Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 ... 3 4 5 [6]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Analogie w Herosach i mitologii Greckiej (Czytany 31422 razy)
Szalona

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 9


Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : 03 Stycznia 2009, 15:00:30 »
W sumie w Heroes jest  21 rodzajów potworów zaczerpniętych z
(...)
-Róg Obfitości
-Puszka Pandory


Ja bym jeszcze dopisała wiwerny, choć w sumie można uznać je za smoki

/Skracamy cytaty.Luk


« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2009, 16:27:43 wysłane przez Luk » IP: Zapisane
Nightin

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 470


Zobacz profil
« Odpowiedz #76 : 03 Stycznia 2009, 15:33:55 »
Znalazłem jeszcze 6:
-Gog i Magog(tylko nazwa, która nic nie ma wspólnego z demonami, bo legendarni Gog i Magog to bracia olbrzymy, które mają bronić miasto Londyn)
-Ptak Gromu(no ten, to jest w indiańskich mitach. Szczególnie na rejonie USA i Kanady)
-Zmory, Koszmary(to te koniki w Heroes V, te są japońskimi jednorożcami, a poprawna nazwa brzmi: Kirim lub chińska nazwa Kilin(albo ch'i-lin)
-Nie wiem, czy to zaliczyć do upiorów, duchów czy też do zwiastunów śmierci ale Banshee.
-Golemy(jednak najczęściej w fantazy są robione z gliny lub błota).
-Rok(albo Rukh) mi się wydaje
-Fauny
Może ktoś, już kiedyś gadał o niektórych stworzeniach...czyżby teraz było 37 lub nawet więcej stworzeń mitologicznych w Heroesach? Bo jedynie ludzie(czyli nasz cały gatunek), nie są wytworem jakiejś mitologii.


IP: Zapisane
Kwarc

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 152


Zobacz profil
« Odpowiedz #77 : 03 Stycznia 2009, 16:47:07 »
@Szalona
Oj nie, Wiwerny to zupełnie inne zwierzęta, mają jedną parę nóg i nie zioną ogniem.
@Nightin
Gog i Magog to proszę Ciebie to apokaliptyczne olbrzymy.
Zmory pochodzą ze średniowiecznych legend.
Golem został zbudowany wg legendy przez Nicolasa Flamela z gliny, by bronił praskich Żydów.
Rok-pochodzi z mitologii arabskiej, występował w Baśniach z Tysiąca i Jednej Nocy.

Ten temat jest pozbawiony sensu, wszystkie fantastyczne stworzenia występujące w Heroesach zostały zaczerpnięte z jakiś mitologii, legend, wierzeń i podań. Jest to oczywiste.
Istnieją wyjątki, są nimi ludzie (oczywiste), gnolle, obserwatorzy  troglodyci (pochodzą z D&D), dinozaury, tygrysy, wilki, dziki itp. (wiadomo skąd się tam wzięły).


IP: Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 [6]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry