Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ankieta
Pytanie: Która rasa zapowiada się najlepiej?
Haven - 125 (0.1%)
Necropolis - 310 (0.1%)
Inferno - 148 (0.1%)
Stronghold - 203 (0.1%)
Wszystkie są do bani - 54 (0%)
Wszystkie są fajne - 193 (0.1%)
Sanktuarium - 252 (0.1%)
Głosów w sumie: 282

Strony: 1 2 [3] 4 5 6 ... 20    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Rasy w HVI - pytania, dyskusja (Czytany 107186 razy)
Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 03 Stycznia 2011, 15:31:40 »
Znając ludzką skłonność do oceniania na pewno powstanie takowa ankieta z wszysktimi rasami ;)

Mam jednak dziwne wrażenie, że wiele osób ocenia te rasy pod kątem fabuły. Czy miały być czy nie. Ja wolałbym się skupić WYŁĄCZNIE na wyglądzie.
Że co? :co:

Jak na razie wszyscy tu się wypowiadający ocienili je pod kątem wyglądu i czasami też fabuły, po za tym ortografia i słownik nie gryzą :/
Ghule są OK, to wampiry są dziwaczne, wyglądają jak nieumarły Geralt.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
One eyed wrath

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 147

Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 03 Stycznia 2011, 15:42:53 »
Znając ludzką skłonność do oceniania na pewno powstanie takowa ankieta z wszysktimi rasami ;)

Mam jednak dziwne wrażenie, że wiele osób ocenia te rasy pod kątem fabuły. Czy miały być czy nie. Ja wolałbym się skupić WYŁĄCZNIE na wyglądzie.
Że co? :co:

Jak na razie wszyscy tu się wypowiadający ocienili je pod kątem wyglądu i czasami też fabuły, po za tym ortografia i słownik nie gryzą :/
Ghule są OK, to wampiry są dziwaczne, wyglądają jak nieumarły Geralt.

Ad.1 Może miałem otwarte kilka okienek z forum i mi się pomyliło, ale wydawało m isię, że ktoś tu oceniałniżej Orków, bo nie powinno ich być.

Jeśli nie to mea culpa.

Ad.2 Gdzie Ty tu widzisz błędy ortograficzne ?


IP: Zapisane
Kroater
Użytkownik jest zbanowany i nie może wysyłać wiadomości Wyciszony
***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 32


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 04 Stycznia 2011, 13:58:19 »
Dla mnie wszystkie rasy zapowiadają się znakomicie :P Moim zdaniem H6 będzie dziełem arcymistrzowskim. Jedyne co mi się nie podoba to zmniejszenie ilości surowców... bo po co? Miałem 6 lat, grałem w Heroesy i jakoś ogarniałem. Po złapaniu gry w swoje ręce odpalę po kolei przystań > nekro > inferno > stronghold... zobaczymy gdzie uklasuje się 5 frakcja. BTW Heroes bez Akademii i "Miasta Natury" będzie troszkę dziwne :P Ale skoro frakcji razem z dodatkami ma być łącznie ok. 10 to myślę, że raczej na pewno je dodadzą. Ciekawe czy dodatki (Twórcy mówili, że planują wydać 2 rozszerzenia tak jak w poprzednich częściach serii) będą wydawane w tradycyjnej formie, czy w postaci DLC.


IP: Zapisane
Spromultis

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 223


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 04 Stycznia 2011, 14:48:54 »
-> Nekropolis:  Tutaj zmiana na lepsze. Jednostki wyglądają świetnie, mrocznie, a nie obrzydliwie. Ghule są świetne, duch wreszcie nie ma roztrojenia osobowości, i szkielety nie mają tego głupkowatego wyrazu twarzy... eee, czaszki. jedyna wada to wampiry i licze. Licze przerobili na trupy z tkanką, i źle, a wampiry, one nigdy mi się nie podobały, a teraz jest jeszcze gorzej - jak to wielu już opisywało, nieumarły Geralt. Wampirzy Lord wygląda już bardziej znośnie, bo ten geraltowy łeb jest zasłonięty hełmem.

-> Inferno: Pierwsza zmiana jest na lepsze - demony nie wyglądają śmiesznie. Teraz widać, że to brutalne istoty stworzone po to by niszczyć, maszyny do zabijania, a nie rogate goryle z ludzką twarzą. Jednak pojawiła się wada w postaci zbyt dużej różnorodności. Każdy demon jest zrobiony w innym stylu. Dręczyciel to coś na kształt połączenia demona z nieumarłym, niszczyciel jest magmowy, sukub bardziej ludzki, a reproduktor śmierdzi zergami. Rozumiem, że "Sheogh to chaos i ma tysiąc oblicz", ale te oblicza ciut za bardzo się różnią.

-> Haven: Podoba mi się umieszczenie jednostki magicznej w trzonie, bo to oznacza, że na pewno nie będzie ona mega potężna w walce mimo, że to kapłanka, i raczej nie ma wyszkolenia w walce. Natomiast Haven razi, bo za jasno świeci. Świetliste rumaki mogli zmienić tak, żeby chociaż rycerz był czymś na wzór świętego wojownika, żeby znał trochę magii światła oprócz zdolności bojowych, a konia dać mu zwykłego. Chwały są moim zdaniem na siłę, gryfy spoko, a anioły... coś w ich wyglądzie mnie gryzie, ale nie wiem co. Chociaż dobrze, że nie ma już 70% ludzi w jednostkach.

-> Fort: Orkowie się ciut podciągnęli. Awanturnicy wyglądają groźniej niż piątkowi wojownicy, magiczna jednostka też podciągnięta, bo szamanki wyglądały na niższy poziom, niż miały. Mam nadzieję, że chociaż szaman będzie miał ciekawsze czary. Centaury i panterki... cóż, tu tak sobie. Dziki cyklop świetnie się komponuje z orkową naturą ("Ja miażdżyć!"), choć trochę gryzie ten nadmiar sadła, a prawa ręka jest dziwna.


« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia 2011, 15:15:51 wysłane przez Spromultis » IP: Zapisane
krzysio pysio ;pp

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24


lubię też sylwan ;p

Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 06 Stycznia 2011, 14:18:29 »
dla mnie najlepiej zapowiada się nekropolis-super mroczny klimat,fajne jednostki,bohater też fajny


IP: Zapisane
"Ukryj się, słuchaj, obserwuj, ucz się... A kiedy nadejdzie ku temu czas, uderz prosto z cienia."
Elfik...

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 06 Stycznia 2011, 16:16:18 »
podzielam zdanie przedmówcy
według mnie necro bajlepsze
mroczne ale czy ja wiem czy nie obrzydliwe
(ogólnie brzydzę sie pajaków)
najsłabiej haven wypada według mnie
ale nie moge przestac ubolewać nad tym że nie bd elfów


« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia 2011, 16:19:33 wysłane przez Elfik... » IP: Zapisane
MaXxXoR23

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 10 Stycznia 2011, 21:03:10 »
Ja jestem bardzo napalony(bez skojarzen) na inferno.
Jak juz ktos wspomnial wygladaja o wiele lepiej.
Ciekawi mnie tez to czy jakas jednostka bedzie miala takie czary jak
czart w heroesV, i mam pytanie tylko sukkubus bedzie strzelcem?


IP: Zapisane
filip888

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2

Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 10 Stycznia 2011, 22:30:38 »
Ja nie mogę jeszcze powiedzieć która rasa zapowiada się najlepiej.
Będę mógł to ocenić gdy będą wszystkie rasy.
Na razie najfajniejszą rasą są ludzie.
Ponieważ jest kilka nowych jednostek.


IP: Zapisane
Reuel
NaNaNaNaNaNaNa Reuel!

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 876


Kopnął cię ktoś kiedyś w rzyć, koziołku?

Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 10 Stycznia 2011, 22:47:23 »
Jak dla mnie najlepsze jest póki co Nekropolis. Z tego co widzę to ma bardzo dobrze dopasowany klimat, jednostki albo prezentują się lepiej niż wcześniej (przykładem jest choćby szkielet który tym razem wygląda grożniej niż ta kupa kości z 5) lub jako nowe jednostki są rewelacyjne, tu trzeba przyznać ogromną pomysłowość za Lamasu, z którego nie mogę wyjść z zachwytu ;D To samo jeśli chodzi o Avatar Ashy. Do tego bohaterka najlepsza w moich oczach z całego rodzeństwa, miasto zaś prezentuje się co najmniej przyzwoicie.

Tak to nie mam zdecydowanych faworytów, wszystkie inne są całkiem fajne. Każda ma swoje zalety i wady. U Inferno bardzo podoba mi się nowa wizja Czarciego Lorda, o wiele lepszy klimat, wiejący grozą oraz miasto ^_^, u Przystani ogólny chrakter, no i parę jednostek takich jak choćby ta nowa wersja Paladyna z H5 (innych niezbyt rusza ale mnie tak), a przede wszytkim gryf, teraz ma w sobie taki majestat i czuć siłę bijącą od tego stworzenia. Orkowie ogólny charakter frakcji, nowe jednostki, bardzo fajna kolorystyka.


« Ostatnia zmiana: 10 Stycznia 2011, 22:49:54 wysłane przez Michal787 » IP: Zapisane
Psychol55
Ja słyszę a ty słuchasz

******

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Wiadomości: 441


Krytyk Fasta

Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 11 Stycznia 2011, 16:05:43 »
Po kolei:
1. Jak na razie Orkowie, za przepiękny klimat i wygląd jednostek i ogólnie wygląd.
2. Necropolis, za dobry plugawo - mroczny klimat. Wygląd jednostek i miasta.
3.Heaven. Nie podobają mi się te westalki i te latające niebieskie i żółte ognie. Reszta jest ok ale widać uszczerbek na klimacie, mam nadzieję, że to się zmieni.
4.Inferno, dlaczego tak słabo?, ponieważ nie podobają mi się jednostki: sukkub, pieski, maniaki. Czart jako czempion?. Jedyna jednostka, która im w 100% wyszła to Niszczyciel i pustoszyciel. Nie ma w tym mieście klimatu grozy, strachu. Za mało ognia a za dużo magmy itp.


IP: Zapisane
http://emikozinska.wix.com/emi-kokoz-art

Sprawdźcie co robi moja siostra!
Schmidtek

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 15

Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 11 Stycznia 2011, 17:34:43 »
Mi się podoba Necropolis i Stronghold. Kobieta pająk jest super. Oryginalna i w ogóle. Orkowie są jeszcze lepsi. Nie podoba mi sie tylko że centaurka jest 4 poziomem i jest jednostką strzelniczą. Twierdza nigdy nie miała dobrych strzelców


IP: Zapisane
Andreyxx17

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 9

Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 15 Stycznia 2011, 15:14:15 »
najbardziej mi się podoba Twierdza ponieważ to moje ulubione miasto ja bym chciał żeby 5 rasom była cytadel z heroes 3 sam gady


IP: Zapisane
Giovanni

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 11


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 15 Stycznia 2011, 17:12:04 »
Dla mnie najlepiej zapowiada się Nekropolis, później Twierdza, Przystań, ostatnie Inferno.

Nekropolis - zapowiada się świetnie. Jedyną wadą są dla mnie Lamasu, no i wampiry, jak dla mnie to porażka. W HoMM V wampiry były moją ulubioną jednostką, widać było w nich siłę, majestat.

Twierdza - bardzo ciekawie, jednostki pomysłowe, na uwagę zasługują zwłaszcza Harpie. Drugie miejsce tylko dlatego że nigdy nie przepadałem za tym stronnictwem. Być może kiedy zagram zmienię zdanie.

Przystań - nowości do mnie nie przemawiają. Anioły, siostry i gryfy dobre, reszta nie podoba mi się. Zbyt mało ludzi, w tym zamku ludzie zawsze stanowili większość, a tu tylko trzy jednostki

Inferno - jak dla mnie przesada, zbyt dużo ognia, magmy. Maniak, sukkub i niszczyciel w porządku, ale reszta wypada bardzo słabo. Czart dużo gorszy niż w V. No i bardzo szkoda diabła, który był w tej grze istotą znaczącą.


IP: Zapisane
Irydus

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 29


a buuu

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #43 : 15 Stycznia 2011, 17:24:15 »
Przystań - nowości do mnie nie przemawiają. Anioły, siostry i gryfy dobre, reszta nie podoba mi się. Zbyt mało ludzi, w tym zamku ludzie zawsze stanowili większość, a tu tylko trzy jednostki

W zasadzie to są cztery jednostki ludzi, bo te westalki to też raczej ludzie. Aczkolwiek to prawda, że przystań zapowiada się tragicznie, jak dla mnie gorzej niż inferno.


IP: Zapisane
Zjadłeś wszystkie rozumy ...
Wymówkę ci zrobię:

Czemuś ani jednego nie zostawił sobie?

"Czerwono-Irydująco-Elfio-Słowcka Mniejszość Narodowa zawitała i tu"

wujek Hells :]
krzysio_misio_xd

***

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 36

Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 15 Stycznia 2011, 18:20:57 »
To są moje opinie na temat ras:

Zaczne może od necropolis. Tutaj twórcy wykonali kawał dobrej roboty.
Świetnie prezentują się jednostki tej nacjii. Prządka-ok, lamasu-świetne, wampir-extra ulepsz., licz-gorszy niż z piątki, duch-ok, ghul-świetny, kostek-ok. Brak mi troche kostuch, ale w końcu coś za coś.

Zamek ma u mnie swoje plusy i minusy. Plusy są takie, że zmieniono ten zamek z wsi na bogate mocarstwo. Jednostki za to nie mają problemów z sylwetką. Świetnie prezentują się gryf, prenetorianin i kapłanka. Jest niestety za dużo światła, a czemu tu się dziwic w końcu wyznają wiarę w smoka światła. Szpeci mi bardzo w haven sposób zmiany wyglądu w ulepszeniach. Już wyjaśniam, bo podstawowe jednostki mają szaty lazurowe, a ulepszenia różnią się tym że są ubrane w złociste szaty i mają dodatkowo kilka nowych świecidełek.


Twierdza bardzo mi się spodobała pod względem graficznym jak i klimatycznym. Jednostki prezentują się świetnie, nie licząc centaura.
Niezbyt bardzo przypadł mi do gustu cyklop. Gdy oglądałem filmik promujący rasę orków te bestie wyglądały jak wielkie, kolczaste kule mięcha.

Inferno bardzo się zmieniło od niewypału z piątki. Mają znów swój demoniczny charakter. Chciałbym się troche wypowiedzieć na temat sukkubów i reproduktorów.
Dużo osób uważa, że sukkuby nie będą strzelać, bo mają w ręce bicze. Ja tak nie uważam, bo może twórcy zrobili wzór na matronę cienia, która miała bicz i nie dośc że strzelała to i rzucała czary.
Co do reproduktorów to rzeczywiście ich wygląd nie jest ciekawy, lecz bardzo możliwe, że będą strzelać tymi impami i rzucac czary, a jak nie to mogą pełnic inną bardzo ciekawą rolę strategiczną dzięki jej nietypowej zdolności. Ja oddałem głos na inferno. (głównie za zmiany)


IP: Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 ... 20    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.096 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry