Witaj na polskim forum poświęconym sadze Heroes
of Might and Magic. Zarejestruj lub zaloguj się:

Pamiętaj:
0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Strony: [1]    Do dołu Wyślij ten wątek Drukuj
Seria Total War (Czytany 4966 razy)
mejdej

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 115


Inquisitor

Zobacz profil
« : 22 Listopada 2006, 17:15:37 »
Co myślicie o tej grze?

Taaa... Rome to spoko gra. Czas gry osadzony w czasie potęgi Starożytnego Rzymu (na lekcji historii były to dla mnie najlepsze tematy :tongue: ). Twórcy postarali się, żeby ta gra osiągnęła swój cel, i chyba się im udało. Jednak mi się nie podobała jedna rzecz, otóz gdy komputer robi oblężenie miasta to nigdy nie atakuje, tylko czeka, aż wszyscy się wygłodzą (zaatakuje jeżeli będzie miał 2x większą armię). Fajne są też powstałe dwa dodatki do tej gry, bitwa z barbarzyńcami i podział Rzymu (pierwszy dodatek Inwazja Barbarzyńców). Przyznam się, że nie grałem w najnowszy dodatek mianowicie Aleksander (chyba :tongue: ).


IP: Zapisane

"Wystarczy by dobrzy ludzie nic nie robili, a zło zatriumfuje"
Edmund Burke
WhitePride
Shelv

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 425


Administrator sekcji CzatGG

Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28 Grudnia 2006, 21:11:17 »
Mi też sie na lekcjii histoii podobały te tematy ;] Poza tym gra jest wciągająca chociaż grafika nie jest najlepsza.


IP: Zapisane
Jasef Karis

****

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 45

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 28 Grudnia 2006, 23:36:37 »
Gram w tę grę od przeszło 2 lat - i nic a nic mi się nie nudzi. Szczególnie podoba mi się szeroki wachlarz możliwych państw do wyboru (na chwile Obecną Gram Kartaginą). Również udzwiękowienie i muzyka stoją na bardzo wysokim poziomie. Nie ma nic bardziej "miodnego" niż dynamiczne krzyki wlaczących stron, z dynamiczną i przesiąkniętą "patosem" muzyką w tle.
Co to grafiki nie mogę sie zgodzić iż jest słaba- gra ma na karku ponad 2 lata, wprawdzie nieco drażniaca jest identyczność  jednostek, ale dbałość o szeczgóły np. stroju jest moim zdaniem  imponująca.

Wspomnieć nalezy jeszcze o tym że isnieje bardzo ciekawy mod Rome- mianowicie Rome Total Realism:) , czyni on rozgrywkę niemal symutorem bitew.

Swoją drogą jaka jest Wasza ulubiona nacja ?
Moją jest zdecydowanie Dom Juliusza:), jak i Greckie Miasta. Osobiście nie przepadam za grą bararzyńcami ;P


IP: Zapisane
radzio

*

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 100


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 20 Czerwca 2007, 19:53:53 »
Mi brazdzo podobaja sie wojska i twoja potęga. Rozwijasz si to mi sie najbardziej podoba w strategiach. Tez mialem dziwny zbieg oklicznosci. Kiedy zacząlem w to grac to tez zaczelismy miec temat z historii wlasnie o rzymie. Wtedy ta gra zaczęla wciagac ale teraz troche mniej a na wakacjach .....nie wiem.


IP: Zapisane
GOKU[/size][/i]
mateo

**

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Wiadomości: 154


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 20 Czerwca 2007, 23:37:00 »
gra supcio,tylko najgorsze jest to że mi płytka pękła.Mówiąc o dodatku BI to bardzo fajny,a Aleksander prawie nic nie wprowadza,każdy mod więcej daje


« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca 2007, 23:38:46 wysłane przez mateo » IP: Zapisane
Bandaro
Użytkownik jest na liście obserwowanych Obserwowany
******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 477


Dziki z natury...

Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 11 Sierpnia 2010, 15:09:14 »
Chciałbym abyśmy w tym wątku wypowiadali się o grach z serii ''Total War''. Wiem że był podobny wątek ale ten będzie o całej serii. Na początek ja się wypowiem o ''Rome Total War''.

Rome:

Bardzo dobra gra, zróżnicowanie jednostek jest ogromne(od barbażyńców, przez greków i rzymian po arabów) Miło się gra różnymi nacjami, nie tylko rzymianami które można odblokować podbijając je, lub po prostu edytując grę. Taktyka różni się od nacji którą rozgrywasz.

Barbażyńcy(germańscy) - Tu główną rolę gra piechota i pierwsze uderzenie, jazda jest zbyt słaba żeby być decydującą siłą, trochę jest to podobne do Lochu - ''uderz tak mocno żeby się nie podniósł.'' Z ich morale różnie się dzieje, nie są to rzymianie, co walczą aż zostanie 6 żołnierzy z 160-osobowego oddziału.(choć miałem przypadki gdzie 5 żołnierzy nie uciekło z pola bitwy - przeciwnie razem z innymi żołnierzami oraz wsparciem jazdy przetrwali atak wroga i zmusili go do odwrotu nie załamując szeregów) Z powodu 'wysokiego zaawansowania' jest to cywilizacja którą w miarę łatwo podbić, gorzej z obroną ale wytrawni gracze sobie z tym poradzą. Dla średnio zaawansowanych.

Barbażyńcy (stepowi) - Tu wymienię Scytów, jednych z najlepszych jeźdźców w grze i jednocześnie posiadających najgorszą piechotę ludzi. Grałem nimi niewiele ale często wysyłałem pojedyncze oddziały konnych łuczników które wystrzeliwały wszystkie strzały i uciekały. Później szarżowałem na wroga i rozbijałem jego zszarpane strzałami szeregi. Chyba najtrudniejsza do gry cywilizacja, bez edytowania gry nie pogracie sobie. ;) Tylko dla najlepszych. ;)

Grecy - Używają falangi(piechoty) jako głównej siły uderzeniowej. Falanga jest powolna, w starciu czołowym nawet rzymian potrafi pokonać, Macedończycy mają jeszcze jazdę do wsparcia, Seleucydzi jazdę i słonie O_o Problem że nie góruje nad rzymianami bo legiony są mobilniejsze i zachodzą hoplitów z flanek, które są słabym punktem tej formacji. Dla średnio zaawansowanych graczy.

Rzymianie
- Legiony są mobilne i jednocześnie silne, zdyscyplinowane przez co z byle powodu nie uciekną. Bardzo dobra, jak nie najlepsza piechota we wczesnym okresie. Przez atakiem obrzucają wroga włoczniami ''pilum'' które potrafią przerzedzić szeregi wroga. W późniejszym okresie gry wojsko rzymskie jest modyfikowane. Piechota rzymska bezdyskusyjnie staje się najlepsza na świecie, a jazda zaczyna odgrywać w armii Rzymu większą rolę, choć i tak wizytówką Imperium są sławne legiony. Ogólnie dla nowicjuszy.

Kartagińczycy - Połączenie Numidyjczyków oraz Iberyjczyków (Hiszpanów) + słonie oraz ciężka piechota wzorowana na Greckiej. Całkiem dobra frakcja, we wczesnym okresie gry można mieć całkiem dobrą piechotę, w miarę dobrą jazdę, oraz... SŁONIE!!! Najlepsze słonie na świecie, pancerne są wizytówką Kartaginy. Oprócz tego w późniejszym etapie gry można produkować Piechotę punicką - kartagiński odpowiednik hoplitów. Słonie nawet zdyscyplinowanych Rzymian potrafią załamać. Ogólnie dla średnio zaawansowanych.

Persowie (Partowie) - Taki odpowiednik Scytów w wersji arabskiej. Ich piechota aż taka słaba nie jest, choć zróżnicowanie ogromne. (aż 2 rodzaje piechoty  :o) Posiadają słonie zapewne sprowadzane z Indii które w grze nie zostały uwzględnione. Konni łucznicy Perscy (jazda Perska) to oprócz doskonałych strzelców, dobra jazda nawet do przełamania szyków wroga.  Po skończeniu strzał atakuję nimi wraz z piechotą szeregi wroga, jeśli się załamie straty w szeregach tej mimo wszystko lekkiej jazdy nie będą wielkie. Jeśli przetrwa... cóż mam przerypane choć to się zdarzało w miarę rzadko. Później można rekrutować katafraktów, najcięższą i chyba najlepszą (pod względem szarży) jazdę w grze. Wraz z atakiem piechoty (po słoniach) żaden oddział oprócz rzymskiego, z którym się nie zmierzyłem, nie przetrwał i złamał szyk. Powodem było z 500 jeźdźców które przed atakiem wystrzelało sporo strzał, 1000-1500 żołnierzy ''wschodniej piechoty'' oraz 200-300 katafraktów którzy szarżowali na flanki. Nacja dla zaawansowanych z powodu granicy z Egiptem która prędzej czy później będzie dzieliło Partyjskiej

Irytuje mnie w tej grze to że mimo jedwabnego szlaku, bogactw przepływających przez ziemie Partów, miałem problemy z pieniędzmi, powinienem opływać w bogactwa nie sądzicie? Podobnie w Medievalu II kraje arabskie nie mają zysków z jedwabnego szlaku, 70% nacji jest chrześcijańskie, a te nie chcą handlować z muzułmanami.

O Egipcjanach nie chciało mi się pisać bo to nacja która nie wyszła. Falanga tam jest mimo wszystko od początku, czyli mają bardzo silną piechotę. Mają też rydwany które są lepsze nawet od katafraktów w wycinaniu sobie drogi w szeregach piechoty a ich łucznicy na rydwanach dobrze radzą sobie z moimi.  Dochodzi do tego piechota o sile tej greckiej i to najlepsza nacja (poza rzymską, która jest silna bo w historii taka byłą)

P.S. Możecie oczywiście pisać o dowolnej grze z serii Total War, ja opisałem Rome. Można też dyskutować o wychodzącym ''Shogun II Total War''


IP: Zapisane
Gwynbleidd

*

Punkty uznania(?): 3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141


We dance like marionettes swaying to the Symphony

Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 11 Sierpnia 2010, 16:38:50 »
Grałem w Rome wraz z dodatkami, Medieval i Medieval II z Królestwami. Nie wiedzę sensu opisywania każdej nacji, więc powiem tylko pokrótce co mi się w serii podoba, a co irytuje.

IMHO główną zaletą gry są bitwy, gdzie możemy wystawić tysiące żołnierzy. Miło patrzeć na te ścierające się armie przy klimatycznej muzyce, no i oczywiście ładnej grafice. Lubię też główkować nad taktyką na daną bitwę, czasem z pozoru nie do wygrania.

Mapa kampanii jest bardzo prosta, łatwo zarządzać miastami, prowadzić armie, wszystko jest czytelne i ładnie oprawione. Mimo tego, często trzeba się nieźle namęczyć, by pogodzić rozwój gospodarki z rozwojem militarnym, aby utrzymać maksymalny porządek publiczny, przy wysokich podatkach itp. Podoba mi się uwzględnienie autentycznych zdarzeń historycznych takich jak np. wynalezienie prochu, najazd Mongołów, czy też krucjaty.

Irytuje mnie natomiast SI. Cholernie wkurza mnie, gdy np. komputer zarządza moimi posiłkami podczas bitwy i nimi staje nic nie robiąc, albo przeciwnik zaatakował moje miasto i stoi bezczynnie pod murami i muszę czekać, aż ten limit czasu zleci. Takie rzeczy choć nie często, to jednak się zdarzają i potrafią czasem zniechęcić do gry.




IP: Zapisane
Kerr

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 82


Jak każdy jest Super, to nikt nie jest

Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 12 Grudnia 2010, 10:19:48 »
Widać że już długo tutaj nie pisał ale ja napiszę.
Otóż gra jest świetna i często lubię do niej powracać.Najczęściej lubię grać Galami(to moja ulubiona frakcja)


IP: Zapisane
Syn:Mamo masz 5 dych? Mama: Mam 4 dychy, dam ci 3 dychy, masz te 2 dychy i nie zgub tej dychy
Tazol

******

Punkty uznania(?): 0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496


Gaming Monster Channel on YouTube

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #8 : 12 Grudnia 2010, 10:46:08 »
Ja osobiście zawsze wolałem średniowiecze niż potęgę Rzymian. Więc Medieval zostaje na moim kompie, a Rzymianie robią wypad. Rzym mnie chyba mało pasjonuje, dla tego ani Pretorians, ani Rome Total War mi się mało spodobało :/


IP: Zapisane
Strony: [1]    Do góry Wyślij ten wątek Drukuj 
 





© 2003 - 2024 Tawerna.biz - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i publikowanie jakichkolwiek elementów znajdujących się w obrębie serwisu bez zgody autorów jest zabronione!
Heroes of Might and Magic i powiązane z nimi loga są zastrzeżonymi znakami handlowymi firmy Ubisoft Entertainment.
Grafiki i inne materiały pochodzące z serii gier Might & Magic są wyłączną własnością ich twórców i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
Powered by SMF 2.0 RC1.2 | SMF © 2006–2009, Simple Machines LLC | Theme by jareQ
Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 20 zapytaniami.
                              Do góry