Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1] 2 3 4 ... 6    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Heroes of Dazavaar PBF- zapowiedź i pytania (Czytany 23357 razy)
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« : 24 Listopada 2008, 20:10:20 »
Witam was wszystkich serdecznie!
Jak zapewne większość z was wie, tworzymy wraz z grupą byłych GM-ów LoA nowego PBF-a rozgrywanego w świecie Ashan, znanego z piątej odsłony znanej wam wszystkim sagi Bohaterów Miecza i Magii!
Obecnie stopniowo wypełniamy kolejne potrzebne rzeczy, abyście doskonale wczuli się w świat Ashan i krainę, w której ten PBF się rozgrywa- kotlinę Dazavaar, leżącą na pograniczach Imperium Gryfów i terytorium Ligi Srebrnych Miast.
Gwarantuję w imieniu wszystkich Mistrzów Gry, że zarówno zieloni w sesjach RPG, jak i ci lepiej z tym obeznani wczują się w klimat, a to dzięki długotrwałemu uzgadnianiu materiałów potrzebnych do grania. Będziemy szlifować HoD-a, aby nie miały miejsca kłótnie i rzucanie wszystkiego, jak to w przypadku LoA.
Ale dosyć kadzenia, podam wam parę konkretów, na początek opiszę wam miejsce akcji od strony przyrodniczej:

"Dazavaar jest bardzo dużą kotliną leżącą na pograniczu terytorium Imperium Gryfów i ziem Ligi Srebrnych Miast. Panuje tu ciepły, choć nie pustynny klimat. Występują tu cztery pory roku, tak jak w klimacie umiarkowanym. Temperatura zaś nawet zimą nie spada poniżej 15 stopni Celsjusza, występują wtedy natomiast zwiększone opady. Lato i wiosna są niezwykle słoneczne i upalne, jesień jest pochmurną porą roku.  Występuje tu dość równinny teren; od czasu do czasu można napotkać jakiś pagórek, rzadziej wzgórze. Roślinność jest tu różnorodna; od stepu przeważającego na zachodzie, przez półpustynię na południu, aż po lasy mieszane i liściaste dominujące w centrum i na północy tej krainy. Napotkacie tu też dużo pól i plantacji, miast i wiosek jest stosunkowo mało. Tutejsza fauna jest typowa dla klimatu panującego w Imperium Gryfów, czyli wilki, niedźwiedzie, żubry, lisy, łosie, jelenie, orły, itp. Na południu występuje fauna przyzwyczajona do nieco cieplejszych i suchszych klimatów, zaś na stepie spotkacie min. stada dzikich koni."

Na więcej poczekacie, bo nie chcę wszystkiego wypaplać. Możecie zadawać konkretne i dokładnie sprecyzowane pytania. Jednak zachowajcie umiar, bo jak mi tu bałagan zrobicie to do premiery dowiecie się jedynie, że nie planuję wyjawiania więcej. ;]

PS: Jeśli ktoś nie wie, co to jest PBF, to odsyłam do wikipedii. Tutaj proszę nie zadawać pytań na ten temat.


IP: Zapisane
Sojlex
Drugi Andrzej

*

Punkty uznania(?): 13
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 659


Swego czasu Last Pączek Standing

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 24 Listopada 2008, 20:54:44 »
Fajnie się zapowiada , lecz jak znam życie znowu zepsuje mojej postaci biografię i staty ...


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 24 Listopada 2008, 20:57:20 »
Przewaga cyferkowego RPG czy storytellingu?
Jak duża swoboda graczy, zwłaszcza w kwestii ras?
Jak wymagające karty postaci?
Jak duży związek z fabułą HoMM5?
Czy na serio nie ma lepszych sposobów reklamowania się niż "Tak działa zwykły proszek a tak nowy persil"?


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
pemo4402

*

Punkty uznania(?): 2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 492


...Ramtamdamtam-amtamdamtam.

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 24 Listopada 2008, 21:14:27 »
Jakoś mnie nie przekonuje mówienie, że pozbędziecie się tych kłócących się, rozwalających zabawę, głupich userów z głupawymi postami tak po prostu, albo "szlifowaniem";
Będzie system kar?
Jaki?
Proponuję procentowy (np.- głupi post: 10%, głupi post napisany aby rozwalić zabawę: 80%. Jak dochodzi do stu, wtedy ban na miesiąc)

PS Niech tylko będzie surowy! x]


IP: Zapisane
Kolcz
Jedi Master

*

Punkty uznania(?): 5
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 499


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 24 Listopada 2008, 21:31:15 »
Zgadzam się z Pemo... no to moje pytanie ^^. Ile będziemy tworzyć tego PBF'a? Jeżeli tydzień to ja się nie piszę na to... (Potem znowu będzie: "Po *uj słuchać kolcza, przecież to jakiś idiota jest".


IP: Zapisane
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 24 Listopada 2008, 21:38:57 »
Cytuj
Przewaga cyferkowego RPG czy storytellingu?
50/50- ale to dopiero w trakcie planowania
Cytuj
Jak duża swoboda graczy, zwłaszcza w kwestii ras?
Rasy będą te, znane nam ze świata H5. Nie będzie 100 podras elfów, ew. pochodzenie.
Cytuj
Jak wymagające karty postaci?
Bardzo. Wyczerpująca i wymagająca posiedzieć nad nią parę godzin.
Cytuj
Jak duży związek z fabułą HoMM5?
Właściwie mały, bo akcja dzieje się ponad 300 lat po wydarzeniach z podstawki.
Cytuj
Czy na serio nie ma lepszych sposobów reklamowania się niż "Tak działa zwykły proszek a tak nowy persil"?
Chcesz, by kolejny PBF poszedł się pieprzyć? Rób tak dalej.

@pemo:
I tu właśnie chciałbym nieco HoD-a odsłonić. Nie przyjmiemy byle kogo, będzie wymagane co najmniej 50 postów i dobre zachowanie na forum. Poza tym tylko dobre postacie będą miały szansę zaistnieć, bo selekcja będzie ostra. A kary? Jak będzie pojedyncza wpadka, to popuścimy. Ale jak ktoś będzie jaja odstawiał może zerwać parę ostów, a na dodatek zostać na zawsze wywalonym ze społeczności gry, tzn. ban dożywotni na granie. Np. gdy nie będzie ktoś grał wbrew swemu charakterowi to warn guarantowany. Zaś dla wyjątkowych kwiatków banicja.

Co do szlifów- będziemy się starać. Ale mimo wszystko przed 2012 wyrobić się postaramy ;]


IP: Zapisane
Nightin

******

Punkty uznania(?): 1
Offline Offline

Wiadomości: 470


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 24 Listopada 2008, 22:42:53 »
Bajecznofantastycznopięknoślicznie, od dawna wiedziałem że Ashan(w końcu to jedyny świat, którego znamy szczegółową mapkę bo inne są albo za małe nieczytelne albo za angielskie, co utrudnia graczom nie kumatym anglika). Jak na razie przewiduje rzeczy takie jak: Karta Postaci, Rasy(och chyba przeczuwam jakie będą, ale nie zdradzę), profesje, umiejętności i może też taka tabela gdzie dodaje się punkty(kondycja, siła, charyzma...). Życzę szczęścia przy tworzeniu, twórcom.


IP: Zapisane
Miker

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 057


Wiedza to największa potęga

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 25 Listopada 2008, 15:41:43 »
Pomysł ciekawy i jestem w znakomitym nastroju, ze MG nie poddają się tak łatwo ;)
Jednakże z wypowiedzi egzeq'a wywnioskowałem dwa scenariusze:
1. Każdy kto nie ma talentu do pisania biografii itp. ( jednym słowem beztalencie humanistyczne... no dobra dwoma :) ) nie będzie miał szans na grę.
2. Każdy kto będzie sobie robił jaja i np. jego postać będzie miała w ekwipunku sławny niezniszczalny miecz totalnej rozpierduchy nie zostanie dopuszczony do gry.
Która wersja jest tą prawdziwą drodzy MG?


IP: Zapisane
Live is brutal and full of zasadzkas and sometimes kopas w dupas very mocno!
Khaziu
SpecHoMM

*

Punkty uznania(?): 15
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


...:::Dziel i rządź:::...

Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 25 Listopada 2008, 17:04:07 »
Niby fajnie sie zapowiada ale skończy tak samo jak LoA albo gorzej.


IP: Zapisane
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 25 Listopada 2008, 17:27:29 »
Cytuj
Niby fajnie sie zapowiada ale skończy tak samo jak LoA albo gorzej.
Wszyscy źle skończymy. Tu jest miejsce na pytania- żółć wylewaj gdzie indziej.
Cytuj
Pomysł ciekawy i jestem w znakomitym nastroju, ze MG nie poddają się tak łatwo Mrugnięcie
Gdyby nie ja to by w ogóle nie powstało ;]
Cytuj
Która wersja jest tą prawdziwą drodzy MG?
Po pierwsze- źle zinterpretowałeś sprawę biografii. KAŻDY może zrobić zadowalającą i wyczerpującą kartę. Wystarczy chcieć. A drugie jak najbardziej, choć magiczne (rzecz jasna niezbyt potężne) ostrze będziemy mogli na początku mieć.


IP: Zapisane
Loczek
King Loczdorah

*

Punkty uznania(?): 23
Online Online

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 845


It's Seriously Christmas

Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 25 Listopada 2008, 19:08:06 »
Bardzo fajnie to zaczyna mi się podobać tylko mam kilka pytań odnośnie tego i kart postaci:
1)Czy można by było wykorzystać niektóre cechy z kart postaci z byłego LoA?
2)Licznik postów by pasiło wyłączyć bo znowu zrobi się super-hiper duża liczba osób które będą miały po 100-200postów dziennie a po jakimś czasie Stado osób z podpisem pod nickiem "Legenda Forum".


IP: Zapisane
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 25 Listopada 2008, 19:11:04 »
Cytuj
1)Czy można by było wykorzystać niektóre cechy z kart postaci z byłego LoA?
Tak, ale karty będą zupełnie odmienne.
Cytuj
2)Licznik postów by pasiło wyłączyć bo znowu zrobi się super-hiper duża liczba osób które będą miały po 100-200postów dziennie a po jakimś czasie Stado osób z podpisem pod nickiem "Legenda Forum".
Licznik wyłączył Martin, jeszcze przed napisaniem tam 1 posta ;]


IP: Zapisane
Szałas

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 525


Cień tego co było i mrok tego co będzie

Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 25 Listopada 2008, 20:15:17 »
Co do sprawy którą poruszył Ptak... Storytelling to to co ubustwiam najbardziej... więc oczywistym jest żę wolałbym żeby TEGO było więcej... a co do listy postów to radze poniżej 200 nie wpuszczać... niech najpierw się ZDROWO oswoją bo znó kicha i kaszana...

A i jeszcze karty... nie chce widzieć czegoś jak na pewnym zapierzonym forum żę gość się stara robić dobrą kartę a na niego z rogów wszyscy cisną... chce by było coś jak pomoc mniej klimat trzymającym. i będzie git ^_^


IP: Zapisane
Ptakuba
Sołtys Anduiny

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1 533


Multikonto Martina

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : 25 Listopada 2008, 21:42:19 »
A jeśli storytelling to jaki? Typowo opowieściowy, gdzie dla klimatu można opisywać akcje innych i wszelakie reakcje? Czy po prostu rpg bez cyferek?


IP: Zapisane
Wioska Anduina - moja piaskownica. Zapraszam wszystkich.

"My tutaj jedziemy na zgryzocie, problemach z dzieciństwa i pasywnej agresji."
Hellscream, 10 czerwca 2015
egzeq
Inkwizytor Tawerny

*

Punkty uznania(?): 10
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 941


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 26 Listopada 2008, 06:45:58 »
Klimat trzeba będzie utrzymać, choć bez przesady. A poza tym nikt nie będzie graczy za rączkę nie trzymał...
Cytuj
a co do listy postów to radze poniżej 200 nie wpuszczać...
Powyżej 100 powinno starczyć ;D A to tylko jedno kryterium.



IP: Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 ... 6    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 21 zapytaniami.
                              Do góry