Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
HoMMpedia ? (Czytany 6731 razy)
Acid Dragon

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 12 Marca 2015, 19:36:34 »
Jeśli pozwolisz, to ja mam jedno pytanie do autora:

WaruiYami zanim zdecydowałem się napisać, przeorałem na tyle na ile potrafiłem, trzy polskie wortale i nie znalazłem odpowiedzi na podstawowe pytania. Być może na angielskim jest ale dla mnie niedostępne  :-/

Jakichże to informacji nie znalazłeś w Tawernie, Jaskini Behemota i tej trzeciej stronie? O czym zapomnieliśmy wszyscy napisać czego jeszcze w sieci nie ma?


IP: Zapisane
Odarek

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 12 Marca 2015, 19:51:50 »
Doczytałem ogólnie o broniach rodowych, o zwierzakach też. Brakuje mi informacji czy grając potyczki mogę ulepszać bronie czy za każdą nową mapą od początku będę musiał to robić?
Ponoć jest 12 mieczy i 12 kosturów, jednak nie mam dostępu do wszystkich. Kiedy i jak się do nich dobrać?
Jak działa ołtarz życzeń, ile z kupionych umiejętności mogę na raz użyć w grze. Czy można stworzyć bohatera którym mogę przechodzić potyczki? W co warto inwestować na ołtarzu? (uzbierane mam coś koło 33k pkt) Na co warto wydać 40 pkt Uplay?
Czy do kampanii można użyć broni ulepszonej, czy ten typ gry rozpoczyna się od zera?
To tak na szybkiego, o co pytam.

ps.
Informacje o fabule są opisane dobrze, generalnie brakuje informacji o mechanice gry.

ps.2
Przeszedłem wszystkie potyczki na poziomie łatwym; mam poziom 30, złoty z 6,8kk


« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2015, 19:57:05 wysłane przez Odarek » IP: Zapisane
Acid Dragon

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 12 Marca 2015, 20:12:24 »
To są całkiem trafne pytania, aczkolwiek wydaje mi się, że hasłowa encyklopedia wcale nie pomogłaby na nie odpowiedzieć. Hasłowa encyklopedia ma odpowiadać głównie na pytanie "co to jest?", a nie "czy można...?".

W każdym razie oczywistym dla mnie jest, że zamiast budować od zera hasłową encyklopedię, lepiej jest uzupełnić istniejące już zbiory wiedzy, albo zwyczajnie zapytać ekspertów na forach.  Nie zapodałeś właściwie żadnego argumentu, dlaczego budowanie od zera kolejnego zbioru wiedzy - tym razem w formie encyklopedii - miałoby być lepsze.

Stąd też, być może, pochodzą niektóre negatywne reakcje w Twoją stronę. Oczekiwałeś wszak, że na forum Tawerny znajdziesz osoby chętne do pracy nad nową stroną, która w założeniach miałaby być lepsza od Tawerny... Tak trochę to nielogiczne. Jeśli ktoś jest chętny zrobić coś dla fanów - jak choćby Sylú - to raczej oczywiste, że z jakiegoś powodu wybrał pracę właśnie tu, w Tawernie, a nie gdzie indziej.


IP: Zapisane
Odarek

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 12 Marca 2015, 20:27:01 »
Oczekiwałeś wszak, że na forum Tawerny znajdziesz osoby chętne do pracy nad nową stroną, która w założeniach miałaby być lepsza od Tawerny...
Błędnie zrozumiałeś intencje. Ani mi było i jest w głowie chęć tworzenia konkurencyjnego wortalu. Zbyt szanuję fakt, że ktoś włożył dużo czasu i wiedzy w ten.
Istotą propozycji było stworzeni zamkniętego wątku gdzie nowicujesze gry w H6 (do których zaliczam się) posiedli by wiedzę przydatną "na start". Jeśli gdzieś to było już opisane to wystarczyłoby odesłanie np. hasło:
magia - sposób podniesienia umiejętności bohatera/wojsk w grze; na początku gry bohater ma 1 pkt do wykorzystania, z każdym awansem na wyższy poziom (walka, monumenty, skrzynie) otrzymuje 1 pkt więcej. max 30 pkt. Istnieje m. pierwotna (tutaj), łez (tutaj), mocy (tutaj)



« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2015, 20:29:35 wysłane przez Odarek » IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 14 Marca 2015, 15:41:23 »
Odarek podstawowe informacje są. Może i szóstka jest na tyle nową grą, że nie mamy jeszcze równań na których się opierają przeliczenia obrażeń itp. ale to się przydaje jedynie w sytuacji kiedy ktoś chce matematycznie wyliczyć najlepszy build. Szóstka jest o tyle prosta, że są konkretne umiejętności mocne i reszta słabych. Dla piątki, czwórki i części wcześniejszych takie rzeczy już są.

Jeżeli chcesz sie dowiedzieć podstawowych informacji to masz portale, na których takie informacje znajdziesz jak i możesz założyć wątek na forum ze swoim pytaniem. Na pewno ktoś na niego odpowie. Jeśli interesuje Cię coś więcej to zawsze możesz sam sprawdzić albo także zapytać na forum. Stworzenie takiej strony w moim odczuciu nic nie da bo nawet jakby powstała to nie znalazłoby się tam wcale dużo więcej informacji a ludzie najzwyczajniej pytaliby w dyskusji o nurtujące ich szczegóły :P


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Odarek

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 15 Marca 2015, 08:08:18 »
Na innym wątku zadałem pytania:
Ponoć jest 12 mieczy i 12 kosturów, jednak nie mam dostępu do wszystkich. Kiedy i jak się do nich dobrać?
Jak działa ołtarz życzeń, ile z kupionych umiejętności mogę na raz użyć w grze?
Czy można stworzyć bohatera którym mogę przechodzić potyczki?
W co warto inwestować na ołtarzu? (uzbierane mam coś koło 33k pkt)
Na co warto wydać 40 pkt Uplay?
Czy do kampanii można użyć broni ulepszonej w potyczkach, czy ten typ gry rozpoczyna się od zera?

Ponawiam pytanie gdyż wątek został zamknięty  :( Proszę o odpowiedź lub podesłanie linki.



IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 15 Marca 2015, 11:55:15 »
http://www.tawerna.biz/forum/index.php/topic,8142.45.html

Tutaj ma kolega odpowiedni wątek do zadawania takich pytań, ostatecznie proszę skorzystać z opcji szukaj.


IP: Zapisane
Strony: 1 [2]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry