Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 8    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Mody do Heroes VI (Czytany 54243 razy)
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #15 : 04 Listopada 2011, 23:06:20 »
Cóż ja bym na pewno chciała trochę pobawić się wyglądam duszków wody, i snieżnych panienek. Zastanawiałam się nad zwykłą zmianą kolorów tu i tam. Ponieważ jestem w stanie sama to zrobić to myślę, że potrzebowała bym tylko kogoś do wskazania mi gdzie znajdują się odpowiednie pliki.

Feniks ładnie się prezentuje sie w pomarańczach. Prosty zabieg i od razu efekt jest świetny. Co prawda trochę ten płomień trochę psuje zmianę koloru.


« Ostatnia zmiana: 04 Listopada 2011, 23:09:02 wysłane przez Adseruki » IP: Zapisane
rtx

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223


Mów mi Jachu.

Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 28 Grudnia 2011, 11:29:32 »
moja koleżanka twierdzi że yuki-onna wygląda jak matka boska.
coś w tym jest...


IP: Zapisane
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : 30 Grudnia 2011, 12:05:40 »
moja koleżanka twierdzi że yuki-onna wygląda jak matka boska.
coś w tym jest...
Dobre :p trza by zrobić tak, by nie wydawał się już Matką Boską XD


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 30 Grudnia 2011, 12:26:44 »
Byłoby fajnie przerobic Yuki-onnę na nagę. Umiejętności i tak by zostały, a wystarczyłoby jedynie dodać ogon kenseia lub meduzy i zmienić kolory.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Kwarc

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 152


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 30 Grudnia 2011, 14:32:14 »
Edycja modeli to ciężki orzech do zgryzienia. W H5 było można zrobić niemal wszystko, ale niestety nie bawić się modelami. Ale gdzie wola tam możliwości. Można zawsze wykorzystać gotowe modele. Zamiast Yuki-Onny wstawić Katsue oraz Yumi i już.
Co do jednostek to miałbym kilka uwag. Jak dla mnie Harpia potrzebuje przekolorowania na brązowo (jakoś w zielonym mi nie pasuje), a Feniksa na czerwony (wiadomo). Z kosmetycznych usunąłby sztandary z pleców Kensei'a, Szoguna i Mistrza Wojny.
Z poważniejszych zmian to zrobiłbym pewne przemeblowania w armiach zamków. Po pierwsze dałbym Yuki-Onnie i Jaguarzowi nowe modele. Można do tego wykorzystać odpowiednio Yumi i Katsue oraz Kraala. Mizu-Kami wyrzuciłbym i zastąpiłbym Syreną. Blaski Chwały też należałoby wywalić, bo jak dla mnie ta jednostka jest totalnym nieporozumieniem. Nie chodzi tylko o to, że jest kolejną z rzędu Nimfą, ale o to, że jej umiejętności są wzięte z księżyca. Dostała silne hit and run to po kiego dispellowanie? I tak wyszedł nam przekoks. Co gorsza Żywiołaki Światła i Cienia są jej perfidnymi kalkami. Tylko czym ją zastąpić? Tutaj sprawa się nieco komplikuje, ale myślałem o jakimś Zelocie. Można wykorzystać model Antona lub Liama i zdolności Mizu-Kami, by zrobić ciekawą jednostkę.


IP: Zapisane
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #20 : 30 Grudnia 2011, 19:03:11 »
Fu, chciałam się pochwalić jak prze-kolorowałam Snow maiden, by pasowała bardziej do rzeszy zamku, ale jak próbuję wysłać to mi mówi, że połączenie zerwało :/
wcale taki duży plik nie był raptem 634kb...


IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 30 Grudnia 2011, 19:31:08 »
Cytuj
Byłoby fajnie przerobic Yuki-onnę na nagę. Umiejętności i tak by zostały, a wystarczyłoby jedynie dodać ogon kenseia lub meduzy i zmienić kolory.

Albo możnaby skorzystać z modelu Katsue/Yumy.


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #22 : 30 Grudnia 2011, 19:36:22 »
Dobra próbuję jeszcze raz... poproszę o opinie.


IP: Zapisane
Kwarc

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 152


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 30 Grudnia 2011, 19:39:17 »
Jak dla mnie bomba :P Swoją drogą H6 ma taki ficzer jak H5, że wystarczy wrzucić mod luzem do katalogu, by sobie sam odczytał czy jednak trzeba grzebać w plikach gry? BTW czym odczytujesz tekstury i gdzie je znaleźć?


IP: Zapisane
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #24 : 30 Grudnia 2011, 20:08:16 »
wszystko jest w głównym folderze z grą (w każdym razie u mnie, a mam trochę źle zainstalowane herosy). Nazywa się to Data(1,2,...8).orc, w 5 i 6 są tekstury. Trzeba to otworzyć specjalnym programem i w środku są pliki dds. Też potrzebny odpowiedni program by otworzyć. By zmieniać teksturę używam photoshopa. W przypadku snow maiden pobawiłam się trochę, bo pozbyłam się kiczowatych śnieżynek na jej szacie i dodałam nowy wzorek, który muszę z resztą trochę poprawić. Pierwszy raz tak naprawdę bawię się w robienie jakiegokolwiek moda, więc nie wiem, czy jest jakiś inny sposób na podzielenie się nim, niż cały ten proces otwierania i konwertowania kolejnych plików.


« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2011, 20:19:11 wysłane przez Adseruki » IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 30 Grudnia 2011, 21:16:30 »
Dziwne ja takiego czegoś nie mam (ale to winna błędnie zainstalowanej gry, chyba). Mogłabyś opisać gdzie to znalazłaś. Naprawdę super wygląda, ale chciałbym zobaczyć, jak będzie to wyglądać, gdy Snow maiden będzie miała włosy białe (bo tera to zbyt emo mi przypomina).


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : 30 Grudnia 2011, 22:43:01 »
hmmm... u mnie to jest tak, że mam grę zainstalowaną nie na dysku głównym i na dodatek z rozpędu zapisałam to w tym samym folderze co była beta... o dziwo działa. Proponuję byś poszukał gdzie masz plik docelowy edytora, ja mam to w tym samym folderze.
Nie powiedziała bym, żeby snow maiden wygląda bardzo emo :p mimo wszystko powinna trochę przypominać oryginał (ten z mitologii i ten z gry)
Mam tu jeszcze ulepszoną "śnieżną dziewicę" i w tle mizu-kami ze złotą/zółtą zbroją, robioną na szybko, więc wygląda dość miernie. Zestawiłam parę innych jednostek by pokazać ułożenie kolorystyczne. Może trochę przesadzam, że każda jednostka powinna być w podobnych kolorach, ale te dwie po prostu wybijają się strasznie, tak jak koralowe kapłanki... może nimi też się zajmę.

Wiadomość doklejona: 30 Grudnia 2011, 22:48:33
hm... chyba jednak zbyt jednolita wyszła mi ta yuki-onna. Powinnam ją poprawić tak jak powinnam to zrobić z dziewicą :/


« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2011, 22:48:33 wysłane przez Adseruki » IP: Zapisane
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 30 Grudnia 2011, 23:00:40 »
 :upadl: To zrobiłem gdy zobaczyłem zdjęcia. Masz talent, na prawdę! Ale zbroja mizu-kami nie podoba mi się, bo wygląda na bardzo sztuczną. Ja mam tak, że mam bardzo mało foledrów z grą, do tego podzieloną na dwa foldery znajdujące się gdzie indziej (jedne są w dokumentach, drugie w użytkowniku), wszystko jest tak nie przejrzyste, a boję się ruszać, by zaraz nie instalować gry od nowa.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Asderuki
Zielona wróżka

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 789


W szaleństwie rodzą się najlepsze pomysły

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #28 : 30 Grudnia 2011, 23:21:43 »
Jej, dzięki :D po jakiegoś grzyba uczę się tego rysunku i grafiki, by później robić takie oto gry, czy coś w tym guście :p co prawda znacznie łatwiej jest poprawić, niż zrobić od nowa.
Tak, ze zbroją się nie popisałam.
Nie musisz niczego ruszać, przeszukiwanie folderów jest nieszkodliwe :D to może ja dam przykład gdzie to u mnie jest : Praca/Gry/Ubisoft
hm... to chyba nie pomoże... sprawdź tam gdzie zainstalowałeś grę. Znaczy pewnie w C i w pliki programów i tam wejdź w ubisoft, albo heroes 6. Ewentualnie może to być w program files.

Wiadomość doklejona: 30 Grudnia 2011, 23:47:57
poprawiona zbroja :D



« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2011, 23:47:58 wysłane przez Adseruki » IP: Zapisane
Kyoshiro

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 809


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 31 Grudnia 2011, 01:14:16 »
Nieźle ;) Przypomina tę Mizu-Kami (albo Żywiołaka Wody) w pierwotnej koncepcji (wówczas miały mieć koronę i ozdoby innej barwy).
I przynajmniej dzięki temu widać różnicę między Żywiołakiem Wody a Mizu-Kami.
A potrafisz edytować też avatary? Albo zamieniać jednostki (np. istotę z jakiegoś zamku na istotę neutralną)?


IP: Zapisane
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! On jest tym piorunem, on jest tym obłędem![…]”

Friedrich Nietzsche
Strony: 1 [2] 3 4 5 ... 8    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry