. Ostatnia i chyba najważniejsza rzecz. Należałoby się dowiedzieć, jak wyjmować mapy z gry, lub jak spolszczyć angielskie.

Niestety, to wszystko tak pięknie mi wygląda w mojej głowie. Sam jestem zielony w sprawach programowania, czy nawet edycji głupiej grafiki, więc nic z tym nie zrobię. Jeśli ktoś wiedziałby jak takie coś zrobić(chociaż część), to niech napisze posta tutaj. Sądzę, że nie tylko ja bym chciał mieć całego Heroes'a 5 zawartego w jednym kawałku.


« Ostatnia zmiana: 13 Czerwca 2011, 00:54:59 wysłane przez TTTr96 » IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
DWito
Mental Giant

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 421


"Jesteśmy tym o co walczymy"

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 13 Czerwca 2011, 13:06:43 »
To jest wykonalne... nawet wiem jak to zrobić  ;D
1. No skoro to jest złota edycja to powinna zawierać wszystko. Napis który mam w lewym górnym rogu, w menu głównym powinien brzmieć Heroes of Might and Magic V Złota Edycja. Nie wiem czy da się to zrobić, ale jeśli jakiś grafik, byłby w stanie to zrobić to byłoby bardzo miło.
To jest najprostsze i zależy od edycji jednego pliku dds
2. Następną rzeczą, chyba trudniejszą, jest ekran walki w menu głównym. Jak wiemy przykładowo w Dzikich Hordach jest to Cyklop odpychający wrogie oddziały, a wg. mojej wizji Złotej Edycji ten ekran powinien być losowany spośród podstawki i dodatków.
Losowości nie da się zastosować (przynajmniej o ile wiem) ale można zrobić głosowanie; czy ma to być :
*Inkwizytor i Arcydiabeł z podstawki
*Krasnoludy i mroczne elfy (starcie na moście w tle) z HoF
*Cyklop z DH
*jedna z animacji miast (lecąca kamera pokazująca miasto ze wszystkich stron)


3. Ostatnia i chyba najważniejsza rzecz. Należałoby się dowiedzieć, jak wyjmować mapy z gry, lub jak spolszczyć angielskie.
To jest możliwe i nawet wiem jak; spolszczyć  angielskie?? Po co jak polskie wersje map z podstawki i HoF można normalnie wyciągnąć

Sądze, ze pomysł ma szansę wypalić, jeśli się postaramy, ale mimo wszystko będzie ważył około pół GB


IP: Zapisane
"ojtam, ojtam"
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 13 Czerwca 2011, 15:29:37 »
Sugeruje, że tu się rozmiar nie liczy ;] Jeśli da się takie coś zrobić i jeśli będą osoby chętne do zassania tego, to ktoś mógłby to zrobić i można by to oprawić w jakiś instalator(mam jakiś gotowy skrypt NSIS'a na dysku, to może można by go użyć).


IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
DWito
Mental Giant

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 421


"Jesteśmy tym o co walczymy"

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 13 Czerwca 2011, 16:34:13 »
Instalator to nie problem mam program do tego, ale czas. Większość modderów jest teraz zajęta.


IP: Zapisane
"ojtam, ojtam"
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 18 Czerwca 2011, 14:41:38 »
Pogrzebałem trochę w plikach gry, w celu znalezienia loga i nic. Wpisywałem w wyszukiwarce w głównym folderze z HOMM V Dzikie Hordy ".dds" i żandego pliku którego szukam nie znalazło. Grzebałem w plikach ".pak" i nie znalazłem. Jeśli mógłby mnie ktoś naprowadzić na ten plik to byłbym bardzo wdzięczny.
Tak poza tym to przypomniałem sobie, że w HOMM V jest przecież intro do kampanii. Grzebiąc w plikach od HOMM V DH chyba można też wstawić to intro z podstawki.
Edit:
Udało mi się wstawić intro z podstawki do Dzikich Hord.


« Ostatnia zmiana: 18 Czerwca 2011, 18:00:59 wysłane przez TTTr96 » IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
DWito
Mental Giant

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 421


"Jesteśmy tym o co walczymy"

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 18 Czerwca 2011, 19:14:29 »
Logo jest w :
data.pak/UI/MainMenu2/logo.(Texture).dds


IP: Zapisane
"ojtam, ojtam"
TTTr96

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 180


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #6 : 18 Lipca 2011, 00:43:39 »
Dawno się nie odzywałem w sprawie tego pomysłu, jednak dziś naszła mnie taka ochota.
Poprosiłem kolegę o wykonanie loga do Złotej Edycji. Wyszło mu całkiem nieźle. Jest to wycinka z pudełka ze złotej edycji HOMM V. Problem w tym, że ani ja, ani on nie daliśmy rady dostosować tego loga do standardów HOMMV. Największy problem jest w tym, że ani ja, ani on nie umieliśmy przerobić na .dds tego pliku graficznego, tak żeby działa w Herosie. Jeśli ktoś byłby gotów pomóc, poniżej podaje link do zdjęcia:
http://img9.imageshack.us/img9/4012/heroesofmightandmagicvz.png


IP: Zapisane

Zapraszam na mojego bloga - GeekLog
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry