Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Kompedium (Czytany 2371 razy)
korbusiak

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« : 23 Października 2013, 18:32:38 »
Czy jest kompedium ashanu po polsku.Jeśli tak to gdzie?


IP: Zapisane
Acid Dragon

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 23 Października 2013, 22:47:56 »
Nie, nie zostało wydane po polsku.

Aczkolwiek jego część -  przetłumaczoną na polski Księgę Przystani można znaleźć w sieci (tylko ta część została udostępniona za darmo przez Ubisoft).


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 26 Października 2013, 19:59:45 »
A pewnie Ubi bardzo by się pogniewało gdyby ktoś postanowił je przetłumaczyć na własną rękę? Duże kompendium jest, bo się nie orientuję za bardzo...


IP: Zapisane
Acid Dragon

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 26 Października 2013, 20:55:53 »
Ma to ok. 170 stron. I tak, raczej Ubisoft miałby sporo przeciwko. To znaczy - tłumaczyć można zawsze, ale na własny użytek. Natomiast rozpowszechnianie takiego tłumaczenia byłoby naruszeniem praw autorskich. Mnie Irina z Ubisoftu osobiście "napomniała", abym żadnego fragmentu Kompendium nie publikował na stronie.


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 26 Października 2013, 21:24:14 »
Nie żebym się nie spodziewał, i w sumie trudno im się dziwić, znając Ubisoft, gdyby miało dojść do oficjalnego tłumaczenia, to zleciliby to polskiemu oddziałowi, czy coś w tym stylu. Tylko że po ostatniej polityce Ubisoftu odnośnie tej serii ciężko się spodziewać przetłumaczenia. Pytanie raczej było retoryczne, mam świadomość że ze względu na prawa autorskie Ubi zeżarłoby taką samowolkę...


IP: Zapisane
Acid Dragon

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 43


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 27 Października 2013, 18:04:37 »
Wiem, że Kompendium *było* w procesie tłumaczenia, nadzorowanym przez polski oddział Ubisoftu, ale to było ponad rok temu. Nie wiem, czy dalej jest w planach wydawniczych, ani co się z owym tłumaczeniem stało.

Moim zdaniem jednak wydanie go w tej chwili mogłoby być nieopłacalne, gdyż zainteresowanie HoMM w Polsce poleciało ostatnio na łeb, na szyję po tym, jak H6 się skończyło.

EDIT: Zapytałem o tę kwestię Fielda z polskiego oddziau Ubisoftu - szans na Kompendium po polsku w najbliższym czasie raczej nie ma.


« Ostatnia zmiana: 28 Października 2013, 10:24:22 wysłane przez Acid Dragon » IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.022 sekund z 16 zapytaniami.
                              Do góry