Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: 1 2 3 [4]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Stwory w fantasy (Czytany 19570 razy)
Vulwsztyn

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


Jam jest Kruk.

Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 12 Marca 2011, 20:58:04 »
Mnie interesują wszystkie istoty wymyślone przez autora.
Zostały wymienione gumochłony.
Niestety mnie isteresują zdecydowanie bardziej istoty, albo ważniejsze, albo mroczne.
Przykłady:
  Kuroliszek i wszelkie stwory z Wiedźmina.
  Forwalaka z Czarnej Kompanii.
 
Zawsze interesowały mnie też Hydry (chociaż są znane), Rakszasy (dziwi mnie, że nikt ich nie wymienił) i (strasznie teraz popularne z powodu Herosów VI, chociaz znałem je juz wcześniej) Nagi.


IP: Zapisane

"To w zasadzie bez zwązku, poza tym, iż nie jesteśmy jakąś bandą brutalnych odszczepieńców. Jesteśmy wrażliwą gromadą odszczepieńców, którzy próbują dbać o swych braci. Przez większość czasu."
https://www.youtube.com/watch?v=t8wu6reHpnY&feature=BFa&list=PLL54LUyvrkjbiPBIlR80lP70CPfA5luza
froth



Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 0


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 07 Lipca 2011, 13:02:09 »
mnie ciekawią...żywiołaki! zabawne jest to że niemal w każdej grze wyglądają inaczej.  :huh:


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 07 Lipca 2011, 17:09:30 »
Żywiołaki takie są, bo każdy inaczej je przedstawia. W herosach jest to związane z tym, że co parę części zmieniał się świat: Enroth-Antagarich-Axeoth-Ashan. Ale Ubi to zwaliło, dwa razy inne żywiołaki w tym samym świecie.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Cebulak
(Hadrian)

*

Punkty uznania(?): 7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 062


Uzależniony od niebieskiego

Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 07 Lipca 2011, 17:24:33 »
Żywiołaki takie są, bo każdy inaczej je przedstawia. W herosach jest to związane z tym, że co parę części zmieniał się świat: Enroth-Antagarich-Axeoth-Ashan. Ale Ubi to zwaliło, dwa razy inne żywiołaki w tym samym świecie.
Ja przepraszam za mały spam, ale to trzeba skomentować. Belegor, przecież wiesz dobrze, że gdyby dali to samo to ludzie by narzekali, że nic nowego nie dają i idą na łatwiznę. Mi akurat te żywiołaki w H6 się podobają i z każdą serią są coraz lepsze, dla mnie każdy jest oryginalny, jedyny błąd, który zrobili to włożenie żyw. wody i światła do frakcji.


IP: Zapisane
Cytuj
Cahan: Hadrian się ucieszy, a jeśli ktoś nie będzie chciał grać, to będzie znaczyło, że go nie lubi. A przecież Hadriana wszyscy lubią, więc wszyscy zagrają. Plan idealny  8)
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 07 Lipca 2011, 17:32:13 »
Co do żywiołaka światła i wody to się zgadzam, ale jak dla mnie ważniejsze by się trzymali jednej koncepcji żywiołaków w jednym świecie. Tak dla porządku, choć to można jeszcze usilnie wytłumaczyć tym, że wtedy w Ashan magia pełniła większą rolę niż potem tuż przed narodzeniem Mrocznego Mesjasza. Zauważyłeś, że kazde stare miasto jakie zostało przedstawione w H6, zostało bardziej... umagicznione, bądź uświetnione? Np: Przystań w H6 mamy ajglaje, krzyżowców na świetlistych rumakach, pretorianie zamiast zwykłych chłopów, świetliste kapłanki, itp. A w piątce (czyli 500 lat po H6) tłustych chłopów z kosami, łuczników jako podstawa, zbrojni, nie w pełni uzbrojeni, paladyni za zwykłych koniach- jakby poniżone i biedniejsze, nie?


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Animaluki1

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 18


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 07 Lipca 2011, 23:13:18 »
Mnie tam interesują stworzenia zaciągnięte do gry z mitologii i legend, a więc dużo tego jest :) Podobają mi się też zwierzęta w heroes.

no rzeczywiście coraz bardziej magiczne jednostki, za kilka kolejnych edycji Przystań(o ile jeszcze będzie w kolejnych edycjach) będzie razić w oczy tą świetlistością.





« Ostatnia zmiana: 07 Lipca 2011, 23:15:23 wysłane przez Animaluki1 » IP: Zapisane
Regeth

*****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 390


Thor Mit Uns!

Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 08 Lipca 2011, 00:39:50 »
kazde stare miasto jakie zostało przedstawione w H6, zostało bardziej... umagicznione, bądź uświetnione? Np: Przystań w H6 mamy ajglaje, krzyżowców na świetlistych rumakach, pretorianie zamiast zwykłych chłopów, świetliste kapłanki, itp. A w piątce (czyli 500 lat po H6) tłustych chłopów z kosami, łuczników jako podstawa, zbrojni, nie w pełni uzbrojeni, paladyni za zwykłych koniach- jakby poniżone i biedniejsze, nie?
No bo w V wzorowali( w sumie to słabo powiedziane, ale niech będzie) Przystań na Bretke z Młotka, a teraz to czyste High fantasy, czy to dobrze czy nie, zobaczymy.


IP: Zapisane
Hellscream
Orczilla

*

Punkty uznania(?): 4
Offline Offline

Wiadomości: 1 125


One, Two, Hellscream's coming for you...

Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 08 Lipca 2011, 11:03:34 »
HoMM I, II i III działy się w tym samym świecie, Belegorze. Świat ten nazywa się Enroth, Enroth to też kontynent, Antagarich to kontynent, Jadame (MM VIII) to też kontynent. Nie siej niewiedzy. ;P

A w H VI żywiołaki z tego samego świata wyglądają inaczej niż te z poprzedniej części z oczywistego względu jakim jest zmiana stylu graficznego/artystycznego gry. Narzekasz i tyle. ;D

Zgadzam się z Belegorem, chociaż "piąteczka" miała bardziej...hmm, bajkową grafikę, to widać było, że twórcy lubią wytwór Games Workshop. Przystań na wzór Bretonii, enty żywcem wyjęte z Codexu od Warhammera czy mroczne elfy również porwane ze Starego Świata. W wyglądzie Agraela też można się doszukać inspiracji czempionami Chaosu. Ale...dobry wzorzec nie jest zły, szkoda że ciut przesadzili. ;)
Zdravim


IP: Zapisane
Belegor
Mistrz oryginalnych pomysłów

*

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2 445


Bestiarysta z zamiłowania

Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 08 Lipca 2011, 11:48:00 »
Wiem, że to był jeden świat, ale różne kontynety- to wystarczy. Inny kmontynent-inne wyobrażenie.


IP: Zapisane
"TAWERNO, WALCZ!"

Vulwsztyn

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


Jam jest Kruk.

Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 31 Sierpnia 2011, 18:09:02 »
Poza tym między Heroes V, a Heroes VI jest -400 lat różnicy więc żywiołaki mogły ewoluować. Tak przy okazji dodam, że te "lufy" żywiołaka ognia w V niezbyt mi przypadły do gustu.


IP: Zapisane

"To w zasadzie bez zwązku, poza tym, iż nie jesteśmy jakąś bandą brutalnych odszczepieńców. Jesteśmy wrażliwą gromadą odszczepieńców, którzy próbują dbać o swych braci. Przez większość czasu."
https://www.youtube.com/watch?v=t8wu6reHpnY&feature=BFa&list=PLL54LUyvrkjbiPBIlR80lP70CPfA5luza
Strony: 1 2 3 [4]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.
                              Do góry