Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Kilka pytań o Homm6 (Czytany 5385 razy)
galtom

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5

Zobacz profil
« : 03 Marca 2014, 09:59:16 »
Witam,

dawno, dawno temu wraz z dziewczyną zagrywalismy sie w Homm III.
Chcielibysmy wrocic do tego swiata i tu pojawia sie kilka pytan.

1. Czy Homm6 działa na Windows 8.1 (mamy wresje 32bit i 64bit).
2. Czy na tablecie/netbooku to bedzie dzialac (procesory Atom poprzedniej generacji).
3. Nasze urzadzenia nie maja napedow DVD - czy mozemy stworzyc (gdy kupimy nosnik) obrazy ISO czy tez trzeba to bedzie jakos lamac by dalo sie grac.
4. Czy musimy grac na jednym komputerze czy da sie to zainstalowc na dwoch - gra przez LAN/Internet....
5. Gdzie szukac wersji podstawowej Homm6... W Empiku widze dodatki ale nie widze werjsi podstawowej... z koleji ok. 40EURO na Stream to chyyba troche duzo....
6. Na ile fajna jest ta edycja... moze warto sie nie spinac i kupic Homm5 (o ile na W8.1 ruszy...).

Bedziemy wdzieczni za rady i uwagi, chcemy znow pograc ale nie chcemy wywalic kasy w bloto.

Pozdrawiam,
Galtom


IP: Zapisane
J'Bergo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


Без счастья жизнь это мука

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03 Marca 2014, 18:27:14 »
J'Bergo spróbuje odpowiedzieć na niektóre pytania.
1. Tak, działa (sprawdziłem u kuzyna)
2-
3-
4. Heroes 6 działa na platformie Uplay, więc nie można grać w kilka osób na jednym koncie (zostaje hot seat)
5. Szukaj, Ja w jakimś małym sklepie kupiłem podstawkę, w Empiku pewnie drogo, ale powinna tam być
6. Moim zdaniem H6 to porażka, nic nowego, wszystko jest cukierkowe, spotkałem się z wieloma problemami itp. itd. Osobiście odradzam. Mogę wam polecić piątkę - jak dla mnie najlepsza część (tu z pewnością sprzeciw fanów trójki, która jest na mym drugim miejscu), choć faktycznie na W8 może nie ruszyć.
J'Bergo ma nadzieję, że pomógł.


« Ostatnia zmiana: 03 Marca 2014, 18:29:37 wysłane przez J'bergo » IP: Zapisane
Klikanie w J'Bergo na SB nic nie da  ;>
galtom

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03 Marca 2014, 18:55:02 »
Heroes III własnie na W8.1 nie chce mi ruszyc :-(

A jakie sa roznice miedzy HOMM 5 I 6? Dlaczego uwazasz, ze 5 lepsza?


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 03 Marca 2014, 19:34:24 »
Cytuj
wszystko jest cukierkowe
Tak samo jak w H3, H4, i H5. Cukierkowość to typowa cecha tej sagi.

Inna sprawa, że H6 została dość chłodno przyjęta przez fanów. Wielu tutejszych bywalców uważa, że gra nie przyciąga jak starsze części, multi, które miało być głównym atutem tej części też średnio się podoba, dodatkowo masa bugów, no i bardzo chamskie podejście do fanów (cięcie wszystkiego po kosztach, jak choćby z ekranami miast, które zamiast zrobić porządnie w 3D jak na poziom dzisiejszych gier przystało, to pod wpływem szału fanów udało się uzyskać w 2D).

Osobiście nie miałem styczności z grą, więc polecić czy odradzić nie mogę, bo mimo tego co mówią bardzo ciekawi mnie ta gra. Jest wiele innowacji, które sprawiają, że byłbym w stanie nawet z ciekawości przełknąć potraktowanie ekranów miast. No ale jestem w stanie to zrobić dopiero jak cena w empiku spadnie, bo nie będę specjalnie dla tej gry jeździł od sklepu do sklepu.


« Ostatnia zmiana: 03 Marca 2014, 19:47:28 wysłane przez Reuel » IP: Zapisane
galtom

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 03 Marca 2014, 19:55:51 »
A HOMM 5 pod W8.1 64 I 32b dziala?
Moze faktycznie sie nie bede spinal. Mialem ok 10 lat przerwy w kontakcie z HOMM (jak nie wiecej) wiec czy kupie 5 czy 6 to mi bez roznicy....
Myslalem o 6 bo sadzilem, ze bedzie eoluowac w coraz lepszy product....

W HOMM5 tryb hot seta jest?


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 03 Marca 2014, 20:30:44 »
Co do działania pod W8 nie wiem, jednak hot seat jest jak najbardziej.

Wiesz, ja myślę, że H6 warto by kiedyś spróbować, bo przed tobą jeszcze poprzednie części (no chyba, że H4 nie lubisz, to wtedy masz przed sobą tylko H5).


IP: Zapisane
galtom

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 03 Marca 2014, 20:51:25 »
H4, H5 I H6 nie znam. W H6 gram teraz w demo ze steama - jest OK. Ale jakos H3 bardziej mnie wciagalo... Moze to kwestia czasow?


IP: Zapisane
J'Bergo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


Без счастья жизнь это мука

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 03 Marca 2014, 20:54:55 »
Cytuj
A jakie sa roznice miedzy HOMM 5 I 6?
Trochę ich jest, zaczynając od przytoczonych widoków miast później rozwoju bohatera i jego udziału w bitwie, poruszaniu się jednostek, magia, fabuła kampanii.. Jak napisałem trochę tego jest.
Obejrzyj na YouTube jak przebiega rozgrywka w H5 oraz H6 i wybierz co bardziej się Tobie podoba. Dodatkowo, jak Reuel zauważył, szóstka będzie teraz droższa od piątki.

Cytuj
Tak samo jak w H3, H4, i H5. Cukierkowość to typowa cecha tej sagi.
Może i tak ale w III i V jakoś mnie to tak nie raziło jak w VI.


IP: Zapisane
Klikanie w J'Bergo na SB nic nie da  ;>
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 03 Marca 2014, 21:22:53 »
To znaczy co do zmian no to pierwsze tylko 3 surowce, nie zajmuje się kopalni tylko miasta, które w swojej strefie wpływu mają kopalnie, rozwój bohatera nie jest już tak losowy, no i tam jeszcze tego jest jeśli chodzi o H6 w stosunku do poprzedniczek.

Cytuj
Może i tak ale w III i V jakoś mnie to tak nie raziło jak w VI.
Ja zaś bym powiedział, że z tych części najbardziej H5 razi cukierkowością. Kwestia gustu najwidoczniej ;) Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno H4 i H5, w które grałem są znakomite. H4 to masa zmian (4 poziomy jednostek, na każdym poza pierwszym musisz wybierać pomiędzy dwiema opcjami, dodatkowo bohater bierze czynny udział w walce, karawany, jednostki rekrutują się codziennie), wielu fanom H3 nie przypadła do gustu, mnie zaś zauroczyła z miejsca :D Zaś H5 to w sumie w dużym stopniu H3 w nowej oprawie, w sumie dopiero w dodatkach pojawiają się zmiany.


IP: Zapisane
J'Bergo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


Без счастья жизнь это мука

Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 03 Marca 2014, 22:26:43 »
Czasami coś nie przypada do gustu ze względu, że jest nowe, niezbadane, taka ludzka (a czasem i khajiicka) natura. Z H4 najlepiej pamiętam całkowity udział bohatera w walce, trzeba było na niego uważać - to była pierwsza nowość J'Bergo napotkana w tej części, pewnie dlatego tak zapadła mi w pamięć.


« Ostatnia zmiana: 28 Października 2014, 22:10:20 wysłane przez J'Bergo » IP: Zapisane
Klikanie w J'Bergo na SB nic nie da  ;>
galtom

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 04 Marca 2014, 07:02:21 »
Problem nie jako sie rozwiazal.
Na mojej hybrydzie z W8.1 (Asus TF810c) HOMM6 wogole nie chce ruszyc. Pojawia sie komunikat o braku odpowiedniej karty graficznej.

HOMM6 wymaga DX11?

HOMM5 - jest jakas szansa na sciagniecie demo zeby sprawdzic czy działa? DX10 czy DX11?


IP: Zapisane
paulinalal

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1

Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 11 Czerwca 2014, 22:23:00 »
Na W8.1 nie chce ruszyć ani mi ani bratu. Ktoś znalazł rozwiązanie?


IP: Zapisane
Tłumaczę teksty z niemieckiego
Grownock

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 502


Arbiter elegantiarum

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 12 Czerwca 2014, 13:05:02 »
Na W8.1 nie chce ruszyć ani mi ani bratu. Ktoś znalazł rozwiązanie?
Jakiego macie tego W8? x86/ x64/ x32 bit? Jaką masz konfigurację kompa? Jesteś pewna, że wszystkie sterowniki, a także najnowszy DirectX są zainstalowane? I co znaczy: "nie chce ruszyć"? Pojawia się jakiś komunikat o błędzie? W ogóle nie ma żadnej odpowiedzi? Gra crashuje w którymś momencie?


IP: Zapisane
menor

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 6

Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 21 Czerwca 2014, 15:35:45 »
na 8.1 64bit i lapku z i7 i radeonen 6770M ddr5 rusza bez problemu i mozna grac w wysokich ustawieniach. Co do samej gry mozna kupic klucz za 60-70 zl na allegro a samo iso od biedy sciagnac z torrentow. Ja tak zrobielm odkad wymontowalem cd z laptopa. To samo zrobilem z dodatkiem. Klucz kupilem w sklepie z kluczami a iso zdarlem z torrentow.
Co do samej gry to jest napewno  inna niz poprzednie czesci. Myse ze jest  sporo lepszy balans miedzy rasami tak samo jak miedzy magia i moca. Bronie rodowe bardzo mi sie podobaja i coraz bardziej doceniam rozne zdolnosci ktore wczesniej uwazalem za bezuzyteczne. Czesc zdolnosci jest typu must have ale jest tez wiele niedocenianych ktorymi mozna zaskoczyc przeciwnika.


IP: Zapisane
Sheeniva

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 16

Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 28 Października 2014, 22:09:21 »
Ja kupiłem na ebay tą podstawkę i jestem zadowolony

http://www.ebay.ie/itm/Might-And-Magic-Heroes-VI-6-Game-PC-Brand-New-/351203855496?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item51c5618c88


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry